Jump to content
kulas

Jak nalepiej zainwestować 10 000 zł w domeny?

Recommended Posts

Jak najlepiej zainwestować 10 000 zł w domeny?

 

Kupić kilka zarabiających domen?

Zakładać opcje na atrakcyjne domeny?

Kupić dwie, trzy 2literówki i czekać na wzrost cen?

 

Pytanie nie jest czysto hipotetyczne. Mam trochę wolnych pieniędzy na wydanie i zastanawiam się czy ulokować je w domeny?

 

 

Proszę o opinie.. Może jest ktoś na forum, kto miał podobną rozkminę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncepcji jest wiele.

100 dobrych domen zarobi przy odsprzedazy znacznie wiecej niz 2-4 przecietne 2-literowki, chociaz odnawiasz co rok 2-4 domeny, a nie kilkadziesiat.

 

Opcja to loteria, chociaz niektorzy opanowali sztuke zakladania calkiem dobrze. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kulas czyżby trzy literki? gratuluje :(

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=1498&hl=10+000

 

Tu chyba było podobne pytanie - może tam będzie jakaś mała podpowiedz.

Nie trzy literki.. Na nie przyjdzie jeszcze czas :P

 

Znam ten temat, ale tam nie ma konkretów, prócz tych, że za 10k można kupić domeny zarabiające 600 zł miesięcznie.

 

A reszta?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak najlepiej zainwestować 10 000 zł w domeny?

imho :

1. zarejestrowac jak najwiecej dobrych nazw(np w promocji)

unikajac cybersq i idn(na zwrot z idn ow trzeba bedzie dlugo czekac)

.pl

.mobi

.tv

2. szukac okazji: nowe tld (sa szanse na premium)

3. rozwijac domeny, ktore masz (serwisy, promocja)

4. wymienic, te ktore masz na bardziej atrakcyjne(bo masz pomysl lub klienta)

5. starac sie przechwycic atrakcyjne

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak najlepiej zainwestować 10 000 zł w domeny?

 

Kupić kilka zarabiających domen?

Zakładać opcje na atrakcyjne domeny?

Kupić dwie, trzy 2literówki i czekać na wzrost cen?

 

Pytanie nie jest czysto hipotetyczne. Mam trochę wolnych pieniędzy na wydanie i zastanawiam się czy ulokować je w domeny?

Proszę o opinie.. Może jest ktoś na forum, kto miał podobną rozkminę?

 

 

ja bym szukal, nie zaparkowane (albo zaparkowane, ale to bendzie cienzko tanio kupic) super literowki i przez whois prubowal wykupic

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. zarejestrowac jak najwiecej dobrych nazw(np w promocji)

 

Ba! Ale które są dobre?

 

2. szukac okazji: nowe tld (sa szanse na premium)
Nikłe, ale marzyć można...

 

3. rozwijac domeny, ktore masz (serwisy, promocja)

 

Tu się zgodzę, ale praktyce trzeba by całą tę kasę wpakować w jeden dobry serwis aby coś na tym zarobić.

 

5. starac sie przechwycic atrakcyjne

 

Np. na dropped, płacąc za każdą po kilka tysięcy. ;-)

 

Moja rada – za połowę zarejestruj domeny wg własnego pomysłu/wizji, a za resztę kup domeny z ruchem, które zarobią na przedłużenie siebie i pozostałych. Te pierwsze sukcesywnie sprzedawaj, najlepiej klientom końcowym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
.mobi

Na pewno nie .mobi - są przereklamowane. Bardzo przereklamowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie opcje sobie daruj - nie tacy kozacy są w temacie :P

 

Domena to dobra lokata kasy - internet i znaczenie tego medium będzie cały czas rosnąć i zawsze za tym będą szły duże pieniądze. Według mnie rozejrzyj sie za domenami "generic"(choć za 10k to hm...) za dwuznakowymi i dwuliterowymi, reszta domen typu "bombastycznadomena.pl" to loteria i nie masz pewności czy sprzedaż taką domenę a więc czy przyniesie Ci zysk. Sam wiesz że ten rynek jest przetrzebiony i domeny które sam sobie sklecisz zwłaszcza przy dzisiejszych cenach to według mnie marna inwestycja i zazwyczaj strata pieniędzy no chyba że trafisz na interesującą domenę a takie czasem pojawiają się na Allegro.

Dobre domeny możesz bez bolu serca i portfela przedłużać w nieskończoność a im dłuższa ta nieskończoność tym twoje domeny będą cenniejsze.

Zarabiające domeny na parkingu to mistrzostwo świata same w sobie - przynoszą zysk i zarabiają na siebie a czasem i na twoje utrzymanie :( dlatego tak wielu ludzi kupuje takie domeny, przy większej ilości twoje zainwestowane pieniądze zaczną się zwracać a Ty wciąż będziesz miał cenną domenę którą możesz odsprzedać z zyskiem, problem tylko z tym że mało ludzi pozbywa się czegoś co przynosi im dochód i w perspektywie kilku lat będzie przynosił dochód.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Według mnie opcje sobie daruj - nie tacy kozacy są w temacie :P

 

Domena to dobra lokata kasy - internet i znaczenie tego medium będzie cały czas rosnąć i zawsze za tym będą szły duże pieniądze. Według mnie rozejrzyj sie za domenami "generic"(choć za 10k to hm...) za dwuznakowymi i dwuliterowymi, reszta domen typu "bombastycznadomena.pl" to loteria i nie masz pewności czy sprzedaż taką domenę a więc czy przyniesie Ci zysk. Sam wiesz że ten rynek jest przetrzebiony i domeny które sam sobie sklecisz zwłaszcza przy dzisiejszych cenach to według mnie marna inwestycja i zazwyczaj strata pieniędzy no chyba że trafisz na interesującą domenę a takie czasem pojawiają się na Allegro.

Dobre domeny możesz bez bolu serca i portfela przedłużać w nieskończoność a im dłuższa ta nieskończoność tym twoje domeny będą cenniejsze.

Zarabiające domeny na parkingu to mistrzostwo świata same w sobie - przynoszą zysk i zarabiają na siebie a czasem i na twoje utrzymanie :( dlatego tak wielu ludzi kupuje takie domeny, przy większej ilości twoje zainwestowane pieniądze zaczną się zwracać a Ty wciąż będziesz miał cenną domenę którą możesz odsprzedać z zyskiem, problem tylko z tym że mało ludzi pozbywa się czegoś co przynosi im dochód i w perspektywie kilku lat będzie przynosił dochód.

 

 

masz racje, malo widze aby ktosi sprzedal literowke ponad 200 odwiedzin dzienie, ale za to offert jest mnustwo, dla tego czeba szukaci nie swiadomych co maja, zwlaszcza nie zaparkowane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×