Jump to content
Sign in to follow this  
Renek

Czy nadpodaż nowych TLD spowoduje wzrost wartości .com?

Recommended Posts

Jak sądzicie? Czy nadpodaż nowych TLD (zaczynając od .biz poprzez .tel, .travel, .name, .pro aż po najnowsze wynalazki typu .music, .eko, .nyc czy .vegas) spowoduje wzrost wartości .com?

 

Mam wrażenie, że im więcej tego typu domen powstaje tym większe jest parcie na domeny .com. Bo poważna firma musi mieć swoją stronę na właśnie takiej domenie... a nie na jakichś kolejnych wynalazkach.

 

(Oczywiście pomijam domeny krajowe, które trzymają się świetnie o czym świadczy choćby 10 pozycja .pl na świecie...)

 

Pozdrawiam!

Edited by Renek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że co domen com. masz sporo racji. Z drugiej strony, duże, poważne firmy pewnie wcześniej czy późnij będą myślały o swoich TLD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poważne firmy mają po kilkanaście domen w kilkunastu TLD :)

 

Natomiast jeśli byłoby tak jak pisze autor tematu to ja nie mam nic przeciwko. Generalnie nie inwestuje i nie będę inwestował w wynalazki, więc mam nadzieję, że KK również nie pójdą tą drogą i cały czas mp3.com będzie atrakcyjniejsze niż mp3.music itd. Myśle, że to zdanie większości domainerów, a w szczególności tych z bogatym portfolio zdobytym jakiś czas temu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poważne firmy mają po kilkanaście domen w kilkunastu TLD ;)

Bo się zabezpieczają przed mniej lub bardziej wrogimi działaniami konkurencji i cybersquotingiem, ale i tak najczęściej skupiają ruch na stronę główną w .com. Jak nie poprzez proste przekierowanie to poprzez pozycjonowanie itp. zabiegi.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×