Jump to content
kazimierzd

Nie Chcą Wypłacić Zarobionych Pieniędzy !

Recommended Posts

Witam, na namedrive konto mam już dosyć długo, ostatnio podobno złamałem regulamin :D

 

Wyglądało to tak że rozreklamowałem trochę jedną domenę z branży erotycznej zaparkowaną na namedrive.

 

Napisałem coś tam na jednym forum, w innym serwisie stworzyłem lewy profil w którym podałem link do domeny parkowanej na namedrive

Generalnie Zdobyłem ruch największych napaleńców w sieci :D którzy weszli na domenę erotyczną i kliknęli w reklamy serwisów o tej tematyce, a więc zdobyłem świetnych klientów ;) zainteresowanych dokładnie tą tematyką.

 

Efekt był taki że domena na którą normalnie nikt nie wchodził w ciągu kilku dni miała ponad 3000 wejść i ponad 2000 kliknięć i zarobiła 50 $

 

Namedrive zablokował mi konto, w e-mailu napisali mi że nie wypłacą mi pieniędzy, że zostały zwrócone reklamodawcom.

 

Co o tym sądzicie ?

 

Ja myślę tak, spoko mogli zablokować konto ( i tak miałem się przenieść na sedo bo lepsze stawki )ale pieniądze powinni wypłacić, to tak jak z pracownikiem w firmie, jak się opierdziela albo robi coś nie zgodnego z polityką firmy to można go zwolnić, ale za przepracowany miesiąc musi dostać wynagrodzenie, nie można nie wypłacić mu pensji za złamanie regulaminu, w ND to widocznie nie obowiązuje.

 

Nie chodzi mi już o głupie 50 $, trudno jedno wyjście na piwo mniej ;) , myślę że takie traktowanie klientów jest nie fair.

 

Poza tym szczerze wątpię że zwrócono te 50$ reklamodawcom, trafiły pewnie do kieszeni ND, ;) na e-maila żadnego potwierdzenia zwrotu pieniędzy reklamodawcom nie dostałem, tylko niejaki Rafał bez nazwiska ( jak byśmy wódę razem na murku walili ) :D Napisał że tak było.

 

Jak dla mnie szkoda czasu na zabawę w ND, jak zarobisz kilka $ to ok, jak już trochę więcej to albo wypłacą albo coś wymyślą żeby cię wydymać.

Edited by kazimierzd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie dobrze zrobili. Czytał regulamin jak konto zakładał? Pewnie nie, ale zatwierdzić to zatwierdził.

 

EDIT: nie umawiałem się z kulasem na odpowiedź :-)

Edited by DawPi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mają prawo nie wypłacić w takim przypadku. Niestety, ruch stymulowany w ten sposób uważają w Zasadach za nielegalny, zresztą nie tylko na ND. Coś jednak musiało zwrócić ich uwagę w tym ruchu i klikach, nie tylko sam wzrost. 66% CTR to już naprawdę bomba, ale też zapewne znaleźli się jacyś uparci klikacze z kilku IP i robili to z recydywą przez dłuzszy czas. Odkrycie tego nie stanowi problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mają prawo nie wypłacić w takim przypadku. Niestety, ruch stymulowany w ten sposób uważają w Zasadach za nielegalny, zresztą nie tylko na ND. Coś jednak musiało zwrócić ich uwagę w tym ruchu i klikach, nie tylko sam wzrost. 66% CTR to już naprawdę bomba, ale też zapewne znaleźli się jacyś uparci klikacze z kilku IP i robili to z recydywą przez dłuzszy czas. Odkrycie tego nie stanowi problemu.

 

 

Nie wydaje mi się że 66% crt zrobiło kilku upartych użytkowników, komu by się chciało tak klikać i wchodzić po kilka razy na tą samą stronę skoro są na niej tylko reklamy, tak to jest na erotycznych domenach jak słowa kluczowe są dobrze dobrane klikalność jest bardzo wysoka, kiedyś na innych domenach, miałem podobnie, może wykablowali ludzie z serwisów w których spamowałem ;) Podejżane mogło być to że 1 dnia na domenie są 2 wejścia a następnego 1000 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wydaje mi się że 66% crt zrobiło kilku upartych użytkowników, komu by się chciało tak klikać i wchodzić po kilka razy na tą samą stronę skoro są na niej tylko reklamy, tak to jest na erotycznych domenach jak słowa kluczowe są dobrze dobrane klikalność jest bardzo wysoka, kiedyś na innych domenach, miałem podobnie, może wykablowali ludzie z serwisów w których spamowałem ;) Podejżane mogło być to że 1 dnia na domenie są 2 wejścia a następnego 1000 ;)

 

Nie stało napisane, że całe 66% (wszystkie kliki) zrobiło kilku. Jedynie, że kilku się znalazło i zrobiło szczególnie dużo, by tą statystykę uczynić niewiarygodną. To wystarczy. Sam nagły wzrost ruchu jeszcze nie jest powodem do ucięcia wypłaty. Przerabiałem to z wieloma domenami na róznych parkingach przez lata, Sedo, ND, Afternic, Fabulous, itd. Podejrzanych parametrów ruchu i kliknięć mogło i zapewne musiało być więcej niż jeden. Nagły wzrost ruchu jedynie budzi zainteresowanie ale sam w sobie nie jest wykroczeniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
myślę że takie traktowanie klientów jest nie fair.

 

to ty byłeś nie fair

.

coś wymyślą żeby cię wydymać.

 

chciałeś wydymać ND ale skumali

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chodzi mi już o głupie 50 $, trudno jedno wyjście na piwo mniej

Skoro wydajesz na jedno wyjście 50 baksów... To po co chciałes naciągnąc ND na takie drobne? ;)

 

Samo linkowanie do zaparkowanej domeny jest zabronione (chyba)

A Ty jeszcze reklamowałeś tego linka...

(ciekawi mnie w jaki sposób to reklamowałes? o ile to nie tajemnica? że wchodząc tam znajdą cos ciekawego? że kiedy klikną dostaną jakąs nagrode?)

Tak tylko sobie pisze.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chodzi mi już o głupie 50 $, trudno jedno wyjście na piwo mniej ;) , myślę że takie traktowanie klientów jest nie fair.

 

Bezczelny typ jesteś!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pieniądze Ci się absolutnie nie należały. Fakt faktem, blokowanie całego konta nie jest do końca sprawiedliwe, bo co w sytuacji gdy np. poprzedni właściciel domeny linkował ją, a nowy abonent domeny nic na ten temat nie wie...

 

<taki maly OT, jedynie spostrzezenie prostego czlowieka, nie poparte zadymi faktami>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przydała by się taka opcja w portalach polskich bo np. w Onecie szkoda puszczać boksy w kontekście stron wyświetlających boksy bo efekt jest taki, że są "puste" kliki z serwisów - czasami wielokrotne w ciągu krótkiego czasu z tych samych IP bez żadnego ruchu na docelowej stronie (wykazują to dokładne statystyki).

 

Jeśli ruch był sztucznie nabity to jak najbardziej popieram zwrócenie pieniędzy reklamodawcom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pieniądze Ci się absolutnie nie należały. Fakt faktem, blokowanie całego konta nie jest do końca sprawiedliwe, bo co w sytuacji gdy np. poprzedni właściciel domeny linkował ją, a nowy abonent domeny nic na ten temat nie wie...

 

<taki maly OT, jedynie spostrzezenie prostego czlowieka, nie poparte zadymi faktami>

Z tego co się orientuję to można linkować strony a później je parkować. Podkreślam słowo później. Zabronione jest linkowanie do stron które są a parkingu. Parkowane jest wiele domen po serwisach i ich właściciele mają się dobrze.

 

cytat z ze strony namedrive

 

Akceptujemy jedynie traffic type-in i istniejący ruch przychodzący z wyszukiwarek. To oznacza że nie można reklamować zaparkowanych domen ani w żaden inny sztuczny sposób zwiększać ruchu na stronach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odnośnie ND ja też coś napiszę,

po 2 miesiącach udało mi się uskładać ~20 dolarów, ucieszony faktem że za kilka dni wypłata, otwieram skrzynkę pocztową a tam mail że niby złamałem regulamin(zawyżanie odwiedzin), co jest nie prawdą bo regulaminu nie złamałem, domeny same zarabiały na siebie swoim naturalnym ruchem,

odpisałem że chce zobaczyć swoje logi, bo się z gościa decyzją nie zgadzam, on mi odpisuje "ze względów bezpieczeństwa, nie mogę ujawnić logów" (coraz bardziej zdenerwowany) no to pisze ponownie do gościa że nie mam przedstawionych dowodów, więc na jakiej podstawie zablokował konto, i proszę o numery telefonów do firmy, oraz osoby odpowiedzialnej za reklamacje bo chciałbym rozwiązać ten problem telefonicznie a nie mailowo (zawsze lepiej porozmawiać)

odpisał mi wysyłając numery telefonów do USA ; ) i krótkim podsumowaniem "ja odpowiadam za reklamacje.."

bo takiej wymianie zdań odpuściłem, bo i tak mi tego konta już by nie odblokował, przynajmniej tak myślę..

 

taka moja mała sugestia na temat tej firmy, myślę że oni dobrze żyją z takich sytuacji ; )

 

wysyłają powiadomienie o złamaniu regulaminu, którego nie można sprawdzić, bo dostępów do logów się chroni "ze względów bezpieczeństwa"

a jak się chcesz kłócić to proszę dzwoń sobie do USA

Share this post


Link to post
Share on other sites
odnośnie ND ja też coś napiszę,

po 2 miesiącach udało mi się uskładać ~20 dolarów, ucieszony faktem że za kilka dni wypłata, otwieram skrzynkę pocztową a tam mail że niby złamałem regulamin(zawyżanie odwiedzin), co jest nie prawdą bo regulaminu nie złamałem, domeny same zarabiały na siebie swoim naturalnym ruchem,

odpisałem że chce zobaczyć swoje logi, bo się z gościa decyzją nie zgadzam, on mi odpisuje "ze względów bezpieczeństwa, nie mogę ujawnić logów" (coraz bardziej zdenerwowany) no to pisze ponownie do gościa że nie mam przedstawionych dowodów, więc na jakiej podstawie zablokował konto, i proszę o numery telefonów do firmy, oraz osoby odpowiedzialnej za reklamacje bo chciałbym rozwiązać ten problem telefonicznie a nie mailowo (zawsze lepiej porozmawiać)

odpisał mi wysyłając numery telefonów do USA ; ) i krótkim podsumowaniem "ja odpowiadam za reklamacje.."

bo takiej wymianie zdań odpuściłem, bo i tak mi tego konta już by nie odblokował, przynajmniej tak myślę..

 

taka moja mała sugestia na temat tej firmy, myślę że oni dobrze żyją z takich sytuacji ; )

 

wysyłają powiadomienie o złamaniu regulaminu, którego nie można sprawdzić, bo dostępów do logów się chroni "ze względów bezpieczeństwa"

a jak się chcesz kłócić to proszę dzwoń sobie do USA

Share this post


Link to post
Share on other sites
taka moja mała sugestia na temat tej firmy, myślę że oni dobrze żyją z takich sytuacji ; )

 

 

Nie można globalizować - kilka wypłat już otrzymałem i nie było problemów.

 

Sądzę, że musiało być coś na rzeczy. Jeśli Ty nie łamałeś regulaminu to może jakiś 'życzliwy' Tobie człowiek....Niestety Twoja strata.

 

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • najlepszawrozka.pl   Sprzedam domenę najlepszawrozka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • www.PaniAI.pl   Krótka, treściwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla... produktu lub marki związanej z AI.   Robot, asystent(ka), aplikacja? Pani AI zrobi dla Ciebie wszystko, o ile powstanie. Ale wymyślona przeze mnie nazwa już czeka, gotowa do zakupu i wykorzystania.
    • Cześć! Wznawiamy promocję na rejestrację domen .pl za 2 PLN netto  Tym razem na nieco innych warunkach - limit dla jednego Klienta wynosi 5 domen w promocji do końca kwietnia. Po wykorzystaniu limitu cena rejestracji wyniesie 10 PLN netto. Odnowienie według cennika dostępnego na stronie https://ddregistrar.pl/cennik/   Tym razem promocyjna cena naliczy się już automatycznie, nie trzeba czekać na uaktualnienie cen przez obsługę.   Pula promocyjnych domen: 500. Promocja trwa do końca kwietnia 2024. Organizator zastrzega sobie możliwość wyłączenia promocji w dowolnym momencie.   Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 PLN netto za rejestrację .pl na 1 rok.     Promocja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Domenę po rejestracji, po 5 dniach, można przenieść bezpłatnie do dowolnego rejestratora. Kod AuthInfo znajduje się w panelu administracyjnym.   Organizatorem promocji jest DD sp. z o.o. - operator serwisu ddregistrar.pl.   DD
    • expirki.pl   Zapraszamy do licytacji domen z portfolio expirki.pl Katalog wszystkich aukcji (kwiecień 2024) https://www.aftermarket.pl/katalog/3469/   Lista domen wraz z parametrami SEO: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FkFaxbkP25bfcI98I_SnCLeJQwmalixvKGSlCcWs6h8/   Szczegóły na blogu: https://expirki.pl/aukcje-domen-kwiecien-2024/
    • Bardzo ciekawe info! Dzięki  
    • Sprzedałem ją kiedyś za okolice 10k+.
    • Wyscigi.eu     https://www.aftermarket.pl/domena/wyscigi.eu/?utm_source=market_redirect&_track=4d27347ec40a09903b1c380b2e6a067b
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,177
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Perman
    Joined
×