Jump to content
FlashT

Wycena domen dla sadu, aby udowodnic iz posiadam majatek

Recommended Posts

Witam,

Mam nieciekawa sytuacje, ale nie istotne. Mam jak wiecie kilka wartosciowych domen. Nie chcialbym ich sprzedawac, ale musze udowodnic sadowi ze posiadam niemalo pieniedzy (ale ulokowanych w domeny!), bez sprzedazy tych domen. Ma ktos jakis pomysl?

Pozdr,

FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy wystarczy kilka wycen popularnych portali?

Wyceny tego typu jakie są oferowane w internecie nic nie znaczą dla sądu.

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla sądu najbardziej odpowiednia powinna być wiarygodna faktura zakupu lub wycena biegłego.

Biegłych wyceniających domeny nie ma więc pozostaje faktura zakupu.

Czy będzie wystarczającym dowodem nie gwarantuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla sądu najbardziej odpowiednia powinna być wiarygodna faktura zakupu lub wycena biegłego.

Biegłych wyceniających domeny nie ma więc pozostaje faktura zakupu.

Czy będzie wystarczającym dowodem nie gwarantuje.

 

Faktura zakupu domeny pe.pl za 12 PLN :) No tak...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może pokaż im jakie oferty odrzucałeś :)

 

Wątpię aby to przeszło bo równie dobrze Ty albo ja możemy mu wysłać ofertę na 100k za domenę nanogiwaciaki.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, dopoki nie bedzie rzeczoznawcy domenowego "z pieczatka" mysle ze jestes

w oczach prawa na przegranej pozycji i wszelkie proby udowodnienia wartosci domen

przed sadem nie beda akceptowane. Ale powodzenia zycze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedyne wiarygodne zaświadczenie na dzień dzisiejszy według mojego rozeznania to wycena TM z kancelarii patentowej lub od biegłego zajmującego się znakami towarowymi/prawem autorskim. Warunek jest taki, że musiałbyś mieć domenę + zarejestrowany dla niej znak towarowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Faktura zakupu domeny pe.pl za 12 PLN :) No tak...

Zawsze możesz sprzedać domeny i wykazać się stanem realnych pieniędzy na koncie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zawsze możesz sprzedać domeny i wykazać się stanem realnych pieniędzy na koncie.

I to jest pomysł, czekamy na oferty D2D :)

A tak serio to jest pewnie jedyne sensowne rozwiazanie problemu

Share this post


Link to post
Share on other sites

zawsze jeżeli przed sądem trzeba ustalić wartość (czegokolwiek) to sąd powołuje biegłego sądowego i to jest jedyna droga, swoją drogą ciekawe kto niby miałby to zrobić, tym bardziej że dość często wyceny biegłych sądowych można o kant d..y rozbić...może łatwiej byłoby załatwić coś podobnego do gwarancji bankowych z tym że od jakiegoś podmiotu w formie aktu notarialnego

Share this post


Link to post
Share on other sites
zawsze jeżeli przed sądem trzeba ustalić wartość (czegokolwiek) to sąd powołuje biegłego sądowego i to jest jedyna droga, swoją drogą ciekawe kto niby miałby to zrobić, tym bardziej że dość często wyceny biegłych sądowych można o kant d..y rozbić...może łatwiej byłoby załatwić coś podobnego do gwarancji bankowych z tym że od jakiegoś podmiotu w formie aktu notarialnego

 

Może któraś z giełd domen internetowych AM, AZ, Premium mogłaby coś takiego poręczyć? W sumie skoro w AM można wziąć kredyt pod zastaw trzyliterówek...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zawsze możesz sprzedać domeny i wykazać się stanem realnych pieniędzy na koncie.

Tyle że sprzedajesz bratu, siostrze lub kuzynostwie. Rozumiemy się myślę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zawsze możesz sprzedać domeny i wykazać się stanem realnych pieniędzy na koncie.

 

 

Tyle że sprzedajesz bratu, siostrze lub kuzynostwie. Rozumiemy się myślę?

 

Oj chłopaki chłopaki :)

 

Poważnie słyszeliście żeby jakiś sąd szacował wartość na podstawie sprzedaży?

Słyszeliście takie pojecie jak biegły sądowy?

 

To że ktoś coś kupił za określoną sumę ma się nijak do faktycznej wartości.

 

FlashT...poszukaj biegłego który wycenia wartości niematerialne i zapytaj bezpośrednio u źródła,

bo tutaj Ci jak widać nikt nic konkretnie nie powie.

 

Biegły jak jest w stanie wycenić licencje patenty czy wzory użytkowe, to powinien mieć kwalifikacje aby

na podstawie danych rynkowych wycenić domenę. Ale tak jak pisałem....pytaj u samego źródła.

 

pierwszy link z brzegu: http://www.starbala.com.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites
To że ktoś coś kupił za określoną sumę ma się nijak do faktycznej wartości.

Raczej nie zrozumiałeś. Pieniążki za sprzedaną domenę siostrze może sobie przecież przelać na konto :) wtedy nie ma mowy o wartości dobra niematerialnego a o liczbie X-ksów posiadanych na koncie, right?

 

Chyba że pieniędzy nie masz dosłownie - ciężko wnioskować co chcesz osiągnąć bo dość ogólnie napisałeś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Raczej nie zrozumiałeś. Pieniążki za sprzedaną domenę siostrze może sobie przecież przelać na konto ;) wtedy nie ma mowy o wartości dobra niematerialnego a o liczbie X-ksów posiadanych na koncie, right?

 

Chyba że pieniędzy nie masz dosłownie - ciężko wnioskować co chcesz osiągnąć bo dość ogólnie napisałeś.

 

Być może błędnie zrozumiałem że chodziło o wycenę wartości domen na potrzeby sądu. :)

Bo jak chodzi tylko o X-y na koncie to poco w ogóle mieszać w to domeny.

Pożyczyć od rodziny i tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla sądu najbardziej odpowiednia powinna być (...) wycena biegłego.
Słyszeliście takie pojecie jak biegły sądowy?

Wcześniej nigdy o tym nie słyszałem ale dzięki Tobie już wiem :)

 

FlashT...poszukaj biegłego który wycenia wartości niematerialne i zapytaj bezpośrednio u źródła,

bo tutaj Ci jak widać nikt nic konkretnie nie powie.

 

Biegły jak jest w stanie wycenić licencje patenty czy wzory użytkowe, to powinien mieć kwalifikacje aby

na podstawie danych rynkowych wycenić domenę.

Jeśli znajdziesz takiego biegłego, to napisz proszę jak wycenił Twoje domeny i jakie czynniki brał pod uwagę przy tej wycenie ?

I czy ów biegły wiedział cokolwiek na temat wartości domen zanim zapytał o to Ciebie ? ;)

... musze udowodnic sadowi ze posiadam niemalo pieniedzy ...
Bo jak chodzi tylko o X-y na koncie to poco w ogóle mieszać w to domeny.

Pożyczyć od rodziny i tyle.

Nie wiem dokładnie dlaczego Flash musi wykazać się tymi środkami ale należy mieć na uwadze również to, że sąd może nie tylko interesować się deklarowaną wielkością majątku ale też źródłem jego pochodzenia i bieżącymi dochodami.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wcześniej nigdy o tym nie słyszałem ale dzięki Tobie już wiem :)

 

 

Jeśli znajdziesz takiego biegłego, to napisz proszę jak wycenił Twoje domeny i jakie czynniki brał pod uwagę przy tej wycenie ?

I czy ów biegły wiedział cokolwiek na temat wartości domen zanim zapytał o to Ciebie ? ;)

 

 

Nie wiem dokładnie dlaczego Flash musi wykazać się tymi środkami ale należy mieć na uwadze również to, że sąd może nie tylko interesować się deklarowaną wielkością majątku ale też źródłem jego pochodzenia i bieżącymi dochodami.

 

Dokladnie

Tez nie sadze by biegly sadowy wiedzial cos wiecej o domenach i ich wartosciach...

Na tym forum ludzie siedza latami i potrafia sie grubo pomylic wiec biegly sadowy nie bedzie mial pojecia jak wycenic domeny wg mnie

To bedzie dla niego sci-fi male. ALe moge sie mylic tutaj

 

Co do pozyczek to tez sie zgadzam ze jezeli to spore kwoty to moze pasc pytanie skad je masz

jezeli poza tym chodzi o Twoj majatek to pozyczone pieniadze nie naleza do Ciebie!

Jezeli pozyczka wchodzi w gre i sa to spore sumy to radze to zglosic w US

Podatek jest minimalny ale w tym wypadku lepiej dmuchac na zimne

 

Sprawe moze zalatwic oficjalna darowizna (nieoficjalna pozyczka) osoby z I grupy pokrewienstwa moga sobei darowac jakos 9600zl

Wtedy pieniadze sa Twoje a nie pozyczone i nikt tego nie podwazy. Jezeli to wieksze kwoty a masz kasiasta rodzine to po prpstu zglos darwizne w US i po sprawie..masz swoje X-sy na koncie. Oddasz jak bedzie po sprawie pokrywajac ewentualne podatki.

Edited by DM2009

Share this post


Link to post
Share on other sites

zawsze można kombinować :)

 

1. Ustaw ceny Kup Teraz na bardzoooo wysokie w AM.

2. Aukcje pojawią się na allegro - i to na koncie użytkownika AfterMarket tak więc można sądzić że skoro ktoś oferuję sprzedaż właśnie po takiej kwocie to właśnie tyle są warte te domeny ;)

 

To tak trochę z przymrużeniem oka.. Najbardziej rzetelnym źródłem informacji nt. wyceny domen dostaniesz od prawników z sądu ds. domen. Może tam coś pomogą

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biegły sądowy z zakresu......

Nie znam biegłego sądowego w zakresie wartości domen internetowych. Znacie?

Jeśli jest to jest zapewne monopolistą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×