Jump to content
pitreq

Parkowanie czy Adsense?

Recommended Posts

Chcialbym dowiedziec sie o waszej opini co wolicie, zaparkowac domene np. ND czy zrobic jakas stronke "prowizoryczna" i zamiescic reklamy google. Testowaliscie to i to? W ktorym przypadku zarobki was satysfakcjonowaly?

 

Czekam na opinie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja teraz testuje coś takiego na wycieczki.com

Stawianie AdSense na parking jest nielegalne więc twoja strona powinna posiadać jakiś content.

Zrobilem na szybko taką prowizoryczną stronę i podpiąłem live feed z serwisu turystycznego, dzieki czemu zmiany dokonują się automatycznie.

 

Z banerami AdSense też bym nie przesadzał za badzo bo Google oferuje specjalny parking system jak jestes zainteresowany tylko reklamami.

Ta metoda bardziej nadaje sie na parking niz jakieś kombinacje.

 

Sugerowałbym zbudować jakąś stronę z własnym content i wtedy ustawić 1-2 boxy z AdSense i zobaczyć co się stanie.

Jak narazie w ciagu 2 dni sytuacja na mojej stronie wyglada tak:

Odsłon:4 | Kliknieć:3 | CTR:75.00% | CPM:$17.36

 

Ale to są niewymierne dane z 2 pierwszych dni odkąd domena jest live (nic pod nia nie było takze trzeba ją wypozycjonować od poczatku). Spodziewam sie spadku CTR do poziomu 5-9%

Chociaż kto wie.

 

Swoją drogą też jestem zainteresowany czy inni maja jakieś doswiadczenie w tym zakresie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na parkingach jest wyższy CTR, poza tym nie trzeba kupować serwera aby trzymać domenę, i nie trzeba również tworzyć stron. Parkingi ostatnio są coraz bardziej przyjazne dla nas, dają dużo opcji aby strony zaparkowane coraz bardziej przypominały konkretne strony, a nie słaby szablon i chaotycznie rozstawione reklamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem z parkingami jest tylko taki ze zabieraja marze od sprzedazy domeny, a na wlasnej stronie mozesz dac besposredni kontakt (chyba ze sie myle?)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja teraz testuje coś takiego na wycieczki.com

Stawianie AdSense na parking jest nielegalne więc twoja strona powinna posiadać jakiś content.

Zrobilem na szybko taką prowizoryczną stronę i podpiąłem live feed z serwisu turystycznego, dzieki czemu zmiany dokonują się automatycznie.

Na forum.optymalizacja.com czytałem że Google za strony robione specjalnie pod AdSense (feed RSS itp) banuje konta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
problem z parkingami jest tylko taki ze zabieraja marze od sprzedazy domeny, a na wlasnej stronie mozesz dac besposredni kontakt (chyba ze sie myle?)

 

W przypadku NameDrive potenacjalny klient kontaktuje się z Tobą bezpośrednio via email i NameDrive nie pobiera od tego żadnych prowizji.

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - domeny bez opłat za AuthInfo

http://domenytanio.pl - domeny .pl IDN tylko 9.00 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tutaj chcialem dowiedziec sie co bardziej preferujecie :) po swoich doswiadczeniach widzicie w ktorym przypadku mozna zarobic wiecej pieniedzy, bo chyba raczej po to wszyscy to robimy ;)

 

Jak narazie ja obstaje przy adsense, prowizoryczna strona. Tutaj nie chodzi o CTR moim zdaniem, moze byc i wysoki ale wieksze korzysci przynosi jednak adsense... ale to jest moje zdanie ;) czekam na dalsze odpowiedzi w tym temacie ;) mam nadzieje, ze sie rozwinie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
NameDrive nie pobiera od tego żadnych prowizji.

 

To na czym zarabia ND ?

Na % z parkingu. Nie na posredniczeniu w sprzedazy tak jak sedo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
NameDrive nie pobiera od tego żadnych prowizji.

 

To na czym zarabia ND ?

Na parkingu ...

 

Pozdrawiam

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
W przypadku NameDrive potenacjalny klient kontaktuje się z Tobą bezpośrednio via email i NameDrive nie pobiera od tego żadnych prowizji.

 

Daniel ... a propos prowizji ;) ...jaki rodzaj czarow stosujesz, ze na stronach parkowanych w ND pojawia sie reklama active24 ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

może jakieś przykłady tych stron z adsense, bo tak rozmowa jest na pusto, parking wiadomo jak wygląda, wg mnie tylko dobra pozycja w wyszukiwarkach daje szanse na przebicie przez adsense, inaczej parking bezwzględnie wygrywa, (chyba, że domena ma słaby ruch, wtedy zwiększyć go x10 czy nawet x100 nie jest problemem), bo na adsense ctr może być np. 3% a na parkingu 30%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zdecydowałem się na prosty podział.

Te domeny, które wystawiam na Sedo, tam własnie parkuję ( głównie anglojęzyczne, nawet jeśli z rozszerzeniem *pl ,, np 4cash.pl itp. ).

A te, które są kierowane prawie wyłącznie do Polaków zostawiłem we własnym portfolio z AdSense.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i jakie wyniki w adsense, ctr, wejścia ? nie można zapominac o pracy nad pozycjonowaniem, a przy dużej liczbie domen, to ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
i jakie wyniki w adsense, ctr, wejścia ? nie można zapominac o pracy nad pozycjonowaniem, a przy dużej liczbie domen, to ?

 

Trudno jeszcze mówić o miarodajnych wynikach.

Zwłaszcza, że określenia "wystawiam" i "parkuję" faktycznie oznaczają czas teraźniejszy.

Dziennie jakieś 200 odsłon / 120 odwiedzin.

Pozycjonowania jeszcze nie tknęłem bo to moje dodatkowe zajęcie a domen troszkę mam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stawiałem kiedys stronkę do zaparkowania domeny, content + AdSense. Potem postawiłem ją na Sedo. Zarobki na Sedo były kilka razy wyższe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mój przykład -

niewiele warta nazwa domeny z prawie żadnym ruchem na parkingu;

postawienie strony i dodanie adsense przyniosło zwiększenie ruchu, PR skoczył na 3, a zarobki po 4 miesiącach na ok 8-15 USD/m-c przy CTR 10-14 %

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak masz setki czy tysiące domen to chyba nie będziesz robić dla nich stron? Puste strony z automatycznymi feedami potrafią dostać bana - tak straciłem konto na AdSense. Strona nie była całkowicie pusta, były tam treści z RSS, ładny wygląd.

 

AdSense:

+ możliwość wypozycjonowania i zwiększania zarobku

- konieczne pozycjonowanie jeśli chce się więcej zarabiać

+ możliwość rozwijania strony

- konieczny czas, żeby rozwijać stronę

 

Parking:

+ automatyczne szablony z wybranymi zdjęciami i keywordami potrafią mieć zabójczą skuteczność

+ nie wiele roboty, łatwa optymalizacja dzięki szczegółowym statystykom

+ większy CTR niż na AdSense

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja po moich obserwacjach nadal jestem za adsense... ale na pewno na to wplyw na domena i wiele innych czynnikow ktorych nie chce mi sie wymieniac :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×