Jump to content
Sign in to follow this  
zabaco

kupienie domeny - różne zasady na każdym portalu?

Recommended Posts

witam. Spotkałem się z bardzo dziwną sytuacją. Mój pierwszy zakup domeny przypadł poprzez nazwa.pl I tam też pozostałem, transferując domeny z innych portalu, po jakimś czasie kupiłem domeny które były zaparkowane w nazwa.pl i wystarczył mi login osoby sprzedającej, z tym, że nie jestem ich właścicielem i nie mam do nich żadnych praw dopóki nie zrobię cesji. Czy to tylko tak jest w nazwa.pl ? Bo mam konto na godady.com i tam robiłem transfer wewnętrzny i jestem już abonamentem tej domeny. A czy w innych polskich serwisach też tak jest?

Bo nawet kodu authinfo nie mogę uzyskać dla domen transferowanych wewnątrz nazw.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Tak właśnie jest w Nazwa.pl. Nic nie zrobisz, konia nie zjesz. U nich funkcjonuje jeszcze pisemna cesja, podobnie jak wypełnianie papierku o wydanie kodu authinfo (który nawet nie jest podawany tylko wysyłany pocztą tradycyjna).

 

Polecam Dropped.pl lub Premium.pl. U nich z takimi problemami się raczej nie spotkasz.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
czyli radzisz zabrać od nich domeny które mam i uciekać? :D

a na AM mogę je zabrać?

 

Jak najbardziej.

 

AfetrMarket.pl/Dropped.pl. Ja tam trzymam wszystkie swoje domeny podobnie jak spora część użytkowników DI.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
czyli radzisz zabrać od nich domeny które mam i uciekać? ;)

a na AM mogę je zabrać?

 

Zakładasz na nie opcje w Dropped.pl lub innym serwisie i czekasz, aż spadną, nie do końca legalne, ale praktykowane podejrzewam przez 90% domainerów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×