Jump to content
Sign in to follow this  
Jaca869

Uwaga oszust na forum !

Recommended Posts

Wczoraj zaufałem pewnemu człowiekowi z forum w sprawie zamiany pp na pln.

 

wątek: http://www.di.pl/index.php?showtopic=48925&hl=

 

 

użytkownik AdrianM to oszust, jego email: damiankornacki@o2.pl, gg: 10139474

 

Bardzo proszę adminitrację forum o podanie IP tego człowieka...

 

 

Nie odpuszczaj czasem...

 

Niedawno na dogomanii grasowały małolaty..skubnęły ludzi na ponad 10 k zbierając na psy w potrzebie...

Przez jakiś czas zajmowałem się postępowaniem ( zbieranie dowodów, powiadomienie prokuratury itp )

Panny część kasy oddały a postępowanie w prokuraturze nadal jest prowadzone...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście ze nie odpuszcze. Proszę więc administrację o udostępnienie wszelkich pomocnych mi informacji na temat tego człowieka. Jeśli nie odda pieniędz w ciągu 2 dni, sprawa na pewno trafi na policję...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeprowadziłem krótkie śledztwo na własną rękę i doszedłem do wielu informacji.

 

Okazuje się, że osoba ta robi i robiła wiele przekrętów na Allegro i w internecie.

Kilka osób dochodziło już swoich praw przez policję.

 

Chłopak ma prawdopodobnie 18/19 lat.

 

Wieczorem będę miał dokładny adres tej osoby i wszelkie potrzebne dane do kontaktu z nim.

 

Prześlę Tobie na PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba czeka niektórych Prywatne MeetDomainers i fizyczna persfazja równolegle z postępowaniem prokuratorskim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam,

byłem oszukany przez tego człowieka, udało mi się dotrzeć do jego ojca, który najpierw zgodził się oddać mi pieniądze. okazało się, że - nie wchodząc w szczegóły - ten koleś oszukał też swojego ojca.

miałem iść na policję z tym, ale nie miałem czasu, jednak widząc, że ten koleś dalej oszukuje postanowiłem, że dzisiaj idę to zgłosić.

jego dane to:

 

nie wiem czy Renek ma rację, w każdym razie to ten człowiek (imię i nazwisko można sobie samemu oczytać, nie żebym ja podawał :-)):

http://allegro.pl/show_user.php?search=konradkrakowiak

(na 100%), zamieszkały w Głogowie, nr tel. 665538452. nr tel. do jego ojca: 512109907 (teraz nie odbiera ode mnie telefonów, twierdzi, że jego syn uciekł z domu i nie ma z nim kontaktu, a poza tym jest pełnoletni).

Edited by antyoszust

Share this post


Link to post
Share on other sites
witam,

byłem oszukany przez tego człowieka, udało mi się dotrzeć do jego ojca, który najpierw zgodził się oddać mi pieniądze. okazało się, że - nie wchodząc w szczegóły - ten koleś oszukał też swojego ojca.

miałem iść na policję z tym, ale nie miałem czasu, jednak widząc, że ten koleś dalej oszukuje postanowiłem, że dzisiaj idę to zgłosić.

jego dane to:

 

KONRAD KRAKOWIAK (na 100%), zamieszkały w Głogowie, nr tel. 665538452. nr tel. do jego ojca: 512109907 (teraz nie odbiera ode mnie telefonów, twierdzi, że jego syn uciekł z domu i nie ma z nim kontaktu, a poza tym jest pełnoletni).

A Ty skąd masz te dane? Z fałszywego PayPala?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A Ty skąd masz te dane? Z fałszywego PayPala?

 

nie, odnalazłem jego siostrę na NK (on już swój profil usunął), napisałem, żeby jego ojciec do mnie zadzwonił w ważnej sprawie. tak zdobyłem numer do niego i potwierdziłem dane. mówię - to są w 100% jego prawdziwe dane. jego ojciec wie o jego przekrętach, ale się od niego odcina.

 

http://allegro.pl/show_user.php?search=konradkrakowiak

Edited by antyoszust

Share this post


Link to post
Share on other sites
jego dane to:

Czy takie publiczne udostępnianie informacji tego typu nie jest przypadkiem niezgodne z prawem? Nie, żebym nie potępiał itd.

Pozdrawiam i życzę szybkiego załatwienia tej sprawy wszystkim zainteresowanym!

Share this post


Link to post
Share on other sites
witam,

byłem oszukany przez tego człowieka, udało mi się dotrzeć do jego ojca, który najpierw zgodził się oddać mi pieniądze. okazało się, że - nie wchodząc w szczegóły - ten koleś oszukał też swojego ojca.

miałem iść na policję z tym, ale nie miałem czasu, jednak widząc, że ten koleś dalej oszukuje postanowiłem, że dzisiaj idę to zgłosić.

jego dane to:

 

KONRAD KRAKOWIAK (na 100%), zamieszkały w Głogowie, nr tel. 665538452. nr tel. do jego ojca: 512109907 (teraz nie odbiera ode mnie telefonów, twierdzi, że jego syn uciekł z domu i nie ma z nim kontaktu, a poza tym jest pełnoletni).

 

Na Allegro podobno posługiwał się kontem kolegi, a konto było na dane ojca tego kolegi.

Ojciec ten jest podobno nauczycielem i chętnie współpracował w sprawie tego chłystka.

 

Jest trochę osób poszkodowanych, możecie pomyśleć o jakimś prawnym pociągnięciu tej sprawy.

 

Tak jak mówię wieczorem powinienem mieć dane adresowe, osobowe oraz kontaktowe ojca tego kolegi oraz samego szkodnika.

Nie mam pewności, ponieważ uzyskałem je w wyniku szybkiej rozmowy, ale wieczorem powinienem już posiadać więcej informacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na Allegro podobno posługiwał się kontem kolegi, a konto było na dane ojca tego kolegi.

Ojciec ten jest podobno nauczycielem i chętnie współpracował w sprawie tego chłystka.

 

Jest trochę osób poszkodowanych, możecie pomyśleć o jakimś prawnym pociągnięciu tej sprawy.

 

Tak jak mówię wieczorem powinienem mieć dane adresowe, osobowe oraz kontaktowe ojca tego kolegi oraz samego szkodnika.

Nie mam pewności, ponieważ uzyskałem je w wyniku szybkiej rozmowy, ale wieczorem powinienem już posiadać więcej informacji.

 

 

To jakaś paranoja...

Już drugi raz ktoś podszywa się pod moją osobę.

 

 

Nie jestem żadnym oszustem.... a podany przez ciebie email nie jest mój...

 

 

Pomijam fakt że kontaktowałeś się ze mną tylko przez PM a nie email.

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pytania odnośnie rzekomego oszustwa zapraszam pod telefon 512604850.

 

Jestem uczciwym użytkownikiem tego forum o czym świadczą liczne przeprowadzone tu przeze mnie transakcje.

A ciebie Jaca869 prosiłbym na przyszłość o sprawdzenie najpierw do kogo wysyłasz pieniądze przed oskarżaniem niewinnych osób.

 

Sprawdź nazwisko osoby do której przelałeś pieniądze a potem możesz się spytać osób z którymi przeprowadzałem transakcje o moje dane osobowe jak np użytkownik smut który ostatnio zakupił u mnie kupony Adwords

 

Najwyraźniej osoba wspomniana wyżej podszywa się pod użytkowników forum w celu wyłudzenia pieniędzy.

 

 

jak już wielokrotnie wspomniałem KONTATKUJCIE SIĘ WYŁĄCZENIE PRZEZ FORUM A NIE GG CZY EMAIL.

 

 

Czekam żebyś wyjaśnił sprawę bo w tej chwili przedstawiłeś mnie jako oszusta co wpływa na moją reputację na tym forum.

 

Jaca869 Jeżeli masz do mnie jakiekolwiek pytania to zadzwoń pod 512604850 bo mam już dosyć tego typu spraw.

Edited by AdrianM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie oszukane osoby przez tego kolesia proszę o kontakt na PW...Mogę koordynować działania jak również przygotować zbiorcze zawiadomienie o przestępstwie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystkie oszukane osoby przez tego kolesia proszę o kontakt na PW...Mogę koordynować działania jak również przygotować zbiorcze zawiadomienie o przestępstwie...

 

 

Jako że osoba ta podszywa się pode mnie ja również chętnie podpiszę się pod takowym dokumentem. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znalazłem nic, co by wskazywało, że oszukującą osobą jest użytkownik AdrianM.

 

Ale zdobyłem wiele innych cennych informacji, zainteresowanych/poszkodowanych zapraszam na PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jakaś paranoja...

Już drugi raz ktoś podszywa się pod moją osobę.

 

 

Nie jestem żadnym oszustem.... a podany przez ciebie email nie jest mój...

 

nie wierzcie temu kolesiowi!!! dane, które podał Jaca869 zgadzają się z danymi oszusta! ten koleś używa kilku nazwisk (Damian Kornacki, Witold Matczak, Konrad Krakowicki) oczywiście wszystkie fałszywe. używa także kilku adresów email: damiankornacki@o2.pl, konrad_krakowiak@wp.pl, royalking1@o2.pl. numer gg który podał Jaca też się zgadza - wpiszcie sobie ten numer w google to znajdziecie wątki na kilku forach, gdzie oszukał wiele osób!

IP tego kolesia: 83.13.184.2

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wierzcie temu kolesiowi!!! dane, które podał Jaca869 zgadzają się z danymi oszusta! ten koleś używa kilku nazwisk (Damian Kornacki, Witold Matczak, Konrad Krakowicki) oczywiście wszystkie fałszywe. używa także kilku adresów email: damiankornacki@o2.pl, konrad_krakowiak@wp.pl, royalking1@o2.pl. numer gg który podał Jaca też się zgadza - wpiszcie sobie ten numer w google to znajdziecie wątki na kilku forach, gdzie oszukał wiele osób!

IP tego kolesia: 83.13.184.2

 

Konrad Krakowicki - Akurat to jest prawdziwe, potwierdzone przez policję.

 

 

Edycja:

Przepraszam, Konrad Krakowiak to prawdziwe.

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wierzcie temu kolesiowi!!! dane, które podał Jaca869 zgadzają się z danymi oszusta! ten koleś używa kilku nazwisk (Damian Kornacki, Witold Matczak, Konrad Krakowicki) oczywiście wszystkie fałszywe. używa także kilku adresów email: damiankornacki@o2.pl, konrad_krakowiak@wp.pl, royalking1@o2.pl. numer gg który podał Jaca też się zgadza - wpiszcie sobie ten numer w google to znajdziecie wątki na kilku forach, gdzie oszukał wiele osób!

IP tego kolesia: 83.13.184.2

 

 

Czy ty czytasz co sam piszesz?

 

żadne z emaili, nicków czy numerów gg ktore podałeś nie należą do mnie. A co najważniejsze numer IP: 83.13.184.2 również nie należy do mnie... i tu prośba do administracji żeby potwierdziła moje słowa sprawdzając logi gdyż posiadam stały adres IP i tylko z niego loguje się na forum a nie jest to ten podany przez ciebie...

 

Jakbyś trochę pomyślał to byś zrozumiał że dane podane Jaca869 zgadzają się z danym oszusta bo takimi się właśnie posługiwała osoba która się za mnie podawała.

 

Opanuj się proszę.

Edited by AdrianM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może w końcu ktoś rozumie, dlaczego Polskie prawo wymaga podawać pełny dane przy ofertach w sieci (imie, nazwisko, adres, nip itd)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×