Jump to content
Miau23

Przedluzenie domen na domeny24.net

Recommended Posts

Otoz jestem posiadaczem kilku domen w serwisie domeny24.net oczywiscie w ramach promocji "teraz za poldarmo"

 

Za bardzo nie chce przedluzac tych domen bo nie sa mi do niczego potrzebne.. (zwykle rozmyslenie sie)

 

No i myslalem ze domeny spadna i nie musze ( nie jestem przymuszony) zeby je przedluzac.. ale przeczytalem dzis dziwny punkt regulaminu ktory mowi:

 

"W przypadku domeny objętej promocją, dysponent zobowiązuje się do jednorazowej prolongaty domeny w systemie organizatora. W przypadku braku prolongaty dysponent zapłaci karę umowną równą cenie prolongaty domeny."

 

I jestem w kropce.. i teraz pytanie czy powaznie musze zaplacic za te domeny ? Czy one zwyczajnie spadna i nic sie nie stanie.

Nie chce placic jakies kary..uwazam ze to troche niezgodne z regulaminem NASK.

Co moge zrobic ?

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i myslalem ze domeny spadna i nie musze ( nie jestem przymuszony) zeby je przedluzac.. ale przeczytalem dzis dziwny punkt regulaminu ktory mowi:

 

Dziś przeczytałeś regulamin? ;)

 

Tak, musisz przedłużyć lub zapłacić karę. Dopiero potem możesz sobie zaskarżać ten punkt to UOKiK czy gdzie tam chcesz. Tzn. możesz i przed zgłoszeniem, ale jak nie zapłacisz teraz, to zapłacisz później z odsetkami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa nie jest jednoznaczna jeśli domena była odkupiona poprzez Allegro i już była przez kogoś prolongowana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawa nie jest jednoznaczna jeśli domena była odkupiona poprzez Allegro i już była przez kogoś prolongowana.

 

No wlasnie nie, to nowa domena..

 

Hym.. czyli pozostaje mi UOKiK.. ? Nie ma innego sposobu ?

Myslalem ze nei ma kar za nieprzedluzanie domen.... w koncu moge nawet zapomniec.. sa rozne sytuacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Miau23 tak więc od dziś zaczniesz czytać wszystko co akceptujesz?

Takie mamy prawo, iż pierw płacisz karę za zerwanie umowy, a potem możesz się odwoływać..

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Miau23 tak więc od dziś zaczniesz czytać wszystko co akceptujesz?

Takie mamy prawo, iż pierw płacisz karę za zerwanie umowy, a potem możesz się odwoływać..

 

;)

 

no od dzis tak..

 

Moze mi ktos doradzic co pisac do UOKIK'u ?

 

Chcialbym to wygrac..

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Nie chce placic jakies kary..uwazam ze to troche niezgodne z regulaminem NASK.

Co moge zrobic ?

 

Pozdrawiam.

 

 

Regulamin NASK:

25.

Umowa zostaje zawarta na czas nieoznaczony i może zostać wypowiedziana przez Abonenta bez zachowania terminów wypowiedzenia. Wypowiedzenie powinno zostać dokonane na piśmie.

 

I właśnie teraz ją wypowiadasz. Należy wziąć klocki i przejść do jakiegoś rzetelnego serwisu rejestracyjnego.

(kilka godzin temu pisałem, ze się nie spotkałem z obowiązkiem przedłużania domen .pl zakupionych w jakimkolwiek systemie promocyjnym. Hmm. No to się spotkałem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
"W przypadku domeny objętej promocją, dysponent zobowiązuje się do jednorazowej prolongaty domeny w systemie organizatora. W przypadku braku prolongaty dysponent zapłaci karę umowną równą cenie prolongaty domeny."

 

Regulamin NASK: 25. Umowa zostaje zawarta na czas nieoznaczony i może zostać wypowiedziana przez Abonenta bez zachowania terminów wypowiedzenia. Wypowiedzenie powinno zostać dokonane na piśmie.

 

Czyli ta klauzuja w promocji domeny2.net należy do tzw. klauzul niedozwolonych?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Regulamin NASK:

25.

Umowa zostaje zawarta na czas nieoznaczony i może zostać wypowiedziana przez Abonenta bez zachowania terminów wypowiedzenia. Wypowiedzenie powinno zostać dokonane na piśmie.

 

ale to rowniez chyba zobowiazuje mnie do jakies zaplaty.. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warto czytać regulaminy, bo można się wkopać mocniej - firma domeny.pl w regulaminach z 2007 roku podobno miała zastrzeżenie, że z domeny nie można zrezygnować "przed upływem trzech lat od rejestracji" i to bardzo małym druczkiem. IMHO trzy lata to bardzo długi okres umowy lojalnościowej na domenę, przez ten czas domena może zarobić bana w Google, projekt może nie wypalić itd.

 

Firmy pokroju domeny.pl i domeny24.net się tłumaczą z takich umów, że to podobnie jak bierzesz telefon w promocji, mogłyby tylko dokładniej informować o długości takich umów promocyjnych, a nie gdzieś poukrywane na stronach i w regulaminach.

 

Ja zgłaszałem sprawę do UOKiK przeciwko domeny.pl - nic nie wskórałem - więc szczerze życzę powodzenia przeciwko domeny24.net, takie praktyki rynkowe trzeba ukrócić. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Warto czytać regulaminy, bo można się wkopać mocniej - firma domeny.pl w regulaminach z 2007 roku podobno miała zastrzeżenie, że z domeny nie można zrezygnować "przed upływem trzech lat od rejestracji" i to bardzo małym druczkiem. IMHO trzy lata to bardzo długi okres umowy lojalnościowej na domenę, przez ten czas domena może zarobić bana w Google, projekt może nie wypalić itd.

 

Firmy pokroju domeny.pl i domeny24.net się tłumaczą z takich umów, że to podobnie jak bierzesz telefon w promocji, mogłyby tylko dokładniej informować o długości takich umów promocyjnych, a nie gdzieś poukrywane na stronach i w regulaminach.

 

Ja zgłaszałem sprawę do UOKiK przeciwko domeny.pl - nic nie wskórałem - więc szczerze życzę powodzenia przeciwko domeny24.net, takie praktyki rynkowe trzeba ukrócić. ;)

 

Imho czytam taki punkt:

 

"Użytkownik może zrezygnować z udziału danej domeny w promocji poprzez wniesienie opłaty odpowiadającej cenie domeny bez promocji. Wyłącza to daną domenę z warunków określonych w niniejszym regulaminie."

 

W cenniku nie ma podanych cen bez promocji... jest tylko rejestracja domeny i jej przedluzenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imho czytam taki punkt:

 

"Użytkownik może zrezygnować z udziału danej domeny w promocji poprzez wniesienie opłaty odpowiadającej cenie domeny bez promocji. Wyłącza to daną domenę z warunków określonych w niniejszym regulaminie."

 

W cenniku nie ma podanych cen bez promocji... jest tylko rejestracja domeny i jej przedluzenie.

 

Cena bez promocji to pewnie tyle, ile przedłużenie po roku czyli 98 zł netto, ale o to musiałbyś dopytać w bok-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cena bez promocji to pewnie tyle, ile przedłużenie po roku czyli 98 zł netto, ale o to musiałbyś dopytać w bok-u.

To by sie nie zgadzalo z promocja "teraz za poldarmo" .

 

No raczej nie bede mial wyjscia jak pisac do uokik'u i chyba zaczne sprzedawac te domeny ;/ zeby miec na oplate..

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale to rowniez chyba zobowiazuje mnie do jakies zaplaty.. ?

 

Nie wdając się tutaj w szczegóły, bo to może zadziałać także na Twoją niekorzyść, powiem tak:

należy się zastanowić, czy realizacja przez Abonenta pkt. 25 Regulaminu NASK a polegająca na wypowiedzeniu umowy w wybranym przez niego czasie może jednoczesnie pociągać za sobą nałożenie na Abonenta kary umownej na mocy regulaminu Partnera NASK czy też innego rejestratora.

Niewątpliwie, nieopłacenie domeny w systemie rejestratora na rok następny jest zerwaniem umowy, którą z nim zawarłeś, niemniej jednak opłata za korzystanie z domeny w okreslonym okresie, 1 roku, została przez Ciebie wniesiona z góry, zatem w sposób naturalny i regulaminowy z niej korzystałeś, zaś wymagana od Ciebie opłata dodatkowa, tzw. kara umowna, odpowiada opłacie za zaniechanie wykonania pewnej czynności określonej w regulaminie promocji ;) Zatem ta 'jakaś zapłata' o której piszesz została juz przez Ciebie wniesiona. Przytoczony pkt. 25 Regulaminu NASK nie stanowi o wnoszeniu innych opłat w związku z wypowiedzeniem umowy. Pozostaje także pytanie o wymaganą prolongatę w regulaminie ww. promocji... zresztą regulamin tej promocji jest pisany dość dziwacznie i niekonsekwentnie (także w warstwie terminologicznej), co sprawia wrażenie prawnego dziurawca.

Sprawa jednak jest skomplikowana i conajmniej dwustopniowa - zerwanie umowy przez jedną ze stron i prawomocność niektórych zapisów tej umowy. W conajmniej jednaj z tych spraw możesz walczyć z sukcesem, tylko...czy starczy Ci samozaparcia. Autorzy tego typu promocji zawsze liczą na to, i maja w praktyce rację, iż cena produktu powstrzymuje potencjalnych klientów od domagania się na drodze prawnej rozstrzygnięcia problemu zgodności warunków jego zakupu z prawem polskim oraz przepisami nadrzędnymi. Bowiem to 'dochodzenie' związane jest z dodatkowymi, niewspółmiernymi kosztami.

Możesz też wybrać inne rozwiązanie - jednostronnie zerwać umowę i w przypadku pozwu ze strony sprzedawcy bronić swoich racji.

 

Jedno jest natomiast niewątpliwe - znane mi promocje tego typu, np. w home, az, nazwie nie były skonstruowane represyjnie w tym sensie, iż abonent miał obowiązek prolongowac domenę lub płacić kary umowne. W tym sensie firmy te grały fair w stosunku do klienta.

Chwyty podobne do tego, o którym rozmawiamy, świadczą o niedojrzałości marketingowej firm, które je stosują, co na szczęście w pewnym okresie czasu powoduje efekt bumerangowy - miast zwiększać liczbę klientów, tych klientów odstręczają. Celują w tym zresztą firmy mniejsze i słabsze prowadzące marketing amatorski, krótkowzroczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawa jednak jest skomplikowana i conajmniej dwustopniowa - zerwanie umowy przez jedną ze stron i prawomocność niektórych zapisów tej umowy. W conajmniej jednaj z tych spraw możesz walczyć z sukcesem, tylko...czy starczy Ci samozaparcia.

 

uwierz mi starczy mi samozaparcia..ostatnimi czasy rejestrowalam duzo domen i rachunek ktory bede musial zaplcic jest spory..

Chcialem sie wycofac z domen ktore rejestrowalem jakies 2 miesiace temu i wlasnie chce wyslac zapytanie o mozliwosc wycofania sie..chociazby z tych domen.. inaczej bede raczej musial walczyc.

 

Dzieki za rade..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×