Jump to content
DD

Które domeny na aukcję MeetDomainers w Sopocie?

Które domeny na aukcję MeetDomainers w Sopocie?  

114 members have voted

  1. 1. Które domeny na aukcję MeetDomainers w Sopocie?

    • analizowanie.pl - 1 PLN
      3
    • audytpersonalny.pl - 1 PLN
      2
    • aukcjasztuki.pl - 1 PLN
      8
    • autobusy.biz - 1 PLN
      6
    • dobremleko.pl - 1 PLN
      8
    • domenalia.pl - 1 PLN
      1
    • doradztwokadrowe.pl - 1 PLN
      6
    • dotacjeunijne.biz - 1 PLN
      4
    • endoprotezy.pl - 1 PLN
      16
    • farby.biz - 1 PLN
      9
    • gadżety.pl (IDN) - 1 PLN
      23
    • grzesiek.pl - 1 PLN
      30
    • herbatki.pl - 1 PLN
      10
    • hurtowniapiwa.pl - 1 PLN
      8
    • jubiler24.pl - 1 PLN
      14
    • kawunia.pl - 1 PLN
      1
    • leczysz.pl - 1 PLN
      1
    • lekarze.biz - 1 PLN
      10
    • maszynyogrodnicze.pl - 1 PLN
      7
    • miami.pl - 1 PLN
      17
    • och.pl - 1 PLN
      43
    • payonline.pl - 1 PLN
      13
    • portugalia.biz - 1 PLN
      3
    • pozyczasz.pl + IDN - 1 PLN
      4
    • prawo.biz - 1 PLN
      18
    • prawosławie.pl (IDN) - 1 PLN
      3
    • prestiż.pl (IDN) - 1 PLN
      7
    • rodzisz.pl - 1 PLN
      4
    • sabrina.pl - 1 PLN
      12
    • swiatlowody.pl + IDN - 1 PLN
      19
    • szycie.pl - 1 PLN
      14
    • ubezpieczasz.pl - 1 PLN
      3
    • ubiory.pl - 1 PLN
      15
    • muzulmanizm.pl + IDN - 100 PLN
      1
    • wlochy24.pl + IDN - 1.000 PLN
      8
    • streetball.pl - 1.000 PLN
      11
    • cyc.pl - 1.500 PLN
      24
    • palestyna.pl - 4.000 PLN
      5
    • znajomi.com - 4.300 PLN
      7
    • kredytyratalne.pl - 4.500 PLN
      8
    • krakowianka.pl - 5.000 PLN
      3
    • tanieubezpieczenia.pl - 5.000 PLN
      17
    • notatki.pl - 6.000 PLN
      29
    • dotacja.pl - 9.000 PLN
      32
    • tenis.com.pl - 9.000 PLN
      10
    • lala.pl - 10.000 PLN
      24
    • toskania.pl - 10.000 PLN
      11
    • trance.pl - 12.000 PLN
      14
    • wyprzedaż.pl (IDN) - 35.000 PLN
      7


Recommended Posts

Które domeny na aukcję MeetDomainers w Sopocie?

 

Zapraszam do wzięcia udziału w sondzie :) Domeny, które otrzymają najwięcej głosów mogą znaleźć się na finalnej liście domen, które będzie można kupić na aukcji w Sopocie 20 sierpnia 2010 roku. Przy każdej domenie podana jest cena startowa. Zaznaczcie te domeny, które podobają się Wam najbardziej (można zaznaczyć wiele domen). Weźcie też pod uwagę atrakcyjność ceny startowej.

 

Wstępna lista domen na aukcję jest już przygotowana i zawiera 37 nazw (uszeregowane od najwyższej do najniższej ceny startowej):

 

pr.pl

broker.pl

rynek.pl

fitness.pl

biżuteria.pl (IDN)

haker.pl

lecznica.pl

maszynyrolnicze.pl

nawozy.pl

księgowość.pl (IDN)

drinki.pl

hotele.info, hostele.info

startup.pl + start-up.pl

neurolog.pl

an.pl

ts.pl

pozycjonowanie.com

budowanie.pl

agh.pl

klaun.pl

szlifierki.pl

dominik.pl

msp.pl

henryk.pl

pogrzeby.com

banany.pl

moldawia.pl (nonIDN)

przepisy.com

szczepionka.pl

pediatra24.pl

fabrykamebli.pl

hodowle.pl

macedonia.pl

marcin.pl

niania.eu

słodycze.pl (IDN)

zdrowie.biz

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

biżuteria.pl (IDN)

...

księgowość.pl (IDN)

...

hotele.info, hostele.info

...

słodycze.pl (IDN)

zdrowie.biz

 

Naprawdę są chętni na domeny IDN bez non-IDNa do kompletu? Tak samo na domeny .biz albo .info?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naprawdę są chętni na domeny IDN bez non-IDNa do kompletu? Tak samo na domeny .biz albo .info?

To się zapewne okaże już za trzy tygodnie w Sopocie :) Nigdy nie można mieć 100% pewności i nie było chyba jeszcze aukcji domen na żywo na świecie, na której sprzedałyby się wszystkie domeny. Zwykle jeśli sprzedaje się połowa to już jest sukces. Najczęściej znacznie mniej domen zmienia właściciela na aukcji. Inna sprawa, że na świecie aukcje są zwykle wypchane po brzegi różnej maści domenami - zwykle jest to nawet kilkaset sztuk.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie żebym krytykował, ale niektóre z tych domen duuuuużo lepsze niż te już zatwierdzone :)

Może tak być, że na liście propozycji są lepsze domeny od już WSTĘPNIE zatwierdzonych. Wybieranie domen na aukcję to żmudny i długi proces, dużo propozycji przysyłanych jest na ostatnią chwilę. Ale po to jest ta sonda, żeby na aukcji znalazły się najlepsze możliwe domeny w najlepszych cenach :)

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe, ile wynoszą ceny startowe aukcji domen ze szczytu listy, ale moim zdaniem domena haker.pl na pewno nie jest więcej warta i nie ma większego potencjału niż lecznica.pl czy nawozy.pl, ktoś za mocno wyśrubował chyba cenę. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe, ile wynoszą ceny domen ze szczytu listy, ale moim zdaniem domena haker.pl na pewno nie jest więcej warta i nie ma większego potencjału niż lecznica.pl czy nawozy.pl :)

Ceny startowe nie muszą i pewnie zwykle nie pokrywają się bezpośrednio z wartością domen. Cena startowa to bardziej strategia sprzedaży domeny przez jej właściciela. Tą samą domenę można wystawić z ceną 1 PLN, 1.000 PLN, 10.000 PLN i 100.000 PLN.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie żebym krytykował, ale niektóre z tych domen duuuuużo lepsze niż te już zatwierdzone :)

no co ty ? tutaj jest góra 5-6 ciekawych domen. większości nawet bym nie rejestrował, na wstępnej liście zdecydowanie wiecej lepszych (choć nieznane sa ceny startowe)

Share this post


Link to post
Share on other sites
no co ty ? tutaj jest góra 5-6 ciekawych domen. większości nawet bym nie rejestrował, na wstępnej liście zdecydowanie wiecej lepszych (choć nieznane sa ceny startowe)

I właśnie dlatego wybór domen na aukcję jest tak trudny :) Ile osób, tyle odmiennych zdań.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
no co ty ? tutaj jest góra 5-6 ciekawych domen. większości nawet bym nie rejestrował, na wstępnej liście zdecydowanie wiecej lepszych (choć nieznane sa ceny startowe)

 

wiadomo, że tam jest więcej ciekawych domen, ale właśnie te 5-6 z tej listy bardziej nadaje się na aukcję niż niektóre domeny z tych już zatwierdzonych, no ale nie chcę już wchodzić w polemikę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogłoby być chyba trochę więcej domen .eu na aukcji szczególnie, że nawet MeetDomainers jest .eu, ale to moje mocno prywatne zdanie, sam zauważyłem tylko niania.eu, chyba, że jest więcej i ta późna godzina, ale więcej nie dałem rady wypatrzyć na liście i w sondzie.

 

Przyjrzałem się dokładnie i rzeczywiście nie ma więcej, nie, żeby to był jakiś zarzut, bo jednak domeny .eu są dużo, dużo za .pl. To już nic nie piszę, mam chyba po prostu dziś jakiś gorszy dzień. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

jakoś mało .eu i .com, za to .biz szaleje :)

a wogóle to proponuje opublikowac liste domen - propozycji na aukcje :)

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
tutaj jest góra 5-6 ciekawych domen. większości nawet bym nie rejestrował, na wstępnej liście zdecydowanie wiecej lepszych (choć nieznane sa ceny startowe)

Jeśli oczekujesz sondy dla rozwiania nudy, to nie spodziewaj się cudów.

Lepiej jest spotkać 5-6 ciekawych domenek w swym pokoju niż jedną gwiazdeczkę na ekranie tv :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta lista poddana pod glosowanie to chyba jakiś żart, w większości przypadków te domeny w dziale wycen na DI zostałyby skwitowane jako reg fee albo w ogóle nie skomentowane.

 

Z całym szacunkiem dla właścicieli takich domen jak, np. dobremleko.pl, domenalia.pl, herbatki.pl czy kawunia.pl, ale to musi być trochę uwłaczające dla innych domainerów, którzy przesłali swoje propozycje, że takie :) znalazły się na liście propozycji na aukcje MD.

 

Poza tym, widzę u Ciebie Danielu pewną niekonsekwencję. Nie dopuściłeś do aukcji, ani nawet do tej ankiety moich angielskich keywordów, ponieważ jak pisałeś preferujesz polskie nazwy. Skąd więc na liście jest payonline.pl czy trance.pl?

 

Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta lista poddana pod glosowanie to chyba jakiś żart, w większości przypadków te domeny w dziale wycen na DI zostałyby skwitowane jako reg fee albo w ogóle nie skomentowane.

 

Z całym szacunkiem dla właścicieli takich domen jak, np. dobremleko.pl, domenalia.pl, herbatki.pl czy kawunia.pl, ale to musi być trochę uwłaczające dla innych domainerów, którzy przesłali swoje propozycje, że takie :) znalazły się na liście propozycji na aukcje MD.

 

W dobrze skonstruowanych ankietach stosuje się pytania filtrujące i kontrolne; ja bym widział te wymienione przez Ciebie domeny jako filtry - jak ktoś zaznaczy taką domenę to ten głos nie jest brany pod uwagę. Szkoda, że ankieta na di.pl tego nie umożliwia, bo nie są widoczne pojedyncze głosowania i nie można odrzucić innych wybranych przez takiego użytkownika domen.

 

Jeśli chodzi o subiektywną jakość domen to musimy pamiętać o tym do kogo skierowana jest aukcja na MeetDomainers - raczej do domainerów liczących na odsprzedaż zakupionej domeny z zyskiem. Zatem trzeba patrzeć na tą listę pod kątem najlepszych inwestycji i stosunku jakość/cena startowa. Daniel z pewnością kierował się także takim kryterium przy wyborze domen na aukcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta lista poddana pod glosowanie to chyba jakiś żart, w większości przypadków te domeny w dziale wycen na DI zostałyby skwitowane jako reg fee albo w ogóle nie skomentowane.

 

Z całym szacunkiem dla właścicieli takich domen jak, np. dobremleko.pl, domenalia.pl, herbatki.pl czy kawunia.pl, ale to musi być trochę uwłaczające dla innych domainerów, którzy przesłali swoje propozycje, że takie :) znalazły się na liście propozycji na aukcje MD.

 

Poza tym, widzę u Ciebie Danielu pewną niekonsekwencję. Nie dopuściłeś do aukcji, ani nawet do tej ankiety moich angielskich keywordów, ponieważ jak pisałeś preferujesz polskie nazwy. Skąd więc na liście jest payonline.pl czy trance.pl?

 

Pozdrawiam :)

Po to jest głosowanie, żeby zebrać opinie. W tej rundzie była mniejsza selekcja po to, żeby dać możliwość wyrażenia opinii Użytkownikom DI.pl.

 

Co do Twoich domen anglojęzycznych - podaj je najlepiej w tym wątku, tak żeby inni też mogli ocenić. Ja już ich nie pamiętam, bo miałem naprawdę dużo zgłoszeń. Słowo "trance" raczej już przyjęło się w polskim języku (szczególnie w slangu muzycznym), natomiast samo słowo "pay" i "online" też jako tako są zadomowione. Jest mnóstwo serwisów typu "dotpay.pl", które używają słowa "pay" w nazwie.

 

Ponadto zbytnio nie kierowałbym się tym jakie domeny znalazły się na tej liście - i tak trafi z niej tylko kilka z kilkudziesięciu na finałową aukcję.

 

Każdego roku zawsze jest sporo niezadowolonych osób, głównie dlatego, że jakieś domeny nie zostały przeze mnie przyjęte na aukcję. Czasami pomaga sonda, w której potwierdza się, że na domenę nie ma chętnych. Czasami nie pomaga. Jedno chciałbym podkreślić - mam nadzieję, że wszyscy zdają sobie sprawę, że moim jedynym celem jest wybranie najlepszych domen na aukcję, po to żeby przebiegła ona ciekawie, były jak największe sprzedaże i było jak najwięcej emocji. Jako, że jednak jestem tylko człowiekiem - nie jestem w stanie przewidzieć, na które domeny będzie największy popyt i które domeny najbardziej się spodobają. Dlatego czasem mogę pominąć dobrą domenę i nie wystawić jej na aukcję. Tak już niestety jest. Za swoją omylność i niedoskonałość PRZEPRASZAM! :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dobrze skonstruowanych ankietach stosuje się pytania filtrujące i kontrolne; ja bym widział te wymienione przez Ciebie domeny jako filtry - jak ktoś zaznaczy taką domenę to ten głos nie jest brany pod uwagę. Szkoda, że ankieta na di.pl tego nie umożliwia, bo nie są widoczne pojedyncze głosowania i nie można odrzucić innych wybranych przez takiego użytkownika domen.

 

Jeśli chodzi o subiektywną jakość domen to musimy pamiętać o tym do kogo skierowana jest aukcja na MeetDomainers - raczej do domainerów liczących na odsprzedaż zakupionej domeny z zyskiem. Zatem trzeba patrzeć na tą listę pod kątem najlepszych inwestycji i stosunku jakość/cena startowa. Daniel z pewnością kierował się także takim kryterium przy wyborze domen na aukcję.

 

Z tymi filtrami to chyba trochę przekombinowałeś :) To jest ankieta o charakterze plebiscytowym, więc forma jest odpowiednia. Treść niestety jest słaba.

 

Jeśli mówisz o stosunku jakość/cena startowa, to powiedz mi jaki on jest dla domeny dobremleko.pl? Jaka jest różnica jakościowa pomiędzy dobremleko.pl a dobryogorek.pl czy dobrypasztet.pl (są wolne). Poza tym gadanie o współczynniku jakość/cena przy cenach startowych 1zł jest trochę bez sensu, nie uważasz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o subiektywną jakość domen to musimy pamiętać o tym do kogo skierowana jest aukcja na MeetDomainers - raczej do domainerów liczących na odsprzedaż zakupionej domeny z zyskiem. Zatem trzeba patrzeć na tą listę pod kątem najlepszych inwestycji i stosunku jakość/cena startowa. Daniel z pewnością kierował się także takim kryterium przy wyborze domen na aukcję.

Zdecydowanie TAK.

 

Jeśli mówisz o stosunku jakość/cena startowa, to powiedz mi jaki on jest dla domeny dobremleko.pl? Jaka jest różnica jakościowa pomiędzy dobremleko.pl a dobryogorek.pl czy dobrypasztet.pl (są wolne). Poza tym gadanie o współczynniku jakość/cena przy cenach startowych 1zł jest trochę bez sensu, nie uważasz?

Co prawda pytanie nie było do mnie, ale odpowiem.

 

Nawet jeśli cena startowa wynosi 1 PLN, to nadal stosunek jakość do ceny ma znaczenie, tylko w takim wypadku trzeba trochę inaczej na to spojrzeć. Ja patrzę na to za ile domena może się sprzedać. Tak więc jeśli mamy dwie domeny xxxx.pl i yyyy.pl - obie od 1 PLN, ale pierwsza ma potencjał powiedzmy na około 1000 PLN, a druga na 10000 PLN, to oczywiście na aukcję trafi ta druga.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po to jest głosowanie, żeby zebrać opinie. W tej rundzie była mniejsza selekcja po to, żeby dać możliwość wyrażenia opinii Użytkownikom DI.pl.

 

Co do Twoich domen anglojęzycznych - podaj je najlepiej w tym wątku, tak żeby inni też mogli ocenić. Ja już ich nie pamiętam, bo miałem naprawdę dużo zgłoszeń. Słowo "trance" raczej już przyjęło się w polskim języku (szczególnie w slangu muzycznym), natomiast samo słowo "pay" i "online" też jako tako są zadomowione. Jest mnóstwo serwisów typu "dotpay.pl", które używają słowa "pay" w nazwie.

 

Ponadto zbytnio nie kierowałbym się tym jakie domeny znalazły się na tej liście - i tak trafi z niej tylko kilka z kilkudziesięciu na finałową aukcję.

 

Każdego roku zawsze jest sporo niezadowolonych osób, głównie dlatego, że jakieś domeny nie zostały przeze mnie przyjęte na aukcję. Czasami pomaga sonda, w której potwierdza się, że na domenę nie ma chętnych. Czasami nie pomaga. Jedno chciałbym podkreślić - mam nadzieję, że wszyscy zdają sobie sprawę, że moim jedynym celem jest wybranie najlepszych domen na aukcję, po to żeby przebiegła ona ciekawie, były jak największe sprzedaże i było jak najwięcej emocji. Jako, że jednak jestem tylko człowiekiem - nie jestem w stanie przewidzieć, na które domeny będzie największy popyt i które domeny najbardziej się spodobają. Dlatego czasem mogę pominąć dobrą domenę i nie wystawić jej na aukcję. Tak już niestety jest. Za swoją omylność i niedoskonałość PRZEPRASZAM! :)

 

DD

 

Spoko Daniel, nie zarzucam Ci złych intencji. Zdaję sobie sprawę z tego, że w nawale pracy i zgłoszeń na aukcję, pewne rzeczy mogły Ci umknąć. Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą w kilku kwestiach:

 

1. "Ponadto zbytnio nie kierowałbym się tym jakie domeny znalazły się na tej liście - i tak trafi z niej tylko kilka z kilkudziesięciu na finałową aukcję." -> To po co ta lista i ankieta, skoro mam się nią nie kierować? To jakiś absurd :)

 

2. Wszyscy wierzymy w Twoje człowieczeństwo, ale chyba nikt nie uwierzy w to co powiedziałeś -> "Jako, że jednak jestem tylko człowiekiem - nie jestem w stanie przewidzieć, na które domeny będzie największy popyt i które domeny najbardziej się spodobają."

 

Odnośnie moich angielskich nazw, większość jest w stopce i chyba nie są trudniejsze niż te co wybrałeś do ankiety :D

 

Pozdrawiam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nawet jeśli cena startowa wynosi 1 PLN, to nadal stosunek jakość do ceny ma znaczenie, tylko w takim wypadku trzeba trochę inaczej na to spojrzeć. Ja patrzę na to za ile domena może się sprzedać. Tak więc jeśli mamy dwie domeny xxxx.pl i yyyy.pl - obie od 1 PLN, ale pierwsza ma potencjał powiedzmy na około 1000 PLN, a druga na 10000 PLN, to oczywiście na aukcję trafi ta druga.

 

DD

 

Oczywiście, ale ma to tylko wtedy sens, gdy wybrać musimy pomiędzy domenami różnego kalibru, np. między sklep.pl a dobrypasztet.pl, mimo tego, że obie byłyby z ceną startową 1zł, na aukcję powinna trafić sklep.pl.

 

Jednak już przy wyborze między dobremleko.pl a dobrypasztet.pl (moim zdaniem to podobny kaliber), gadanie o współczynniku jakość/cena jest zwykłym "słodkim pierdzeniem".

Edited by lewho85

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro pojawił się temat angielskich keywordów, to może warto byłoby rozważyć wystawienia kilku, w tamtym roku takie domeny ładnie się sprzedały :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
skoro pojawił się temat angielskich keywordów, to może warto byłoby rozważyć wystawienia kilku, w tamtym roku takie domeny ładnie się sprzedały :)

 

Mogę zaoferować virtual.pl :) - od 19K

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • wycenamajatku.pl   WycenaMajatku.pl 500 zł    
    • L-4.PL   Sell: https://www.aftermarket.pl/domena/l-4.pl/
    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×