Jump to content
enzo

baza klientów email

Recommended Posts

Witam

 

Postanowiłem założyć taki temat, mianowicie osobiście poszukuję, jak i pewnie 80% osób sprzedających domeny, bazy emaili.

 

Chodzi o to że np: mam domenę rowery.pl to szukam sprzedawców rowerów i wysyłam im ofertę.

Jest jakiś program by wychwytywał emaile zawierające dane słowo kluczowe np "rowery" (szuka domen np: rowery@sklep.pl)

 

 

 

Lub ktoś może na forum ma baze osób powiązanych:

- Sklepy Meblowe

- Sprzedawcy Aparatów cyfrowych

- Jubilerów

- Transportowców, Spedytorów

 

 

Lub może macie pomysł jak rozwiązać mój problem.

Chciałem dotrzeć ze swoją ofertą do osób potencjalnie zainteresowanych, nie łamiąc przy tym prawa spamu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałem dotrzeć ze swoją ofertą do osób potencjalnie zainteresowanych, nie łamiąc przy tym prawa spamu. :D

 

Hehehe gadasz jak polityk ;) "Nie łamiąc prawa spamu" - to spam ma jakieś prawa? :D

 

A tak na poważnie to chyba zbyt wygodna sprawa by była gdyby taka baza była dostępna w necie. Po drugie gdyby była, to koledzy, którzy zajmują się tym od dawna, tak by zaspamowali klientów, że ci pewnie kasowali by maile od razu po zorientowaniu się że jest to kolejny z tej serii ;) Może i dobrze, że nie ma takiej bazy, bo w ten sposób można jeszcze próbować sprzedawać domeny takim kanałem dystrybucji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
to spam ma jakieś prawa?

 

Tak myślałem że ktoś to skomentuje, ale nie wiedziałem jak to inaczej ująć.

 

 

Powiedzmy że zrobiłem sobie "robocika" który zebrał dla mnie listę emaili których szukałem.

Pojawił się drugi problem, dla tak dużej listy email trzeba chyba wykupić dedykowany serwer bo SMTP darmowych kont email blokują takie ilości (np: o2) co mnie bardzo denerwuje.

 

Tak więc muszę stwierdzić że chcąc puścić poważny spam, trzeba się nieźle napracować :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak więc muszę stwierdzić że chcąc puścić poważny spam, trzeba się nieźle napracować :D
IMHO bez sensu.

 

Jeśli dostałbym taki spam i byłbym zainteresowany w domeny - pisałbym:

SPAM jest niezgodny z Polskim prawem, zaraz wniosę do sądu o odszkodowanie np. 2000 pln.

Czy Pan woli ugody i oddać domeny za darmo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wiem jak wielka byłaby ta baza maili pod wysyłkę oferty dotyczącej jednej domeny, jeżeli to miałoby być wielokrotne to rozwiązania typu sare, emito, mailfresh też przełożą się na konkretny wydatek...

z darmowych desktopowych narzędzi polecam AnoMail

 

najważniejsze jest jednak, że te wiadomości stanowiłyby zupełnie niezamawianą ofertę - a to już jest spamowanie... co innego gdy bazę maili uzyskałeś przez dobrowolny zapis a nie np. kupując

 

jeden z pomysłów to podpiąć ofertę sprzedaży pod domenę i od razu przekierowywać na np. aukcje: jeśli domena jest mocno tematycznie związana z branżą to jakiś branżowiec na pewno się trafi

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeden z pomysłów to podpiąć ofertę sprzedaży pod domenę i od razu przekierowywać na np. aukcje: jeśli domena jest mocno tematycznie związana z branżą to jakiś branżowiec na pewno się trafi

 

IMO taka aukcja musiałaby trwać z pół roku żeby cokolwiek w niej się działo :D Owszem, są domeny, które notują kilkaset wejść dziennie i te lądują zazwyczaj na parkingach, natomiast większość branżowych domen sprzedawanych przez kolegów z forum ma zaledwie kilka wejść dziennie. Jaki procent tych wejść to osoby zainteresowane kupnem domeny, a nie wyszukaniem informacji, które się pod nią znajdują? Nie wiem, ale na pewno niewielki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

spam a spam to też różnica.

 

Co innego gdy grzecznie ktoś przedstawia ofertę, a co innego gdy otrzymujesz email zawieraący 10 razy ten sam link do forum warez czy inne, dodatkowo ten sam email otrzymany kilkukrotnie.

 

 

Druga sprawa nie można tego potraktować jako spam. Użytkownicy spisu firm podają swoje telefony i emaile by kontaktować się w sprawie firmy. Ja właśnie skontaktowałem się z wybranymi handlowcami gdzie każdy email został wysłany pojedynczo :D

 

Jeśli dostałbym taki spam i byłbym zainteresowany w domeny - pisałbym:

SPAM jest niezgodny z Polskim prawem, zaraz wniosę do sądu o odszkodowanie np. 2000 pln.

Czy Pan woli ugody i oddać domeny za darmo?

 

W odpowiedzi, wyśmiał bym Cię ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
spam a spam to też różnica.
Poczytaj to:
USTAWA z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

[...]

 

Obowiązki usługodawcy świadczącego usługi drogą elektroniczną

 

Art. 5. 1. Usługodawca podaje, w sposób wyraźny, jednoznaczny i bezpośrednio dostępny poprzez system teleinformatyczny, którym posługuje się usługobiorca, informacje podstawowe określone w ust. 2-5.

2. Usługodawca podaje:

1) adresy elektroniczne,

2) imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwę lub firmę oraz siedzibę i adres.

 

[...]

 

Art. 10. 1. Zakazane jest przesyłanie niezamówionej informacji handlowej skierowanej do oznaczonego odbiorcy za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej.

2. Informację handlową uważa się za zamówioną, jeżeli odbiorca wyraził zgodę na otrzymywanie takiej informacji, w szczególności udostępnił w tym celu identyfikujący go adres elektroniczny.

3. Działanie, o którym mowa w ust. 1, stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów ustawy, o której mowa w art. 9 ust. 3 pkt 1.

 

[...]

Przepisy karne

 

Art. 23. Kto wbrew obowiązkom określonym w art. 5 nie podaje danych, o których mowa w art. 5 ust. 2, 3 lub 5, albo podaje dane nieprawdziwe lub niepełne, podlega karze grzywny.

 

Art. 24. 1. Kto przesyła za pomocą środków komunikacji elektronicznej niezamówione informacje handlowe, podlega karze grzywny.

2. Ściganie wykroczenia, o którym mowa w ust. 1, następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poczytaj to:

...

To też ale aby nie spamować, autor tego wątku powinien porządnie zapoznać się z materiałami dostępnymi chociażby na forum, np.

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=13763...ary+po+mailingu

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=27622&hl=uokik

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=16824&st=60

 

http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_konsume...spam/#pytanie12

Share this post


Link to post
Share on other sites

taka masowa wysyłka, pomijając kwestię prawną spamu, tylko tobie zaszkodzi, gdyż dla każdego podanego tematu jest bardzo wąska liczba odbiorców, o ile wysyłkę w temacie odbiorcy mogą jeszcze zaakceptować, to każda oferta nie związana z ich branżą spowoduje, że oferty na temat domen będą traktować jak spam, tak więc wysyłki masowe to tylko szkodzenie samemu sobie,

Share this post


Link to post
Share on other sites
taka masowa wysyłka, pomijając kwestię prawną spamu, tylko tobie zaszkodzi, gdyż dla każdego podanego tematu jest bardzo wąska liczba odbiorców, o ile wysyłkę w temacie odbiorcy mogą jeszcze zaakceptować, to każda oferta nie związana z ich branżą spowoduje, że oferty na temat domen będą traktować jak spam, tak więc wysyłki masowe to tylko szkodzenie samemu sobie,

 

ależ skąd!

Zebrałem kilkadziesiąd maili związanych dokładnie z tą branżą. Dla przykładu podam że jeśli sprzedawał bym domenę: SalonMana.pl to wysyłałem ofertę tylko do tych którzy w temacie emaila posiadali te dwa słowa kluczowe np: SalonMotoryzacji@Man.pl albo PiotrNowak@SalonManWarszawa.pl itd...

 

Ściśle dobrałem wszystkie emaile, pod każdym listem podpisałem się, podałem swoje dane oraz kogo reprezentuję jak i również dane kontaktowe.

Na razie nikt nie zgłosił oburzenia.

 

W między czasie, skoro emailing nie jest dobrym promotorem sprzedaży domen, co preferujecie? Kontakt telefoninczy z potencjalnymi zainteresowanymi czy samo wystawianie domen na aukcjie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • jutro zakończenie aukcji
    • Jutro godzina 20:00 koniec aukcji.   https://0-0.pl/ 
    • wycenamajatku.pl   WycenaMajatku.pl 500 zł    
    • L-4.PL   Sell: https://www.aftermarket.pl/domena/l-4.pl/
    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×