Jump to content
mcjacko

dropped

Recommended Posts

No dobra, ale kto to kupi? Okocim? Tyskie? Lech? Inny browar, ktory ma juz swoja marke? Zaklad, ze nie?

Wniosek nasuwa sie sam. Ktos tu juz napisal, ze lepiej bylo za ta sumke zalozyc mase opcji.

 

Wymieniłeś marki piwa kojarzone z tymi browarami a nie same browary :)

Jako osoba, która pracowała w nich, przyznam, że sam mam wątpliwości po co Kompanii Piwowarskiej, Grupie Żywiec czy innym browarom taka domena ?

Wszyscy promują głównie swoje marki.

Nie wiem czy będzie ruch ale najbardziej kojarzy mi się zrobienie strony o piwie.

Ostatecznie wielu ludzi nazwy: piwo i browar stosuje zamiennie. Tym bardziej, że piwo.pl cały czas jest niewykorzystywana.

I tu widzę szansę na pozyskanie dużych pieniędzy od wielu browarów.

Ew. jakiś pub o dużych aspiracjach albo funkcjonujący przy browarze mógłby się nią zainteresować.

 

Czy lepiej założyć opcje to pewności absolutnej mieć nie można.

Bo to jednak loteria.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też spodziewałem się wojny z DD i/lub TG, ale jak widać żaden z nich nie wziął udziału w licytacji, dzięki czemu udało mi się kupić domenę dość tanio.

 

O żadnej (przynajmniej ze mną ;) ) wojnie nie mogło być mowy , ponieważ już na początku tej aukcji zadecydowałem , że nie będę w niej uczestniczył .

I nie chodzi tu o to , iż miałbym sądzić , że domena ta nie jest warta uzyskanej ceny . Jak również nie miały wpływu na moją decyzję rozważania typu : czy bardziej atrakcyjnym (wartościowym) słowem kluczowym jest piwo czy browar ? , cukier czy cukrownia ? , mleko czy mleczarnia ? itd .

Z domenami jest tak , że pomimo tych wszystkich , dostępnych narzędzi do sprawdzania (ustalania) ich tzw. potencjału (co by się pod tym pojeciem nie kryło) , przy podjęciu decyzji o zakupie domeny lub też rezygnacji z niego , bardzo czesto decydujacą rolę odgrywa coś co Niemcy określają mianem Bauchgefuehl ( pierwsze , spontaniczne odczucie "z brzucha") .

I tak właśnie było z domeną browar*pl :P

Wspomniane (bardzo subiektywne zresztą) uczucie , nie zawsze jest w racjonalny sposób wytłumaczalne , ale w wielu już wypadkach pomogło mi , tak myślę , w podjęciu jak najbardziej trafnej decyzji .

Te wszystkie domeny : horse , beton , infobroker , motosport , snipe , flota , style , pasztet , trasy , pola , aleja , gey , ciaza , tygrys , podworko itd. zdecydowałem się zakupić (zarejestrować) w całkowitym przekonaniu , że robię super interes . Wiem natomiast , że gdybym je dał tutaj na forum do wyceny , nie usłyszałbym o nich zbyt wielu pochlebych opinii . Prawda jest jednak taka , że w międzyczasie na wiekszość z nich otrzymałem oferty , będące wielokrotnością kwoty , za którą została sprzedana domena browar .

Nie oznacza to oczywiście , że w bliższej lub dalszej przyszłości , nie uda się pb uzyskać za nią takiej ceny , która będzie go całkowicie zadowalała , tak aby mógł on zostać uznany za króla rynku wtórnego domen :) .

(z tego co słyszałem , króla domen i króla literówek już mamy :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Właściciel serwisu browar.biz pewnie będzie zainteresowany :)

 

Pozdrawiam

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy lepiej założyć opcje to pewności absolutnej mieć nie można.

Bo to jednak loteria.

 

No właśnie. Mogłem założyć 5000 opcji i *być może* złapać na nie browar.pl i jeszcze kilkadziesiąt innych domen. Ale zdecydowałem się założyć opcji dużo mniej, a browar.pl i tak mam. Kupiłem tę domenę za zaoszczędzone (na niezakładaniu takiej ilości opcji) pieniądze i jeszcze sporo mi zostało. ;-)

Co do odbiorcy domeny – nie martwię się. Domena to inwestycja, w najgorszym wypadku, jak będę miał jakiś kryzys finansowy, sprzedam ją jakiemuś inwestorowi za 15 czy 20k. Czy możemy już zakończyć ten temat i wrócić do dyskusji o dropped? ;-)

 

@Michal: Ciekawa strona. Jeszcze ciekawszy adres. W tym kontekście można chyba powiedzieć, że kupiłem ładną literówkę. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba nie bardzo:

DOMAIN: muzo.pl

created: 2008.03.20 01:08:15

 

a.

Powiem szczerze, że WHOIS nie sprawdzałem. Dropped wyświetla komunikat, że została odnowiona przez właściciela.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zaoczne.pl

 

już zarejestrowana przed Dropped,

 

a w panelu dalej widnieje jako "do przechwycenia"

 

Ojojoj, coś się Michauowi pochrzaniło w skryptach... wygląda na to, że rzeczywiście ją przechwycił, a w moim panelu wczoraj była informacja, że „domena odnowiona przez właściciela”, więc usunąłem ją z obserwowanych (nie zerkałem na whois). Dodać jej z powrotem nie można. I co teraz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bardzo czesty błąd. Proponuje aby dropped porownywalo date rejestracji z obecna i jezeli jest wsteczna to znaczy ze domene odnowiono.

Oczywiscie jezeli stan zmienil sie na zarejestrowana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To bardzo czesty błąd. Proponuje aby dropped porownywalo date rejestracji z obecna i jezeli jest wsteczna to znaczy ze domene odnowiono.

Oczywiscie jezeli stan zmienil sie na zarejestrowana.

 

No że częsty błąd, to wiem, ale żeby wystąpił w przypadku gdy *dropped* przechwycił domenę? Osobliwe...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ojojoj, coś się Michauowi pochrzaniło w skryptach... wygląda na to, że rzeczywiście ją przechwycił, a w moim panelu wczoraj była informacja, że „domena odnowiona przez właściciela”, więc usunąłem ją z obserwowanych (nie zerkałem na whois). Dodać jej z powrotem nie można. I co teraz?

 

Ja już miałem tak kilka razy i kiedy usuwałem domene z panelu, to za jakis czas dostawałem maila z dropped, że domena xxxxx.pl (ta, katórą usunąłem, bo ktoś opłacił lub inni przechwycili) została własnie przechwycona przez dropped. Dziwne, no ale nie wnikam - jest to fajnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to normalne w Dropped.pl (chociaż nie jestem zalogowany - pokazuje mi jakieś transakcje) :

 

http://www.dropped.pl/fees.php ?

 

 

Data Suma Opis operacji Akcje

2008-02-20 11:23:04 -15 PLN Rejestracja: club-fitness.pl

2008-02-17 09:14:41 -15 PLN Rejestracja: proba1.pl

2008-02-16 16:16:34 -15 PLN Rejestracja: teamaila.pl

2008-02-16 11:11:41 -15 PLN Rejestracja: centrum-schodow.pl

2008-02-16 07:12:15 -15 PLN Rejestracja: botnet.pl

2008-02-15 07:52:48 -15 PLN Rejestracja: tbm.pl

2008-02-14 18:51:42 -15 PLN Rejestracja: nwb.pl

2008-02-14 10:14:40 -15 PLN Rejestracja: elite3warez.pl

2008-02-13 11:17:31 -15 PLN Rejestracja: botne2t.pl

2008-02-13 11:11:55 -15 PLN Rejestracja: testapi.pl

2008-02-11 11:28:16 -20 PLN Rejestracja: konserwyrybne.pl

2008-02-10 09:52:25 -20 PLN Rejestracja: nih.pl

2008-02-10 09:52:23 -20 PLN Rejestracja: laborki.pl

 

itp..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy to normalne w Dropped.pl (chociaż nie jestem zalogowany - pokazuje mi jakieś transakcje) :

 

Bardzo ciekawy błąd. To są chyba domeny, które były zamówione, a potem nieopłacone (widzę tam kilka „swoich”). Chociaż nie, widzę tam też kilka takich, które opłaciłem, a także kilka takich, na które była opcja. Pełen asortyment. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ojojoj, coś się Michauowi pochrzaniło w skryptach... wygląda na to, że rzeczywiście ją przechwycił, a w moim panelu wczoraj była informacja, że „domena odnowiona przez właściciela”, więc usunąłem ją z obserwowanych (nie zerkałem na whois). Dodać jej z powrotem nie można. I co teraz?

System nie zauważył, że była to domena Premium :) Wszystkie skasowane oferty zostały przywrócone, i domena jest już na aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W erze tanich opcji proszę o możliwość zaznaczenia "Tylko opcje". Są "Tylko premium" więc uważam, że to nie problem. Część osób ma wiele opcji i zapewne dla wielu była by to cenna informacja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W erze tanich opcji proszę o możliwość zaznaczenia "Tylko opcje".

 

Już to zgłaszałem: „tylko opcje” i „tylko po testach”. Michau obiecał że będzie, mam nadzieję, że jest wysoko na liście TODO. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy probie transferu domeny na inne konto w Dropped wyskakuje blad: " Błąd wykonania operacji: Kontakt nie istnieje w systemie DM: (20202) " .

 

O co w tym chodzi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lista domen upadłych 21.03 udostępniana przez RSS jest pusta. Ciekawostka przyrodnicza, czy błąd w skryptach? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorki za maly OFFtop :(

 

szukam kontaktu do wlasciciela domeny seo-katalog.com.pl /ew. com/ przechwycona w dropped - prosba o kontakt na PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie dropped.pl

 

Jeżeli dana domena x.pl dzisiaj pojawiła się na liście dropped domen usuniętych i za 5 dni zostanie opłacona, to czy jak sprawdzę listę dropped powiedzmy za 10 dni, to czy ona nadal będzie w wygasająych? Czy dropped zauwazy ze zostala oplacona i nie będzie po niej jakiegokolwiek sladu ze kiedyś tam była?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli dana domena x.pl dzisiaj pojawiła się na liście dropped domen usuniętych i za 5 dni zostanie opłacona, to czy jak sprawdzę listę dropped powiedzmy za 10 dni, to czy ona nadal będzie w wygasająych? Czy dropped zauwazy ze zostala oplacona i nie będzie po niej jakiegokolwiek sladu ze kiedyś tam była?

 

Dropped aktualizuje listę raz dziennie, domeny przedłużone i przechwycone są z niej usuwane (choć są wyjątki).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dropped aktualizuje listę raz dziennie, domeny przedłużone i przechwycone są z niej usuwane (choć są wyjątki).

 

 

Czy jest jakaś reguła o której porze? Czy jest to zawsze o północy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś mam Michau problem z dodaniem nowych opcji. Przeładowuje stronę i tyle - nie pokazuje żadnych informacji na temat opcji, same nazwy kolumn. Będę wdzięczny za naprawienie problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prośba o zrobienie przycisku "Zaznacz wszystkie" (Domeny przechwytywane -> Domeny nieprzechwycone) aby za jednym zamachem zaznaczyć wszystkie domeny które nie zostały przechwycone i je skasować (aktualnie ich mam ze 150 i nie chce mi sie przy każdej z osobna stawiać ptaszka)

 

Dzięki z góry.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×