Jump to content
Sign in to follow this  
TwoMoon

.com i polski znak towarowy

Recommended Posts

Witam,

Jestem wlascicielem jednej domeny .com. Domena sklada sie z dwoch dosc popularnych w Polsce slow, tworzacych nazwe firmy (firmy o takiej nazwie istnieja w Polsce).

 

Czy w pryzpadku, gdy w http://www.uspto.gov/ nie ma zadnych danych co do "live" znakow towarowych, zarejestrowanych przez polskie firmy, natomiast w polskich bazach danych jest to zarejestrowany znak towarowy, czy ewentualnie moge miec problemy z polskimi wlascicielami znaku towarowego? Czyli czy moga oni sprobowac odebrac mnie moja .com domene?

 

Dziekuje, Mikolaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

to zależy...

 

1. Czy są to słowa potoczne?

2. W jakich klasach zarejestrowany jest ich znak i w jakim zakresie jest / będzie twoja działalność?

3. Czy posiadany przez nich znak jest miedzynarodowy czy obejmuje tylko ochronę na terenie Polski?

 

samo USPTO nie jest wyznacznikiem w sprawie. Warto zajrzeć do baz UPRP i doczytać dokładnie zakres ochrony

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli czy moga oni sprobowac odebrac mnie moja .com domene?

Próbować zawsze mogą. Ale czy im się to uda? Na dwoje babka wróżyła...

Zależy też czy mają ochronę na znak słowny czy tylko na słowno-graficzny... i zależy czy w jednej kategorii czy w kilku czy w całym spektrum.

 

Jeśli to jest coś w stylu BiałyMiś.com i mają na zabawki a ty postawisz stronę na tym na temat ochrony niedźwiedzi polarnych to mogą ci w gruncie rzeczy naskoczyć.

 

Ale w razie ewentualnego pozwu zawsze angażuj prawnika. Bo bez tego pojadą Ci po kruczkach prawnych i zanim się obejrzysz domena będzie ich, a Ty będziesz im wisiał grube tysiące nawet jeśli racja jest po Twojej stronie.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzieki Alex i Renek.

 

Domena brzmi nastepujaco: Metalplast dot com.

Na poczatku planowalem wykorzystac te domene dla strony poswieconej oknom z PCV (poniewaz akurat jest to dobra nazwa na to - przynajmniej w moich ojczystych jezykach), natomiast pozniej zrezygnowalem z tego pomyslu.

Jak sie zorinetowalem pozniej okazalo sie, ze jest to dosc popularna nazwa w Polsce - dlatego zapytalem.

Edited by TwoMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

W UP Rp są jakieś nazwy z Metalplast i dotcyzą okien, ale musisz zobaczyć, czy prawa wyłączne wygasły, czy nie. Metalplast jest raczej nazwą własną i nie są to dwa słowa (plast nie jest słowem, a jedynie frazą pochodną innego wyrazu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×