Jump to content
pb

premium.pl - nowa jakość domainingu

Recommended Posts

Dokładnie. A co jeżeli ktoś nie przeniesie swoich domen? Bo jest na urlopie, w szpitalu? Straci dostęp do panelu ppd i do swoich domen?

Daniel, też się z Tobą nie zgodzę, może to i godzina, ale to jest MOJA godzina, którą mógłbym wykorzystać znacznie lepiej, a tak tracę nie tylko czas, ale i pieniądze, bo czas to pieniądz.

Tutaj bym nie przesadzał, myślę, że więcej czasu już wszyscy poświęcili na dodawanie wpisów w tym wątku. Zresztą nikt nikogo do niczego nie przymusza. Ja na razie nie widzę niczego co by mnie zachęcało do przeniesienia domen do premium.pl, więc całe swoje 5 domen z PPD.pl przeniosłem do Dropped.pl. Jak otrzymam odpowiedź od Interson w sprawie statystyk, to chętnie przetestuję premium.pl dla kilku domen.

 

Biznes to ryzyko. Również ryzyko, że się wybierze rejestratora, który za chwilę każe przenosić domeny do innego rejestratora.

 

Nie przesadzajmy. Nie róbmy polityki, rejestrujmy domeny :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystko powinno byc z automatu!

Przecież ktoś inny był właścicielem serwisu PPD a ktoś inny Premium.pl - to są zupełnie dwa inne podmioty choć łączy je osoba PB.

Gdyby wszystko odbyło się z automatu pojawiłyby się zapewne jeszcze większe lamenty niż teraz i skargi na łamanie Regulaminu NASK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wciąż nikt z premium.pl się nie wypowiedział po co było zmieniać rejestratora? Przecież nowa spółka komandytowa mogła po prostu kupić/przejąć poprzedniego rejestratora (Varia) wraz z użytkownikami... Przenieść do premium.pl konta z ppd wraz z loginami i domenami i nie byłoby całego tego zamieszania.

 

To może zapytaj NASK i prawnika czy to takie proste...

 

Do czasu *oficjalnego* ogłoszenia skierowanego do użytkowników PPD.pl zostanie opracowana metoda jak najprostszego przeniesienia domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do czasu *oficjalnego* ogłoszenia skierowanego do użytkowników PPD.pl zostanie opracowana metoda jak najprostszego przeniesienia domen.

Swoją drogą to chyba największy błąd, że PPD.pl nie był pierwszy, żeby poinformować o zmianach. Wiele osób pisało do mnie z pytaniem co się dzieje z PPD, bo dostali dziwny email z Dropped. Dlaczego taki "oficjalny" email nie został jeszcze wystosowany? Przecież nie każdy klient PPD.pl śledzi codziennie forum di.pl..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tutaj bym nie przesadzał, myślę, że więcej czasu już wszyscy poświęcili na dodawanie wpisów w tym wątku. Zresztą nikt nikogo do niczego nie przymusza.

 

Proszę mówić za siebie :-)

 

Ja na razie nie widzę niczego co by mnie zachęcało do przeniesienia domen do premium.pl, więc całe swoje 5 domen z PPD.pl przeniosłem do Dropped.pl.

 

Jak się ma 5 domen to to nie problem, ale z prawie 200 (a pewne są tacy, którzy mają więcej) to jest już pewien kłopot...

 

@PB, rozumiem, że to nie takie proste, ale właśnie dlatego trzeba było nie wybierać takiego rozwiązania tylko zostawić ppd.pl i zrobić na nim nowy serwis. Sama ładna nazwa premium.pl nie spowoduje, że wszyscy z entuzjazmem przeniosą tam swoje domeny. Na pewno dało się to jakoś lepiej rozegrać... A jeżeli się nie dało to cóż.. traci się klientów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@domenator VARIA to nie tylko PPD.pl dlatego pewnie zmiana organizacji nie była możliwa. Home.pl musiałoby przejąć inne działalności VARIA i np: portfolio Przemka, a tutaj chodziło tylko o przejęcie projektu PPD.pl jak się domyślam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak się ma 5 domen to to nie problem, ale z prawie 200 (a pewne są tacy, którzy mają więcej) to jest już pewien kłopot...

200 domen można przetransferować poświęcając godzinę naszego cennego czasu.

 

Matematyka: 200 x 10 zł = 2000 zł bonusu w przypadku przeniesienia do Dropped.pl. Całkiem niezły zarobek. Mnie takie wynagrodzenie za godzinę satysfakcjonuje.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
@domenator VARIA to nie tylko PPD.pl dlatego pewnie zmiana organizacji nie była możliwa. Home.pl musiałoby przejąć inne działalności VARIA i np: portfolio Przemka, a tutaj chodziło tylko o przejęcie projektu PPD.pl jak się domyślam.

kodeks cywilny zawiera stosowne zapisy na temat procesu wstępowania jednego podmiotu w prawa i obowiązki innego podmiotu wynikające z określonej umowy (np. umowy rejestratorskiej z NASK). Przećwiczyliśmy to bardzo dobrze z prawnikami NASK dwa lata temu, i dało się przenieść wszystkie domeny bez żadnych trudności i klikania...

Share this post


Link to post
Share on other sites
200 domen można przetransferować poświęcając godzinę naszego cennego czasu.

 

Matematyka: 200 x 10 zł = 2000 zł bonusu w przypadku przeniesienia do Dropped.pl. Całkiem niezły zarobek. Mnie takie wynagrodzenie za godzinę satysfakcjonuje.

 

DD

 

Tak i dlatego przetransferuję je do Dropped, właśnie ze względu na ten zarobek :-) Cały czas chodzi mi o to, że premium.pl straci w ten sposób klientów, a mógł tego uniknąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież ktoś inny był właścicielem serwisu PPD a ktoś inny Premium.pl - to są zupełnie dwa inne podmioty choć łączy je osoba PB.

Gdyby wszystko odbyło się z automatu pojawiłyby się zapewne jeszcze większe lamenty niż teraz i skargi na łamanie Regulaminu NASK.

 

A ja się zastanawiam co będzie się znajdowało pod adresem PPD.pl po przetransferowaniu całego serwisu na premium.pl, może strona zostanie przejęta przez np. nową Polską Partię Demokratyczną czy cuś takiego? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba co niektórym otwarcie nowej giełdy zakłóciło wewnętrzną ciszę i spokój ducha. ;)

Póki co w aftermarket można rejestrować i handlować domenami europejskimi i globalnymi w przeciwieństwie do premium.pl gdzie są tylko domeny w końcówce .pl .

Tak więc nie ma mowy o jakiejś "większej konkurencyjności" ze strony premium.pl. Wielkim plusem to udział w tym wszystkim home.pl (uwiarygadnia giełdę? :) ) Tak więc noski do góry... Raczej nowa giełda nie zmieni życiowych planów... (niektórym domainerom)

 

Brak powiadomienia że, PPD.pl kończy działalność i ni stąd ni zowąd trzeba się pakować, to falstart dla premium.pl

(pewnie cały "plan" otwarcia giełdy z udziałem home.pl miał być w wielkiej tajemnicy.. i stąd ta "wielka wpadka" (kontrolowana)... z brakiem powiadomienia w odpowiednim czasie.)

Nie miałem konta na PPD.pl więc problem z przenosinami mnie nie dotyczy. Dla próby przeniosłem jedną domenę z AM do premium.pl i trzeba się troszkę zaangażować jeśli chodzi o e-maile ;) (nie tylko przychodzą e-maile z linkami ale też potwierdzające z dns.pl... razem jest tego 7 sztuk... (z przeniesienia jednej domeny ;).. czyli np: 10 domen = 70 emaili... czyli trochę tego będzie na poczcie) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba co niektórym otwarcie nowej giełdy zakłóciło wewnętrzną ciszę i spokój ducha. :)

Póki co w aftermarket można rejestrować i handlować domenami europejskimi i globalnymi w przeciwieństwie do premium.pl gdzie są tylko domeny w końcówce .pl .

 

W premium chyba tez maja byc w krotce globalne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla niektórych na tym forum wszystko jest proste łatwe i przyjemne - wszystko za nich powinien zrobić rejestrator. Szkoda, że niektórzy nie biorą pod uwagę aspektów prawnych, etycznych itd. Tak najlepiej niech Przemek przerzuci domeny z PPD.PL do Premium.pl - już widze jaka bura by tu na niego spadła gdyby faktycznie tak zrobił. Tak źle i tak niedobrze najlepiej niech zostanie jak było, po co się rozwijać, ulepszać pewne rzeczy jak i tak zawsze będą niezadowoleni...

 

A jak czytam wpisy o tym jaki to cenny jest czas coponiektórych to ja nie wiem czym Wy się zajmujecie i ile zarabiacie skoro każda Wasza godzina jest na wagę złota. W US stojąc w kolejce też urzędników opierdzialacie, że to jest Wasz czas i powinni Wam zapłacić? W wypowiedziach niektórych widzę lekką paranoję.

 

Dropped.pl - plus dla nich, ciekawy ruch w kierunku przejęcia Klientów PPD.PL.

PPD.PL - mogli to "przejście" zorganizować lepiej, dorzucić jakieś bonusy itd. Ale sama strona, domena i koncepcja graficzna bardzo fajna. Od strony Panelu na razie się nie wypowiadam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W nowym FF 4.0 beta 10 (chyba dziś się ukazała) mam takie coś: screen

 

Chciałem jedną domenę sobie przenieść żeby zobaczyć jak działa panel, o godzinie 13.09 kliknąłem w link z maila NASKu i od tego czasu czekam na transfer domeny. Kolejnego maila z linkiem również nie da rady wysłać.

 

Pierwsze wrażenie premium.pl pozytywne (przyjmując, że uda mi się choć tę jedną domenkę przenieść), ciekaw jestem jak będzie w przyszłości!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W nowym FF 4.0 beta 10 (chyba dziś się ukazała) mam takie coś: screen

 

Chciałem jedną domenę sobie przenieść żeby zobaczyć jak działa panel, o godzinie 13.09 kliknąłem w link z maila NASKu i od tego czasu czekam na transfer domeny. Kolejnego maila z linkiem również nie da rady wysłać.

 

Pierwsze wrażenie premium.pl pozytywne (przyjmując, że uda mi się choć tę jedną domenkę przenieść), ciekaw jestem jak będzie w przyszłości!:)

To jeszcze dwa e-maile cię czekają z linkiem do kliknięcia ;)

Sprawdż pocztę tą , którą podałeś w premium.pl i pocztę którą masz u rejestratora od którego transferujesz domenę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoją drogą to chyba największy błąd, że PPD.pl nie był pierwszy, żeby poinformować o zmianach. Wiele osób pisało do mnie z pytaniem co się dzieje z PPD, bo dostali dziwny email z Dropped. Dlaczego taki "oficjalny" email nie został jeszcze wystosowany? Przecież nie każdy klient PPD.pl śledzi codziennie forum di.pl..

 

DD

Tu się z Tobą zgodzę i to bardzo.

Zastanawaiam się czy na home pojawi się np zakladka na stronie głównej "giełda domen" . lub info zachęcające do nowej usługi albo jakiś mailing.

Na tą chwilę info o usługach premium widzę tylko w wylistowanej informacji (i to bardzo dlugiej niestety) o szukanych domenach.

Dostałem info z home o serwerach bez limitu a o premium cisza.

 

Nie wiem czy "liczyć" na coś takiego bo nie znam zależności pomiędzy podmiotami i umowy.

 

Moim zdaniem im dlużej premium.home będzie zwlekać z dzialaniami marketingowymi tył dłużej i kosztowniej będzie nadganiać. Ale rozumiem też sprawę poniesionych dotychczas kosztów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to już wcześniej ktoś wspominał słabym pomysłem jest pokazywanie masy niepotrzebnych, a odwracających uwagę informacji. Mam tu na myśli wszystko od daty rejestracji po historię w archive.org. To już lepiej nie wystawiać domen, jest szansa że klient wpisze adres w przeglądarkę i zobaczy to co sam chcę mu pokazać, a nie to do czego zmusza mnie giełda.

 

premiumj.jpg

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem im dlużej premium.home będzie zwlekać z dzialaniami marketingowymi tył dłużej i kosztowniej będzie nadganiać. Ale rozumiem też sprawę poniesionych dotychczas kosztów.

 

 

a ja uwazam, ze jeszcze nie czas na promowanie gieldy z home...jest to wersja beta,po postach na tym forum widac ile problemow maja domainerzy.

Niech minie jakis czas, jak sie wszystkie domeny przetransferuja do premium (z PPD), a serwery nasku i premium troszke odpoczna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to już wcześniej ktoś wspominał słabym pomysłem jest pokazywanie masy niepotrzebnych, a odwracających uwagę informacji. Mam tu na myśli wszystko od daty rejestracji po historię w archive.org. To już lepiej nie wystawiać domen, jest szansa że klient wpisze adres w przeglądarkę i zobaczy to co sam chcę mu pokazać, a nie to do czego zmusza mnie giełda.

TEż uważam, że lepiej, aby była opcja "Więcej informacji o domenie" i wtedy sie rozwijają dodatkowe informacje.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to już wcześniej ktoś wspominał słabym pomysłem jest pokazywanie masy niepotrzebnych, a odwracających uwagę informacji. Mam tu na myśli wszystko od daty rejestracji po historię w archive.org. To już lepiej nie wystawiać domen, jest szansa że klient wpisze adres w przeglądarkę i zobaczy to co sam chcę mu pokazać, a nie to do czego zmusza mnie giełda.

 

premiumj.jpg

Podpisuję się!

 

Cały dział Informacje o domenie powinien pokazywać się dopiero po wybraniu widoku zaawansowanego. Na upartego można zostawić datę rejestracji i wygaśnięcia na głównej stronie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cały dział Informacje o domenie powinien pokazywać się dopiero po wybraniu widoku zaawansowanego. Na upartego można zostawić datę rejestracji i wygaśnięcia na głównej stronie.

 

Swoją drogą - w jakim celu data rejestracji ? "Domeniarz" :) i tak sobie sprawdzi we whois...

 

Potencjalnego KK może tylko zrazić ( po co tłumaczyć iż data rejestracji jest taka a nie inna - że domena została przechwycona )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoją drogą - w jakim celu data rejestracji ? "Domeniarz" :) i tak sobie sprawdzi we whois...

 

Potencjalnego KK może tylko zrazić ( po co tłumaczyć iż data rejestracji jest taka a nie inna - że domena została przechwycona )

 

Największym nieporozumieniem jest informacja o istnieniu/nie stnieniu opcji. Jeszcze dojdzie do tego, że klient dzięki tej informacji doczyta sobie czym jest opcja i zamiast kupić domenę to ją zaopcjuje licząc, że ta nie zostanie opłacona. Taka będzie korzyść z wystawienia domeny na giełdę. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla niektórych na tym forum wszystko jest proste łatwe i przyjemne - wszystko za nich powinien zrobić rejestrator. Szkoda, że niektórzy nie biorą pod uwagę aspektów prawnych, etycznych itd. Tak najlepiej niech Przemek przerzuci domeny z PPD.PL do Premium.pl - już widze jaka bura by tu na niego spadła gdyby faktycznie tak zrobił. Tak źle i tak niedobrze najlepiej niech zostanie jak było, po co się rozwijać, ulepszać pewne rzeczy jak i tak zawsze będą niezadowoleni...

 

Ale jakoś inni się rozwijają i ulepszają bez zmuszania swoich klientów do klikania po kilkaset razy. Nie mam nic przeciwko rozwojowi, można było rozwijać PPD w takim kierunku jak wygląda teraz premium.pl. Dlaczego mnie jako klienta ma obchodzić, że firma zmieniła formę prawną? NetArt też jakis czas temu zmieniał (czy kto to był) i zmieniła im się tylko treść regulaminu. Już nie bądźcie "coponiektórzy" takimi adwokatami PB. Rozumiem, że chciał dobrze, świetnie że się firma rozwija, super, że wchodzi we współpracę z największym rejestratorem. Ale o błędach też możemy mówić.

 

A jak czytam wpisy o tym jaki to cenny jest czas coponiektórych to ja nie wiem czym Wy się zajmujecie i ile zarabiacie skoro każda Wasza godzina jest na wagę złota. W US stojąc w kolejce też urzędników opierdzialacie, że to jest Wasz czas i powinni Wam zapłacić? W wypowiedziach niektórych widzę lekką paranoję.

 

Szczególnie w Twojej. A żebyś wiedział, że są tacy, którzy mają ciekawsze i bardziej dochodowe zajęcia niż odbieranie setek maili i klikanie w linki. Nikt nie mówił tutaj, że Przemek powinien komuś płacić za swój czas (typowy przejaw paranoi), opanuj się.

Na szczęście można liczyć na Michaua i w sumie to całe zamieszanie wyjdzie niektórym na dobre :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież dla domeniarza to frajda inicjować transfery, zmieniać rejestratorów, archiwizować kody AuthInfo, ustawiać nowe kategorie przed wystawieniem na giełdzie, wymyślać opisy itd.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×