Jump to content
Sign in to follow this  
piranha

Kraków i Chorzów out

Recommended Posts

A może w Poznaniu jest najwięcej wierzących i Bóg im to załatwił ;)

 

 

Jeszcze jedno co do wiary to jest u mnie ona raczej krucha...a na temat katolicyzmu w Polsce mógłbym nawet stworzyć nowy temat. Jestem zdania, że gdyby niemowlaki nie szły u nas pod wodęw kościele jak owieczki na rzeź, bo taka tradycja, to proporcje wyznaniowe w naszym kraju byłyby inne. Skąd rodzice wiedzą, iż dziecko nie jest urodzonym ateistą, buddystą, islamistą? Późniejsza zmiana wiary to nagonka ze strony bliskich, sąsiadów itp....Stąd 98% katolików u nas, więc Jachu taka mała prośba, przynajmniej w odpowiedzi na moje posty tematu Boga, choćby w żartach nie poruszaj. Taki mały OT, ale w odpowiedzi na post :D

Edited by blazej

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałbyś przejąć koleje Berlińczyku? Jest tak wielka konkurencja na rynku przewozów w Europie, że prawdopodobnie obejdziecie się smakiem. Mam nadzieję, że obsługa kontrwywiadowcza za strony państwa zapewni "najlepsze rozwiązanie" tego porodu i jestem przekonany, że nie będą to Niemcy.:D

wydaje mi się, że masz jakąś schizę, urojenia lub zaburzenia osobowości, ale wnikać w to nie mam zamiaru.

 

e48eda7d4d30963dmed.jpg

 

PS "berlińczyk, berlińczycy" piszemy małą literą, tak jak mieszkańców innych miast "warszawiak", "poznaniak", "suwalszczanin"

Share this post


Link to post
Share on other sites
wydaje mi się, że masz jakąś schizę, urojenia lub zaburzenia osobowości, ale wnikać w to nie mam zamiaru.

 

e48eda7d4d30963dmed.jpg

 

PS "berlińczyk, berlińczycy" piszemy małą literą, tak jak mieszkańców innych miast "warszawiak", "poznaniak", "suwalszczanin"

Zdania natomiast rozpoczynamy od dużej litery.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A dla mnie to ta cała Ukraina to porażka :D;) ;) To dziki kraj, jeśli ktoś nie wierzy zarpraszam na wschód i wyprawę poza granicę ;) Dlatego też myślę że Kraków jeszcze może zorganizować te mistrzostwa ;)

Euro 2012: Ukraina prosi Kraków o pomoc

 

http://sport.onet.pl/0,1260069,1970033,wiadomosc.html

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
wydaje mi się, że masz jakąś schizę, urojenia lub zaburzenia osobowości, ale wnikać w to nie mam zamiaru.

I bardzo dobrze, że nie masz zamiaru w to wnikać. :D Jestem niezmiernie szczęśliwy z tego powodu. ;)

O Twoich zaburzeniach osobowości w stosunku do Polaków można napisać nowelę, ale nie mam zamiaru w to wnikać. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale wygląda na to, że będzie miał rację. Pociągi graty, dworce brudne i niezbyt estetyczne, dziurawe drogi ... :D Można tylko mieć nadzieję, że nowe stadiony będą na jakimś poziomie.

 

oby tylko na Euro 2012 tych dworców i peronów nie wybudowali tak jak TUTAJ w Żakowicach ;)

 

cyt. "Pociągi z Warszawy do Łodzi zatrzymują się po tej stronie, pociągi z Łodzi do Warszawy nie zatrzymują się wcale"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Euro 2012: Ukraina prosi Kraków o pomoc

 

http://sport.onet.pl/0,1260069,1970033,wiadomosc.html

 

DD

 

Chyba powinni zdawać sobie sprawę, że raczej "interesem" Krakowa byłoby wyłożenie się któregoś z miast ukraińskich (choć nikomu źle nie życzę), z potencjalną równoległą i bardzo twardą postawą polskiej strony, w kwestii dokooptowania jeszcze jednego polskiego miasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba powinni zdawać sobie sprawę, że raczej "interesem" Krakowa byłoby wyłożenie się któregoś z miast ukraińskich (choć nikomu źle nie życzę), z potencjalną równoległą i bardzo twardą postawą polskiej strony, w kwestii dokooptowania jeszcze jednego polskiego miasta.

 

Jako dodatkowe proponuję miasto Włoszczowa, peron już jest.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
oby tylko na Euro 2012 tych dworców i peronów nie wybudowali tak jak TUTAJ w Żakowicach :D

 

O to sie nie martw. Wystarczy, ze robotnicy odloza laptopy i wroca z Niemiec, aby zbudowac to samo co tam....Bo tu w Polsce, dawniej Niemcy spartaczyli robote i teraz trzeba po nich sprzatac.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Michał, ale od 1 stycznia 2010 roku bedzie uwolniony rynek przewozów pasażerskich zgodnie z przepisami, a wtedy może się okazać, że jest taka firma, DB się nazywa, która być może zechce zainwestować (czyt. przejąć) niektóre odcinki, może nawet wszystko. :D

 

 

Tak, Niemcy mają bogatą tradycje w komunikacji kolejowej (no i oczywiście wszystko ładnie poukładane w myśl zasady ornung muss sein):

 

dachau-corpses.GIF

 

A co do Euro: Kraków i Chorzów od początku były miastami rezerwowymi, więc nie wiem skąd ten nagły lament. Widocznie pozostałe miasta zgłosiły lepsze plany budowy stadionów, infrastruktury itd. Stadion Wisły ma mieć tylko 33,5 tys. miejsc, więc może m.in. tym Kraków przegrał z Poznaniem czy Wrocławiem.

Zresztą Kraków to znana marka na całym świecie. Mają tam turystów przez cały rok, od lat, i będę mieli zawsze, więc aż tak bardzo nie straci na braku Euro. Dajmy innym miastom szanse na promocję. Wrocław czy Gdańsk to też są ładne miasta, atrakcyjne turystycznie. W przeciwieństwie np. do Chorzowa.. Co z tego, że jest tam stadion? Jak ktoś był tam kiedykolwiek to wie, że komfort oglądania meczu jest niski, bez lornetki ani rusz.

 

Z autostradami i hotelami też sobie poradzimy. Niemcy przez lata wybudowali sobie sieć autostrad i dróg, mieli łatwiej, bo nie było durnych programów "Natura 2000" i mogli budować gdzie chcieli. A teraz zabrania się Polakom budować obwodnicę Augustowa, musimy się przepychać z ekogłupkami itd. Nie jest łatwo, ale nie bój, poradzimy sobie.

500m od mojego domu buduje się autostradowa obwodnica Wrocławia i to w takim tempie, że aż miło patrzeć.

A stadiony też będą piękne, ktoś pytał gdzie można zobaczyć wizualizacje - tutaj: www.2012.org.pl (są też kamery, dzięki którym można śledzić postęp prac :-))

Zdążymy, zdążymy (choćby na złość niemiaszkom), więcej optymizmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A stadiony też będą piękne, ktoś pytał gdzie można zobaczyć wizualizacje - tutaj: www.2012.org.pl (są też kamery, dzięki którym można śledzić postęp prac :-))

Dzięki, to ja, ale strona nie funga. ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki, to ja, ale strona nie funga. ;/

 

mi też nie działa, ale to może taki efekt prac jest, czyli niema nic :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
OT, aczkolwiek również odnoszący się do futbolu .

Widzieliście ten clip na YT (dzisiaj już wielokrotnie banowany) ?

 

http://www.youtube.com/watch?v=Xfx9-OityIA

 

IMHO dość zabawny . Szkoda tylko, że natychmiast zrobiono z tego WIELKĄ aferę (komentarze pod nim to już inna para butów) :D .

 

Nie chcę wybiegać myslami do 2012 roku.. ale moze przedstawię prognozę na sierpień 2009 ;) ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można zauważyć, że zawiść staje się główną cechą narodową Niemców, te podchody, by ukraść Ukrainie Euro, osłabić Polskę. Jak widać niektórzy na codzień są karmieni goebbelsowską propagandą, Polacy nie mieli takich kompleksów, gdy w Niemczech przygotowywano MS 2006.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

A co do Euro: Kraków i Chorzów od początku były miastami rezerwowymi, więc nie wiem skąd ten nagły lament. Widocznie pozostałe miasta zgłosiły lepsze plany budowy stadionów, infrastruktury itd. Stadion Wisły ma mieć tylko 33,5 tys. miejsc, więc może m.in. tym Kraków przegrał z Poznaniem czy Wrocławiem.

[...]

 

Nie doczytałeś chyba moich "rozbudowanych" ;) wypowiedzi.

Rzecz w tym, że faktycznie na początku parę lat wstecz udupiły nas układy rządowe, zgłaszając 4 miasta. Tyle, że przez następne lata sama UEFa publicznie głosila, że to co wymyśli sobie polski Rząd nie jest ważne a w "wyścigu" jest 6 miast. Tak więc wszystkie miasta wzięły się do roboty, a Kraków wyszedł na czolo stawki - wg raportów i ocen samej UEFy,

i (i tu jest zaskoczenie!) wg ostatniego raportu UEFy na 1 dzień przed wygłoszeniem przez Platiniego wieści, że Kraków jest wyautowany.

Chodzi o zmianę reguł w trakcie gry. Można spokojnie odpaść ze świadomością, że się jest nieprzygotowanym, ale odpaść ze świadomością , że przewodzi się stawce to chyba trudne do zaakceptowania ...

Pojemność stadionu nie ma związku. Za "siły na zamiary" byliśmy chwaleni, a to pozostałe niektóre miasta musiały ograniczyc pojemność, były o nią przez UEFę krytykowane.

Co robić z 60 tysięcznikiem w Gdańsku po Mistrzostwach?

Zresztą Euro to wydarzenie medialne. Zawsze na stadionach jest kilkadziesiąt tysięcy, a miliony przed TV i telebimami. Gdyby chodziło o stadiony/giganty musielibyśmy budować same Maracany.

I nie idzie o turystów - tych mamy i jesteśmy najbardziej rozpoznawalnym polskim miastem poza granicami Polski - ale między innymi o infrastrukturę.

 

Ze wszystkimi pozostałymi zdaniami Twojej wypowiedzi - zgadzam się :D

 

Pozdrawiam.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

200 mld euro Niemcy puścili z dymem, także z pewnością nam nie "pomogą".

 

"Niemiecki rząd przyjął projekt ustawy umożliwiającej tworzenie "złych banków". Będą mogły je zakładać banki, przekazując do nich swoje toksyczne aktywa. To głównie kredyty, o których wiadomo, że nigdy nie zostaną spłacone, bo udzielono ich amerykańskim deweloperom, którzy później splajtowali. Wartość takich toksycznych papierów w niemieckich bankach szacuje się na ponad 200 mld euro."

 

"Rządowi chodzi o to, by banki odzyskały płynność i zaczęły udzielać kredytów, co powinno rozruszać niemiecką gospodarkę, którą według prognoz czeka w tym roku prawie 6-proc. recesja."

 

http://gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,29..._bankowego.html

 

"Z powodu recesji niemiecki budżet w ciągu najbliższych czterech lat będzie trawił ogromny deficyt, który w sumie wyniesie ok. 316 mld euro - wynika z najnowszej prognozy niemieckiego rządu. "

 

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,3..._Niemczech.html

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMHO

powinien być Kraków zamiast Gdańska

 

Poznań leży na osi wschód zachód i ma najmocniej rozbudowany stadion.

Wg. mnie powinien być Wrocław Kraków na jednej osi autostrady która praktycznie jest i Poznań Warszawa na osi która jest prawdopodobna do skończenia

 

Od Warszawy do Kijowa da się już jakoś dojechać od Poznania do Wawy również.

 

aki wybór determinuje powstanie w końcu autostrady do Wawy. To wstyd że jeszcze stolica nie ma połączenia autostradowego. A tak jest wymóg i tyle. Muszą zrobić autostradę ze Strykowa do Wawy i od Nowego Tomyśla do granicy.

 

Gdańska na dziś dzień to kwiatek do kożucha oby się to zmieniło.

 

Mówicie decyzja polityczna a i owszem tylko nie PO a PiS, które chciało sobie kupić wyborców w miastach w których na codzień nie miało szans w wyborach. PiS nie wyszło ale reszcie może o wyjść na dobre. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z autostradami i hotelami też sobie poradzimy. Niemcy przez lata wybudowali sobie sieć autostrad i dróg, mieli łatwiej, bo nie było durnych programów "Natura 2000" i mogli budować gdzie chcieli. A teraz zabrania się Polakom budować obwodnicę Augustowa, musimy się przepychać z ekogłupkami itd. Nie jest łatwo, ale nie bój, poradzimy sobie.

500m od mojego domu buduje się autostradowa obwodnica Wrocławia i to w takim tempie, że aż miło patrzeć.

A stadiony też będą piękne, ktoś pytał gdzie można zobaczyć wizualizacje - tutaj: www.2012.org.pl (są też kamery, dzięki którym można śledzić postęp prac :-))

Zdążymy, zdążymy (choćby na złość niemiaszkom), więcej optymizmu.

 

Miło słyszeć taki optymizm...od 70 lat już

 

- Twórca polskiej administracji drogowej w okresie międzywojennym prof. Nestorowicz zapewne przewraca się w grobie. To on równo 70 lat temu bił na alarm, że „Polska nie może być wyspą w Europie bez współczesnej sieci dróg samochodowych” i że „pożądane byłoby niezwłoczne przystąpienie do budowy (...) drogi samochodowej Warszawa-Łódź”. To było w 1939 r.

http://moto.wp.pl/kat,106636,title,Smutny-...a&_ticrsn=3

 

POLSKA

 

3611_3ba9_500.jpeg

 

NIEMCY

 

autobahnenindeutschland.jpg

 

FRANCJA

 

450px-Reseau_autoroutier_francais.svg.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Autostrady: w tym roku 6 km

 

4,9 mld zł – to wartość wszystkich kontraktów drogowych podpisanych do połowy roku. Na rozstrzygnięcie czeka jeszcze 49 przetargów. W kolejce do rozpisania jest 32. Jeśli do września Cezary Grabarczyk nie wybierze projektanta i wykonawcy A2, straci posadę.

 

Liczby robią nawet wrażenie, ale jak pokazuje statystyka podpisanych umów, od ogłoszenia przetargu do wyboru wykonawcy droga jeszcze daleka. W tym roku Generalna Dyrekcja wyłoniła firmy, które wybudują zaledwie jeden fragment autostrady (6 km A1 z Maciejowa do Sośnicy), trzy odcinki dróg ekspresowych: S7 i S74 oraz dwie obwodnice Kraśnika i Kędzierzyna-Koźle. Łączna wartość robót to zaledwie 4,9 mld zł. W całym 2008 roku dużych umów było w sumie 32.

 

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/322..._roku_6_km.html

 

 

Niestety wszystkie obiecanki polityków, rządów nijak maja się do smutnej rzeczywistości. Autostrady (główne) może i będą, ale na Euro 2016r.

Share this post


Link to post
Share on other sites

umberto, te mapy to pokazuja jak usa dbalo swego czasu o swoja strefe wplywow. Kraj rad juz tak nie pompowal kasy w swoja..

Gesta siec autostrad w dojczlandzie to zasluga Adolfa - i on nie zrobil tego zeby kibice mieli latwy dojazd do stadionow - zrobil to, zeby czolgi szybciutko sie przemieszczaly zeby eksterminacja szla planowo

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja się dalej zastanawiam , na grzyba ten cały baltic arena ?! . Wpakują tyle kasy w stadion , infrastrukture , zaplecze a po całym euro stadion będzie stał pusty .Nawet nie mają porządnej drużyny w 1 lidze .Z uwagi iż jestem rodowitym łodzianinem chciałbym aby w mieście z tradycjami piłkarskimi było euro ( lotnisko w trakcie rozbudowy , sporo hoteli ) ale coż...Pan Kropiewnicki którego już mamy dość takie nam euro urządził ale z czystym sercem Kraków nadaje się na gospodarza euro .

Edited by DESiGNER

Share this post


Link to post
Share on other sites
umberto, te mapy to pokazuja jak usa dbalo swego czasu o swoja strefe wplywow. Kraj rad juz tak nie pompowal kasy w swoja..

Gesta siec autostrad w dojczlandzie to zasluga Adolfa - i on nie zrobil tego zeby kibice mieli latwy dojazd do stadionow - zrobil to, zeby czolgi szybciutko sie przemieszczaly zeby eksterminacja szla planowo

 

bla, bla bla... i tak długo jeszcze? nastepnych 70 lat takie gadanie (gdakanie) będzie? Co jeszcze dodasz? Że to wina układu? Ze to USA lub zachodnie mocarstwa nie chciały, aby Polska sie rozwineła? A może Polacy są winni sobie, bo po cholerę nakupowali tyle samochodów? A tak wystarczyła droga wiejska jak w Nepalu czy bangladeszu.

 

Oto HISZPANIA

 

PKB: $35,331 na osobę (Polska $13,798)

 

w Unii Europejskiej od 1.1.1986 (Polska 1.5.2004)

 

skoro Polsce nie udalo sie przez 20 lat "wolności" nic wybudowac (bo to troche to WIELKIE NIC) to nie licze na to, ze bedzie lepiej przez nastepnych 18 czy 100 lat. Nie mam złudzeń. Fragment A2 koło Poznania po 4 latach jest do zaorania, stwierdziała GDDKiA

 

Autostrady w Hiszpanii

 

redespaoladeautopistasy.png

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×