Jump to content
AMnews

Domena co.pl wkracza na rynek

Recommended Posts

Niezły śmietnik. Co następne? EU.pl??

Spodobała mi się notka na zakładce kontakt:

"Nie wyrażamy zgody na używanie danych kontaktowych

do innych celów niż zamówienie usługi lub zapytanie o domeny."

 

Ciekawe na ile skuteczna?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja właśnie się zastanawiam czy nie zarejestrować jakiejś domeny .co.pl, chociaż z tego co piszecie, raczej nie ma sensu :)

Sens pewnie jakiś jest, ale stopa zwrotu pewnie będzie mniejsza bo to raczej będą domeny dla nowych ludzi w branży i dla firm, które nie mają specjalnego wyboru już z powszechnie osiągalnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zwracam honor w takim razie :) Nie dotarłem jeszcze do tego info od AM ;)

 

spoko ;)

AZ, trochę zmieniło fakty, ale najważniejsze że jest sensacja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wystarczy, że inni rejestratorzy zlekceważą to co nie jest w ich interesie, i powstanie domenowe bagno, także zobaczymy jak zareaguje konkurencja, czy z głupoty będzie chciała wspierać ten pomysł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby zakup się zwrócił rejestr musiałby w ciągu roku rozrosnąć się o 50 tysięcy domen bądź 20 tysięcy adresów "Premium" musiało by zostać zakupionych na trwających licytacjach. Liczby wyglądają rozsądnie i pewnie się inwestycja AM zwróci, oczywiście kosztem ludzi którzy to pokupują, szkoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żeby zakup się zwrócił rejestr musiałby w ciągu roku rozrosnąć się o 50 tysięcy domen bądź 20 tysięcy adresów "Premium" musiało by zostać zakupionych na trwających licytacjach. Liczby wyglądają rozsądnie i pewnie się inwestycja AM zwróci, oczywiście kosztem ludzi którzy to pokupują, szkoda.

czyli w rankingu rozszerzeń pozycja 3-4 w okolicach

com.pl 346199 domen

waw.pl 56544 domen

net.pl 36957 domen

 

Wysoko zawieszona poprzeczka dla tej inwestycji, z drugiej strony wiadomo, że duże inwestycje nie zwracają się po roku.

Edited by dlp

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse

Moim skromnym zdaniem wydanie miliona na takie powiedzmy sobie szczerze działanie partyzanckie nie ma zupełnie sensu. Gdyby co.pl kupiło Home.pl albo Nazwa.pl to ok, bo oni mają obwieszony internet reklamami, które pewnie przyciągnęłyby możliwością rejestracji z palca małych przedsiębiorców nie mających kasy na odkupienie ciekawej domeny. AM bazuje na domainerach i zdecydowanie lepiej byłoby cenny czas i pieniądze przeznaczyć na stabilność serwisu, jakość usług a nie bawić się we wciskanie komuś pseudodomen.

Totalna porażka, która na domiar złego skończy się wielką propagandą na forum i drenowaniem portfeli początkujących domainerów podczas gdy zamiast 10, 50 czy nawet 100 domen .co.pl lepiej kupić jedną domenę .pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a co będzie we whois gdybym kupił domenę ja.co.pl ?

 

Będą moje dane czy właściciela co.pl ?

 

Skoro to będzie nowy rejestr to widniały będą dane abonenta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a więc to jest ta niespodzianka :) no powiem szczerze, że trzeba mocno pogratulować BYLEMU sprzedawcy - interes życia.

 

Co do rynku pierwotnego, to jedyna szansa dla domeny byłaby, gdyby je promowali duzi rejestratorzy, nie sam Dropped.pl.

Co do rynku wtórnego to nie wydaje mi się by domainerzy rzucili się na te końcówki...

 

Życzę szczęścia, ale jak dla mnie...wtopa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim skromnym zdaniem wydanie miliona na takie powiedzmy sobie szczerze działanie partyzanckie nie ma zupełnie sensu.

 

 

 

 

ciekawe czy to prawda z tym milionem, czy chwyt marketingowy, żeby napędzić klientów na domeny z końcówką co.pl [dzisiaj rusza sprzedaż smile.gif ]

Jeśli taka informacja pójdzie w eter to głośno się zrobi o tej końcówce i tym samym wzrośnie zainteresowanie.

 

Trzeba by zobaczyć dokument księgowy, bo strony transakcji mogą mówić co chcą - nikt im tego nie zabroni.

 

To tak jak tuż przed wyborami puszczane są w eter niezwykłe informacje wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro dropped bawi się w rejestr to powinien pamiętać, że domena ma szanse tylko wtedy kiedy jest szeroko dystybuowana - przykład domeny .co - która postarała się być obecne wszędzie. Domeny drugiego poziomu obsługiwane przez NASK oprócz com.pl mają niskie ilości rejestracji a są już od lat na rynku i są oferowane przez większych rejestratorów. Jestem ciekaw, jaka analiza kosztów, została przeprowadzona przed podjęciem takiej decyzji i wydania takiej sumy / chciałbym też zobaczyć, czy taka kwota rzeczywiście została zapłacona czy jest to zwykły buzz marketingowy/

 

W biznesie odwaga jest potrzebna, tak więc trzymam kciuki i życzę szczęścia, ale tak jak wierzyłem w sukces domeny .co na rynku globalnym to w tym przypadku, uważam to za spektakularną wtopę.

Edited by isildur

Share this post


Link to post
Share on other sites

może wypowie się ktoś, kto zajmuje się pozycjonowaniem zawodowo, ale to wydaje się być nieprawdą:

 

 

Jeżeli Google będzie traktować domenę co.pl jako jedną domenę, a nie nowy rejestr, to wystarczy, że na niektórych domenach pojawi się spam, by zamiast zyskiwać domena traciła w temacie pozycjonowania, i właśnie z tego względu, podejmowanie ryzyka tworzenia strony, na czymś co jest niepewne, jest dodatkowym argumentem przeciw, nie mówiąc już o paskudnym wizerunku takiej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym jeszcze zauważyć od strony technicznej, że domena com.pl ma wiele serwerów DNS rozlokowanych w różnych systemach autonomicznych, w różnych krajach:

 

DOMAIN NAME: com.pl

nameservers: f-dns.pl. [2001:1a68:0:10::189][217.17.46.189]

i-dns.pl. [156.154.100.15]

a-dns.pl. [195.187.245.44]

e-dns.pl. [195.80.237.162]

d-dns.pl. [213.172.174.70]

h-dns.pl. [2001:678:4::2][194.0.1.2]

g-dns.pl. [149.156.1.6][2001:6d8:0:1::a:6]

 

Aby spowodować niedziałanie adresów com.pl trzebaby zaatakować czy skompromitować wiele niezależnych serwerów, co jest mało prawdopodobne. W przypadku domeny co.pl:

 

DOMAIN NAME: co.pl

nameservers: ns2.dropped.pl. [212.91.7.33]

ns1.dropped.pl. [212.91.6.33]

 

serwerami DNS są dwa serwery z jednej klasy 212.91.6.0/23, umieszczone w jednej serwerowni w Warszawie. Ich awaria może spowodować, że przestaną działać wszystkie adresy co.pl.

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×