Jump to content
Sign in to follow this  
Alexis

Kiedy .co osiagnie 1 mln domen?

  

32 members have voted

  1. 1. Kiedy .co osiagnie 1 mln domen?

    • juz osiagnelo albo osiagnie jeszcze w marcu 2011
      2
    • w kwietniu 2011
      3
    • w maju 2011
      3
    • w czerwcu 2011
      1
    • lipiec-wrzesien 2011
      2
    • pazdziernik-grudzien 2011
      0
    • w 2012 albo pozniej
      4
    • nigdy
      17


Recommended Posts

Ostatnio podana liczba domen w rejestrze .co wynosila troche powyzej 600.000 domen i bylo to pod koniec grudnia 2010. Jak myslicie, kiedy liczba domen .co osiagnie 1 mln... i czy wogole?

 

Ciekaw jestem waszych glosow.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przyjdzie czas odnowień i pewnie ostro spadnie :lol:

tez uwazam, ze .co sa mocno przereklamowane i duzo ich po prostu spadnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, wreszcie jakieś ożywienie w temacie domen .co, już myślałem, że główny piarowiec kolumbijskiego rejestru odpuścił "nawracanie" forumowiczów :lol:

 

A jeśli chodzi o pytanie z tematu, to pewnie liczba tych domen się ustabilizuje na pewnym poziomie i może powoli zacząć z czasem spadać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No, wreszcie jakieś ożywienie w temacie domen .co,

 

No widzicie!

Teraz bez domen .co

Jest po prostu nud-no :lol:

 

(cos w stylu "lubu dubu niech nam zyje prezes naszego klubu")

 

już myślałem, że główny piarowiec kolumbijskiego rejestru odpuścił "nawracanie" forumowiczów :D

 

glowny piarowiec byl zajety czym innym ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
glowny piarowiec byl zajety czym innym :lol:

 

Jak temat o elektrowniach atomowych potrafi wciągnąć. :D

 

Też uważam, że przyjdą przedłużenia i robi się luźniej....no i może coś poleci ciekawego na czym będzie można zawiesić oko.

 

EDIt - głosowałem na "nigdy"

Edited by przegladacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też uważam, że przyjdą przedłużenia i robi się luźniej....no i może coś poleci ciekawego na czym będzie można zawiesić oko.

 

EDIt - głosowałem na "nigdy"

 

przegladacz, nie uwazasz ze to troche nieracjonalne, z jednej strony uwazac, ze pod .co nie ma nic ciekwego, z drugiej strony miec nadzieje ze cos ciekawego poleci? :lol:

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

w 2012 albo później

 

Nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że nigdy, bo to przecież ccTLD dla Kolumbii - kraju większego pod względem ludności niż Polska. A przecież Kolumbijczycy też potrzebują swojej domeny :lol:

 

Na koniec 2010 roku było około 630 tysięcy domen .co, ale dynamika wzrostów znacznie spadła. Myślę, że od tamtego okresu średnia wynosi około 1000 domen dziennie. Nawet jeśli takim tempem domeny .co rosłyby do lipca tego roku (wtedy wygasają domeny z rejestracji zeszłorocznych), to urośnie ich do około 800-850 tysięcy. W połowie lipca sporo domen nie zostanie przedłożonych (ciężko strzelać jak dużo, ale pewnie zostanie 500-600 tysięcy nazw). Przy takich założeniach gdzieś w drugiej połowie 2012 albo w 2013 jest szansa na 1 milion. Pożyjemy, zobaczymy :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

przypomne moze moja wypowiedz z lipca i sierpnia 2010, za ktora zostalem zrownany z ziemia, "bo cywilizacja jest tylko w polsce":

 

nie zapominajmy ze Kolumbia to wielki kraj, ma wiecej mieszkancow niz polska, wiec krotkowzrocznym jest redukowac koncowke .co tylko do literowki. com. Hiszpanskojezyczne domeny .co beda srednioterminowo warte conajmniej tyle co polskojezyczne .pl, nawet jesli nie istnialby aspekt literowki globalnej hiszpanskojezycznej .com, a przeciez na swiecie jest wiecej ludzi ktorych pierwszym jezykiem jest hiszpanski niz angielski (nawet w niektorych stanach USA).

 

Nie wiem skąd bierze się u niektorych na tym forum pogląd, że polacy potrzebują domen (.pl), natomiast kolumbijczycy nie potrzebują swoich domen (.co)? To chyba po wejsciu do unii polska stala sie we własnym mniemaniu centrum światowej ekonomii ;) Szkoda, że mi to umknęło.

 

jak widac, nawet tacy "eksperci" jak DD sa w stanie po wielomiesiecznych walkach i zaprzeczaniu faktom przejzec na oczy, zeby za pare miesiecy mowic "ja zawsze mowilem":

 

Nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że nigdy, bo to przecież ccTLD dla Kolumbii - kraju większego pod względem ludności niż Polska. A przecież Kolumbijczycy też potrzebują swojej domeny :lol:

 

...i w ten sposob DD bedzie uwazal ze ma ekspertyze, a inni beda mieli domeny i wszyscy beda szczesliwi.

 

ps. Na wszelki wypadek zacytuje reszte DD, bo w najblizszym czasie jego wypowiedz zostanie poraz kolejny zrewidowana przez rzeczywistosc:

 

w 2012 albo później

...

Na koniec 2010 roku było około 630 tysięcy domen .co, ale dynamika wzrostów znacznie spadła. Myślę, że od tamtego okresu średnia wynosi około 1000 domen dziennie. Nawet jeśli takim tempem domeny .co rosłyby do lipca tego roku (wtedy wygasają domeny z rejestracji zeszłorocznych), to urośnie ich do około 800-850 tysięcy. W połowie lipca sporo domen nie zostanie przedłożonych (ciężko strzelać jak dużo, ale pewnie zostanie 500-600 tysięcy nazw). Przy takich założeniach gdzieś w drugiej połowie 2012 albo w 2013 jest szansa na 1 milion. Pożyjemy, zobaczymy :D

 

DD

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak widac, nawet tacy "eksperci" jak DD sa w stanie po wielomiesiecznych walkach i zaprzeczaniu faktom przejzec na oczy, zeby za pare miesiecy mowic "ja zawsze mowilem":

Oj Alexis, proszę nie zaczynaj :lol: Ja w tym wątku tylko przelotem jestem.

 

Faktem jest, że większość domen .co zarejestrowanych jest jako literówka .com lub substytut .com, ewentualnie innych domen krajowych np. ccTLD. Ja nigdy nie mówiłem, że .co to nie jest domena narodowa Kolumbii. Tylko promowanie jej w GoDaddy, w innych rejestratorach czy na stronie home.pl oznacza, że wpycha się tę domenę nie jako domen Kolumbii, a jako kolejną domenę globalną. I to jest oszustwo marketingowe. I nic tego nie zmieni.

 

Jeśli natomiast domena .co osiągnie kiedyś sukces globalnie, ba może nawet wyprze .com ;) Albo przynajmniej będzie godnie z nią konkurować, to nie powiem, że nie mówiłem, tylko przyznam się, że się pomyliłem.

 

EDIT: Masz taką dziwną manierę mówienia za innych i zgadywania co inni myślą, i uważają. Osobiście bardzo jej nie lubię.

 

A jak na razie to Ty się mylisz, a większość ma rację, bo osiągnięcie kilkaset tysięcy rejestracji w rok i nadzieja na milion domen w ciągu 2-3 lat, to nie jest wyczyn. I to przy wsparciu największych rejestratorów na świecie i dużej kampanii marketingowej. Pokazują to też wyniki aukcji .co, więc Twoje czarowanie naprawdę tutaj nie pomoże :D

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio podana liczba domen w rejestrze .co wynosila troche powyzej 600.000 domen i bylo to pod koniec grudnia 2010. Jak myslicie, kiedy liczba domen .co osiagnie 1 mln... i czy wogole?

 

Ciekaw jestem waszych glosow.

A ja jestem ciekaw Twojego głosu główny ekspercie i piarowcu .co? :lol: Dowiemy się, jakie Ty masz zdanie? Bo skoro chcesz rozliczać innych za ich "wróżby", to może Ty też umieść swoje przewidywania :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DD

Pozwol ze cie jeszcze raz zacytuje, tak na wszelki wypadek, jakbys zmienil zdanie :lol:

 

A jak na razie to Ty się mylisz, a większość ma rację, bo osiągnięcie kilkaset tysięcy rejestracji w rok i nadzieja na milion domen w ciągu 2-3 lat, to nie jest wyczyn. I to przy wsparciu największych rejestratorów na świecie i dużej kampanii marketingowej. Pokazują to też wyniki aukcji .co, więc Twoje czarowanie naprawdę tutaj nie pomoże :D

 

I tak na marginesie:

1. .pl potrzebowalo 10 lat na te pierwsze 600.000.

2. chyba nie zarzucasz .co ze cieszy sie wsparciem najwiekszych rejestratorow na swiecie, w przeciwienstwie do .pl?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alexis... nie traktuj tego zbyt osobiscie ale szlak mnie trafia jak co chwile sie wytyka na forum czyjes zdanie i opinie i uwaza sie za krola.

Jestes znawca domen .co - SUUUPER.

 

Wejdz zejdz z DD i nie jezdzij po ludziach w wypowiedziach. Moze wtedy w koncu zmieni sie podejscie "NAS" wszystkich i wiecej bedzie sie wypowaiadac w wartosciowych sprawdach (dot. rozwoju domen).

 

Jak ktos ma zdanie takie a nie inne, albo cos mowi w danej chwili to nie wyciagaj tego za rok czy dwa.

Wiesz lepiej od innych... Pozwol ocenic Twoje stanowisko innym na podstawie porownan Twoich i innych wypowiedzi.

 

Nikt nie wie co bedzie jutro wiec pewno masz 50% racji jak i Ci co mowia przeciwienstwo Ciebie.

 

Zdanie mozna wyrazac ale po co zaczepki i udowadnianie komus czegos na forum publicznym.

Ja nie znam DD osobiscie ani Ciebie. Ale jak widze co sie dzieje na forum to sluzy ono tylko do czytania - nie ma kto juz pisac wypowiedzi bo wszystko i tak zostanie zrownanie z ziemia.

 

pozdr,

Edited by vips

Share this post


Link to post
Share on other sites
Alexis... nie traktuj tego zbyt osobiscie ale szlak mnie trafia jak co chwile sie wytyka na forum czyjes zdanie i opinie i uwaza sie za krola.

 

Ja nie mam problemu z odmiennym zdaniem np. Twoim, dopoki dyskusja jest rzeczowa.

 

Ale jesli ktos, tak jak DD w lipcu zeszlego roku szydzil z czyichs pogladow probujac sie przy tym kreowac na eksperta, to chyba mam prawo wytknac mu, ze sie mylil i ze to wlasnie jego wypowiedzi w swietle czasu sa smieszne.

 

Nie do konca sie z Toba zgodze, ze zarowno ktos twierdzacy A i "nie A" ma 50% racji, jesli chodzi o przyszlosc, bo kiedy ta przyszlosc juz nadejdzie okazuje sie czy A czy "nie A" bylo racja, wiec dzis juz mozna ocenic prawdziwosc niektorych wypowiedzi poczynionych w sierpniu 2010 i kto mial racje. W przypadku innych wypowiedzi czas pokaze, albo jak to ladnie sformulowal DD "Pożyjemy, zobaczymy"

 

Wg. mnie ekspertem jest ten kto potrafi przewidziec przYszlosc. Bo do przepowiedzenia przEszlosci nie trzeba byc ekspertem.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale jesli ktos, tak jak DD w lipcu zeszlego roku szydzil z czyichs pogladow probujac sie przy tym kreowac na eksperta, to chyba mam prawo wytknac mu, ze sie mylil i ze to wlasnie jego wypowiedzi w swietle czasu sa smieszne.

:lol: No dobra Alexis - to teraz jeszcze proszę Cię, żebyś znalazł te przykłady szydzenia z mojej strony. Podaj przykład, a za każde "szydzenie" przeproszę.

 

Dla sportu znalazłem natomiast trochę moich wypowiedzi na temat .co z zeszłego roku, również tuż po starcie .co:

 

Ja generalnie wszystkim którzy zarejestrowali domeny .co naprawdę życzę jak najlepiej. Im więcej pieniędzy w branży tym lepiej dla wszystkich (również dla mnie!!!). Sam mam natomiast mocno pesymistyczne podejście do nich i nie uważam, że nabiorą znaczenia globalnego. Jako domena Kolumbii - oczywiście, czemu nie.

 

I choćby Rick Schwartz lub inny guru od domen stwierdził, że te domeny to nowe .com, to ja nie zamierzam się tym sugerować. Jak się sytuacja zmieni za parę lat i .co zastąpią .com, to będę pierwszy, który również zacznie inwestować w .co, ale podejmę tę decyzję świadomie, w oparciu o zmieniającą się sytuację na rynku domen i w Internecie w ogóle.

 

Tak jak pisałem - domena .co jako ccTLD Kolumbii - czemu nie :D

 

Nie żebym był fanem .co, ale dział PR mają naprawdę świetny ;) Ciągle jakieś newsy na temat .co - naprawdę chylę czoła.

 

Najnowszy news o przekroczeniu pół miliona rejestracji i ciekawy polski akcent: Polska na miejscu 10. pod względem liczby zarejestrowanych domen .co z 2%, co daje 10 tysięcy domen. Przy średniej cenie 100 zł to około 1 milion złotych wydanych na rejestracje domen .co. Ciekawe jaki % to domainerzy ;)

 

@Alexis Czepiasz się ;)

 

1. Rejestr .co robi świetną robotę (marketing, PR, technologia itd.).

2. JA nie inwestuję w domeny .co.

3. Domeny .co są OK, ale nie widzę w nich potencjału na rozszerzenie globalne o dużym znaczeniu w przyszłości.

 

Tyle.

 

Za jedno mogę krytykować, za inne pochwalić.

 

A każdy niech decyduje, które informacje mu są bardziej przydatne. Faktem jest, że Polacy wydali na domeny .co do tej pory około 1 miliona PLN. Każdy może wydawać pieniądze jak mu się podoba.

 

Fakty staram się podawać obiektywne. Moje opinie są subiektywne.

 

Zakładam (może mylnie!!), że większość kupionych domen .co zostało zarejestrowanych właśnie z nadzieją na popularyzację domeny .co w skali globalnej. Świadczy o tym choćby zatwierdzenie przez Google tego rozszerzenia jako rozszerzenia globalnego, a nie krajowego. Świadczą o tym głosy na forach, blogach itd. Najwięcej domen .co zostało kupionych w USA. Itd., itd.

 

Chyba, że ktoś inwestuje z myślą o sprzedaży firmom z Kolumbii. Wtedy należy ją traktować jak domenę krajową i wtedy potencjał globalny nie jest istotny.

 

No i jeszcze artykuł: http://danieldryzek.pl/2010/07/27/po-co-komu-nowe-domeny/

 

Moje zdanie nie zmieniło się od sierpnia zeszłego roku i na razie nie mam podstaw do zmiany swojej opinii na temat domen .co.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź Alexis :wacko: Prawda, że łatwo rzucać oskarżenia bez pokrycia? Nie myślałeś o polityce? :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuję za odpowiedź Alexis :wacko: Prawda, że łatwo rzucać oskarżenia bez pokrycia? Nie myślałeś o polityce?

 

Facet, chyba nie sadzisz ze bede sie bawil w historyka i szukal twoich cytatow? Przeciez kazdy kto czyta forum wie, ze od poczatku byles wielkim przeciwnikiem .co, ostrzegales przez .co, ironizowales na ten temat i nawet probowales ograniczyc .co do jednego tematu. Chcesz teraz odwracac kota ogonem? Nie badz smieszny. Nikt tego nie kupi. Nie potrzebuje twoich przeprosin. Wystarczy troche pokory.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Facet, chyba nie sadzisz ze bede sie bawil w historyka i szukal twoich cytatow? Przeciez kazdy kto czyta forum wie, ze od poczatku byles wielkim przeciwnikiem .co, ostrzegales przez .co, ironizowales na ten temat i nawet probowales ograniczyc .co do jednego tematu. Chcesz teraz odwracac kota ogonem? Nie badz smieszny. Nikt tego nie kupi. Nie potrzebuje twoich przeprosin. Wystarczy troche pokory.

Nie wypada mi tego komentować, więc nie będę.

 

Wszystko co mówiłem potwierdzam i nie cofam zdania. Cytaty, które podałem powyżej oraz wpis na blogu, który napisałem są potwierdzeniem mojej oceny domen .co.

 

Rozumiem, że żałujesz, że domeny .co nie urosły do takich rozmiarów jakbyś tego oczekiwał, ale tak czasem bywa - w biznesie jest ryzyko. Czasem się udaje, a czasem nie :wacko: Zresztą nie ma co spisywać domen kolumbijskich na straty. W końcu dopóki piłka jest w grze wszystko jest możliwe :P

 

Ostatnie Twoje zdanie (pogrubione) wyjąłeś mi wręcz z ust :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
w 2012 albo później

...

Na koniec 2010 roku było około 630 tysięcy domen .co, ale dynamika wzrostów znacznie spadła. Myślę, że od tamtego okresu średnia wynosi około 1000 domen dziennie. Nawet jeśli takim tempem domeny .co rosłyby do lipca tego roku (wtedy wygasają domeny z rejestracji zeszłorocznych), to urośnie ich do około 800-850 tysięcy. W połowie lipca sporo domen nie zostanie przedłożonych (ciężko strzelać jak dużo, ale pewnie zostanie 500-600 tysięcy nazw). Przy takich założeniach gdzieś w drugiej połowie 2012 albo w 2013 jest szansa na 1 milion. Pożyjemy, zobaczymy :wacko:

 

A jak na razie to Ty się mylisz, a większość ma rację, bo osiągnięcie kilkaset tysięcy rejestracji w rok i nadzieja na milion domen w ciągu 2-3 lat, to nie jest wyczyn. I to przy wsparciu największych rejestratorów na świecie i dużej kampanii marketingowej. Pokazują to też wyniki aukcji .co, więc Twoje czarowanie naprawdę tutaj nie pomoże :P

 

Wszystko co mówiłem potwierdzam i nie cofam zdania. Cytaty, które podałem powyżej oraz wpis na blogu, który napisałem są potwierdzeniem mojej oceny domen .co.

 

Tak dla przypomnienia, o co chodzilo w twoim artykule na blogu:

"Po .co komu nowe domeny?"

Z mojej perspektywy domena .co ma bardzo małe szanse na sukces

 

No to rozwiazanie zagadki:

 

.co jest juz w tej chwili bliskie miliona i osiagnie 1mln w kwietniu, najpozniej w maju 2011, tzn. po 9-10 MIESIACACH istnienia, co wg. DD nie jest zadnym wyczynem, jak na kolumbie.

Dla porownania .pl osiagnelo 1mln dopiero w 2008 roku, tzn. po 13 LATACH istnienia, co oczywiscie jest wielkim sukcesem, jak na polske.

gdzieś w drugiej połowie 2012 albo w 2013 jest szansa na 1 milion. Pożyjemy, zobaczymy :P

 

No to pozylismy i zobaczylismy Danielu, nie prawdaz? :P

 

Tutaj troche informacji backgroundowych. Od 2:31 informacja o blisko 1mln zarejestrowanych domen:

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to pozylismy i zobaczylismy Danielu, nie prawdaz? :P

 

Tutaj troche informacji backgroundowych. Od 2:31 informacja o blisko 1mln zarejestrowanych domen:

Cały czas czekam na Twoją opinię :wacko: Bo to video znam. Jakbyś nie zauważył, to jest to marketing, a dokładne zdanie brzmi "Close to a Million". 700 tysięcy to też jest "close to a million". Na mnie marketing .co nie działa, na Ciebie jak widać tak :P

 

A porównanie domeny .pl do .co i czasu, jaki potrzebowały na osiągnięcie 1 miliona już było poruszane na di.pl. Nie chce mi się już tego nawet komentować :P

 

Ja bym raczej widział porównanie innej "nowej" domeny, jaką w 2006 roku była domena .eu. W ciągu tygodnia od otwartej rejestracji zostało zarejestrowanych 1,5 miliona domen .eu:

 

1,5 million .eu registrations in less than a week

http://www.eurid.eu/en/content/15-million-...tions-less-week

 

To tyle w kwestii porównań :P

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli wątek do zamknięcia i można załozyć nowy: Kiedy .co osiagnie 2mln domen? :wacko:

 

Eee, tam do zamkniecia :P Pozwol DD sie dalej pluskac i zaprzeczac faktom, niech dalej tnie eksperta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli wątek do zamknięcia i można załozyć nowy: Kiedy .co osiagnie 2mln domen? :wacko:

 

nic nie zamykać ! Ucztą będzie pojedynek domenowych gigantów, za jakich uważam A. i DD.

dyskusja ciekawa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×