Jump to content
Sign in to follow this  
apze

Na forum nie handlujemy walutami, nie pożyczamy pieniędzy i nie wymieniamy się gotówką.

Recommended Posts

Choć już nie raz pisałem o tym na forum i odpowiednia informacja pojawiała się w opisie sub-forum, w związku z notorycznymi postami łamiącymi tę regułę przypomnę:

 

Na forum nie handlujemy walutami, nie pożyczamy pieniędzy i nie wymieniamy się gotówką.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, przyjmuję i akceptuję taką zasadę - chociaż nigdy w takich transakcjach nie brałem udziału.

 

Moja wrodzona upierdliwość każe mi jednak zapytać - dlaczego? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moja wrodzona upierdliwość każe mi jednak zapytać - dlaczego? :)

 

bo di.pl musiałoby naliczyć sobie prowizję :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co kojarzę to pewna działalność np. kantory wymiany walut wymaga posiadania odpowiednich zezwoleń. Chyba :)

bo di.pl musiałoby naliczyć sobie prowizję :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też jestem ciekawy, dlaczego.

 

PS: Raz pożyczałem zaufanego usera di za kilka godzin kasę na paypal (potem przelew+kilka PLN więcej na rachunku bankowe w PL), ale wg mnie to nikomu nie przeszkadza (nie robiłem to na zarobków - ale darmowemu piwa nie odmawiam :) - ale raczej, żeby pomagać, bo wiem, że czasami, np. w weekendzie przelewy długo idą).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też jestem ciekawy, dlaczego.

 

PS: Raz pożyczałem zaufanego usera di za kilka godzin kasę na paypal (potem przelew+kilka PLN więcej na rachunku bankowe w PL), ale wg mnie to nikomu nie przeszkadza (nie robiłem to na zarobków - ale darmowemu piwa nie odmawiam :) - ale raczej, żeby pomagać, bo wiem, że czasami, np. w weekendzie przelewy długo idą).

 

 

Prawo polskie. Spekulanctwo walutowe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

rownież nie rozumiem tej decyzji, pożyczałem już kilku użytkownikom, ani razu się nie zawiodłem

 

co do zysku, jak napisał Seomi, darowizny do pewnej kwoty są zwolnione z podatku:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a moze po prostu nie ma to zwiazku z tematem forum

Tak przypuszczam. W moim pierwszym poście poważnie chciałem się dowiedzieć dlaczego. Niestety z wątku zrobiła się farsa zanim Rafał zdążył mi odpowiedzieć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie z wszystkiego administratorzy muszą się tłumaczyć innym.

Zwłaszcza jeśli są to sprawy nie dotyczące bezpośrednio tematyki prowadzonego serwisu.

Niektóre sprawy można załatwić prywatnie.

 

Adminom pewnie nie wypada tego napisać więc pozwolę sobie postawić się w ich sytuacji i napiszę w miarę grzecznie:

Guzik nam do takich decyzji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie z wszystkiego administratorzy muszą się tłumaczyć innym.

Zwłaszcza jeśli są to sprawy nie dotyczące bezpośrednio tematyki prowadzonego serwisu.

Niektóre sprawy można załatwić prywatnie.

 

Adminom pewnie nie wypada tego napisać więc pozwolę sobie postawić się w ich sytuacji i napiszę w miarę grzecznie:

Guzik nam do takich decyzji.

 

Dlatego też napisałem na początku, że nie zamierzam z tym polemizować tylko pytam z ciekawości :)

 

W sumie nie jest to dla mnie istotna kwestia, jeżeli o mnie chodzi - można uznać temat za zamknięty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego też napisałem na początku, że nie zamierzam z tym polemizować tylko pytam z ciekawości :lol:

 

W sumie nie jest to dla mnie istotna kwestia, jeżeli o mnie chodzi - można uznać temat za zamknięty.

 

Dziś można było się dowiedzieć, że nie handlujemy też bazami danych z serwisów typu pkt.pl, do których nie ma się pełnych praw (bo jeden wątek dotyczący tego poleciał z forum). :lol:

 

Gratuluję w ogóle gaks mocnych nerwów w tamtym wątku, bo ja już chciałem tam napisać jak się zaczynało obrażanie "przez wielkiego nieomylnego przedsiębiorcę" od studenciaków i debili, ale wtedy wątek wyleciał, za mój wpis miałbym murowane +10% ostrzeżeń to może lepiej. :)

 

Widać takie ogłoszenia, gdzie trudno stwierdzić czy coś jest do końca legalne czy nie - też wprowadzają zamieszanie i niepotrzebne nerwy i w ogóle nie powinny się znajdować tu na forum.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gratuluję w ogóle gaks mocnych nerwów w tamtym wątku, bo ja już chciałem tam napisać jak się zaczynało obrażanie "przez wielkiego nieomylnego przedsiębiorcę" od studenciaków i debili, ale wtedy wątek wyleciał, za mój wpis miałbym murowane +10% ostrzeżeń to może lepiej. :lol:

Przecież to dobry ubaw był :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież to dobry ubaw był :lol:

 

No może i trochę ubaw, ale takie wyzywanie się od debili i "twojej starej" moim zdaniem było na poziomie podstawówki, no może max gimnazjum, a nie na poziomie "przedsiębiorcy zatrudniającego 5 osób" (pewnie tych 5 "zatrudnionych" to zresztą 5 stażystów lub praktykantów studentów) - dane zebrane z pkt.pl. Ja tam w sumie pewnie bym się dał wciągnąć w pyskówki, dobrze, że pierwszy tam nie odpowiedziałem w wątku tylko Ty - wyjątkowo spokojnie podszedłeś do sprawy i nie dałeś się sprowokować. :lol:

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziś można było się dowiedzieć, że nie handlujemy też bazami danych z serwisów typu pkt.pl, do których nie ma się pełnych praw (bo jeden wątek dotyczący tego poleciał z forum). :lol:

 

Gratuluję w ogóle gaks mocnych nerwów w tamtym wątku, bo ja już chciałem tam napisać jak się zaczynało obrażanie "przez wielkiego nieomylnego przedsiębiorcę" od studenciaków i debili, ale wtedy wątek wyleciał, za mój wpis miałbym murowane +10% ostrzeżeń to może lepiej. :lol:

 

Widać takie ogłoszenia, gdzie trudno stwierdzić czy coś jest do końca legalne czy nie - też wprowadzają zamieszanie i niepotrzebne nerwy i w ogóle nie powinny się znajdować tu na forum.

 

Tamten wątek został usunięty ponieważ autor tematu zaniżył w nim kulturę wypowiedzi za pomocą obrazy użytkowników i wulgaryzmów.

 

Odnośnie walut - di.pl to nie Allegro.pl Walutomat.pl czy Platnosci.pl. Di.pl to także nie kantor ani bank.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tamten wątek został usunięty ponieważ autor tematu zaniżył w nim kulturę wypowiedzi za pomocą obrazy użytkowników i wulgaryzmów.

 

Odnośnie walut - di.pl to nie Allegro.pl Walutomat.pl czy Platnosci.pl. Di.pl to także nie kantor ani bank.

 

 

A możesz mi, adminie, odpowiedzieć na pytanie zadane w tym temacie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
co prawda adminem nie jestem ale pomoge

 

 

http://www.di.pl/index.php?act=boardrules

 

 

Wiem, ale jak się mają te tematy:

 

handlowcy, generator mailingu, skrypt xls, copywriter, komputer stacjonarny, hosting

 

do zacytowanych przez Ciebie reguł? Jestem za przestrzeganiem regulaminów, ale przez wszystkich.

 

Skoro komputer stacjonarny jest związany z domenami (bo może służyć do nawiązania połączenia z internetem i ich rejestracji), skoro hosting jest związany z domenami (bo można na nim zrobić portfolio), skoro skrypt xls jest związany z domenami, to ogłoszenie o sprzedaży 2 x Nokia 6310i za 450 PLN komplet też jest związane z domenami (bo telefony mogą służyć do wykonywania i odbierania połączeń do klientów końcowych i domainerów).

 

Chyba że czegoś nie kumam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wątek z komputerem już usunięty - nie widziałem go wcześniej.

 

Pozostałe dotyczą tematyki forum (działu prowadzenie serwisów, wykorzystanie domen).

 

Opis działu Inne Ogłoszenia:

 

 

Sprzedajesz. Poszukujesz kogoś, czegoś, domeny dla własnego serwisu, z PR, z odsłonami, chcesz zlecić cokolwiek? Napisz ogłoszenie. Pamiętaj: ogłoszenia powinny dotyczyć tylko i wyłącznie tematyki domen i zagadnień pokrewnych. Na forum nie handlujemy walutami, nie pożyczamy pieniędzy i nie wymieniamy się gotówką.

Subfora: Kupię, Sprzedaż Opcji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×