Jump to content
Sign in to follow this  
Luke

Polska w internetowym Trzecim Świecie

Recommended Posts

 

smutne to niestety

 

NIby liczba internautów jest wysoka:

- 16,7 mln w wieku 15-75 lat (56% populacji w tej kategorii wiekowej)

- plus ok. 1,8 mln dzieci w wieku 7-14 lat

 

co razem daje, że 45,1% populacji w Polsce jest Internautami, jednak regularnie z netu korzysta w Polsce 44% osób deklarujących się jako internauci, co stawia nas prawie na koncu w Europie

 

POLECAM tutaj marcowy numer PRESS, w którym jest dodatek "Internet 2009"

 

Drugim problemem jest dostęp do internetu szerokopasmowego, no bo ile mozna jechać na 512/1024 kbps neoZdrady czy Netii

 

No ale o czym my tutaj mówimy. Dla porównania

 

W PL Netia łącze 1 Mbit/s to wydatek 59-79 PLN miesięcznie (13-18 EUR

W DE ALICE-DSL łącze 16 Mbit/s (16DSL) to wydatek 24,95 EUR miesięcznie

 

W dodatku jak się czyta newsy, że w Warszawie nie będzie darmowego Internetu (bo żal wydać parę groszą na inwestycje w przyszłość, ale na odprawy i nagrody kasa jest), to się siekiera otwiera w kieszeni.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Drugim problemem jest dostęp do internetu szerokopasmowego, no bo ile mozna jechać na 512/1024 kbps neoZdrady czy Netii

 

Myślę, że trochę przesadzasz, bo znam wiele osób, które mają te 1024 kbps od neo czy netii i nie narzekają...tzn generalnie wiadomo, że zawsze lepiej mieć większa przepustowość łącza, ale z drugiej strony są tacy co w ogóle nie mają dostępu do netu...

Edited by klaudiuzyn

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że trochę przesadzasz, bo znam wiele osób, które mają te 1024 kbps od neo czy netii i nie narzekają...tzn generalnie wiadomo, że zawsze lepiej mieć większa przepustowość łącza, ale z drugiej strony są tacy co w ogóle nie mają dostępu do netu...

 

nie no generalnie masz rację, do przeglądania stron i poczty wystarczy, tylko jak ktoś słucha radia z netu do tego ogląda film w systemie VOD, oglada YouTube, zalaczy jakies ściągajki, plus ewentualnie zagląda na TVN24.pl czy TVP.pl, a czasem sobie włączy justin.tv, zeby obejrzec mecz (najlepiej kilka naraz - tak jak ja), to jak myslisz, jak dlugie bedzie buforowanie i przerywanie co chwile czyli jakosc przesylu danych..no a jaka przyjemnośc, prawda?

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie no generalnie masz rację, do przeglądania stron i poczty wystarczy, tylko jak ktoś słucha radia z netu do tego ogląda film w systemie VOD, oglada YouTube, zalaczy jakies ściągajki, plus ewentualnie zagląda na TVN24.pl czy TVP.pl, a czasem sobie włączy justin.tv, zeby obejrzec mecz (najlepiej kilka naraz - tak jak ja), to jak myslisz, jak dlugie bedzie buforowanie i przerywanie co chwile czyli jakosc przesylu danych..no a jaka przyjemnośc, prawda?

Nie oceniaj 'wszystkich' ludzi swoją miarą. :wacko:

 

Od dłuższego czasu ciągle psioczysz na Polskę, a nie zapominaj, że tu się urodziłeś(?). :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie oceniaj 'wszystkich' ludzi swoją miarą. :wacko:

Od dłuższego czasu ciągle psioczysz na Polskę, a nie zapominaj, że tu się urodziłeś(?). :D

 

no i co, to powód, żeby tak było całe życie? Zadowala cie to? Poza tym ja kocham ten kraj, w którym się urodziłem, kraj Zulu-Gula, Absurdystan - jedyny taki w swoim rodzaju w naszym Układzie Słonecznym

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie no generalnie masz rację, do przeglądania stron i poczty wystarczy, tylko jak ktoś słucha radia z netu do tego ogląda film w systemie VOD, oglada YouTube, zalaczy jakies ściągajki, plus ewentualnie zagląda na TVN24.pl czy TVP.pl, a czasem sobie włączy justin.tv, zeby obejrzec mecz (najlepiej kilka naraz - tak jak ja), to jak myslisz, jak dlugie bedzie buforowanie i przerywanie co chwile czyli jakosc przesylu danych..no a jaka przyjemnośc, prawda?

 

JA mam chyba z 6 mega i jakos nie czuje duzej roznicy w porownaniu z 1024 w biurze. :wacko:

Pewnie nie obciążam łącza maksymalnie i dlatego ale nie każdy potrzebuje więcej niż 512 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie no generalnie masz rację, do przeglądania stron i poczty wystarczy, tylko jak ktoś słucha radia z netu do tego ogląda film w systemie VOD, oglada YouTube, zalaczy jakies ściągajki, plus ewentualnie zagląda na TVN24.pl czy TVP.pl, a czasem sobie włączy justin.tv, zeby obejrzec mecz (najlepiej kilka naraz - tak jak ja), to jak myslisz, jak dlugie bedzie buforowanie i przerywanie co chwile czyli jakosc przesylu danych..no a jaka przyjemnośc, prawda?

 

 

Miałem na myśli raczej "przeciętnego użytkownika" :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak to już jest z domenami i to jest w nich najpiękniejsze, że potrafią zaskakiwać. Cubalibre.pl wyceniano tu 100 pln, za com.pl nie dano by nic, a jednak w każdej domence ukryte jest piekno które dostrzegają tylko nieliczni. Cuba Libre to wbrew pozorom bardzo nośny keyword a dla kupca to wręcz keyword kultowy bo jest jednym z filarów marketingu i tradycji tej firmy.

wygląda na to że Polske i reszte internetowego swiata dzieli ogromna przepaść w kwestii broadband.

Z tego co słyszałem państwa skandynawskie wypszedzaja USA a w USA broadband ostatnio przyspieszył.

 

Dystrybutorzy internetu sami z siebie (o dziwo) podniesli limity i gospodarstwo domowe w dużym mieście może uzywać internetu z predkością 25mbps +

Oczywiscie jest to tzw, shared network ale srednio w domu mam 22mbps down.

 

jestem teraz u znajomego i szybkosc co prawda mniejsza ale i tak zadawalajaca:

 

437434982.png

 

Moja rodzina w Polsce co prawda nie narzeka aczkolwiek uzywaja internetu głównie do Skype i surf'owania.

Dla porównania mam też rodzinę w Australii i tam z kolei internet jest szybki ale limitowany (o ile się nie mylę 12Gb na miesiąc)

 

Jakkolwiek by na to nie patrzeć, ten 1mbps w Polsce to trochę za mało, nawet do przegladniecia prasy gdzie coraz częsciej mozna spotkać tresci video.

Ciekaw jestem jak przebiegnie popularyzacja wimax w Polsce ..... może to troszeczkę usprawni integrację Polakow z internetem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny raport

 

Zgodnie z raportem Światowego Forum Ekonomicznego pod względem rozwoju Internetu i telefonii Polskę powinno się zaliczyć do krajów Trzeciego Świata. Średnio za minutę płacimy 1,33 zł, a szerokopasmowy Internet ma tylko 7,55 proc. obywateli.

 

jeśli zaś chodzi o telefonię stacjonarną Polska uplasowała się za takimi krajami jak Czad, Nikaragua czy Timor Wschodni

 

Urząd Komunikacji Elektronicznej jednak uspokaja, że nie jest aż tak tragicznie i krytykuje raport.

 

"Co jest jednak najbardziej niepokojące to fakt, iż autorzy bazując na nieaktualnych danych nie zauważają lub może nie chcą zauważyć jak wiele zmian zaszło na rynku telekomunikacyjnym w ciągu ostatnich 2-3 lat, zwłaszcza w takim kraju jak Polska, gdzie rynek rozwija się bardzo szybko."

 

http://technologie.gazeta.pl/technologie/1...za_Polske_.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×