Jump to content
ryskadow

Pytanie o faktury wewnetrzne w dropped

Recommended Posts

Chcialbym sie Was zapytac czy jak piszecie fv wewnetrzne do faktury z dropped to czy przepisujecie kazda pozycje na fakture wew. ???

 

Jak mialbym testowac setki domen i potem bawic sie w papierki, to wole robic testy gdzie indziej!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na wewnętrznej musi być wszystko dokładnie tak samo.

 

Też tak robię. Jak mam 80 pozycji po 2 złote za testy to jest trochę zabawy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja dlatego nie kupuje nic w dropped bo szkoda czasu :)

 

 

A gdyby poprosic Michala zeby wystawial jedna fv za domeny testowane, i byla tylko jedna pozycja " test domen" i kwota?

W branzy komputerowej czesto uzywa sie "usluga informatyczna, komputerowa"

 

W koncu domeny testowane sa nasze tylko przez 14 dni, to po co zasmiecac sobie fakturki;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A gdyby poprosic Michala zeby wystawial jedna fv za domeny testowane, i byla tylko jedna pozycja " test domen" i kwota?

W branzy komputerowej czesto uzywa sie "usluga informatyczna, komputerowa"

 

W koncu domeny testowane sa nasze tylko przez 14 dni, to po co zasmiecac sobie fakturki;)

Można również rozważyć, by domena zarejestrowana z testów kosztowała łącznie 17 PLN (15 PLN + 2 PLN) czyli na fakturze pominąć test domeny.

 

Nie wiem czy nie pogmatwałem czegoś, ale głowa mnie boli :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moze poprostu niech Michal generuje tez faktury wewnetrzne;)

ma szablon, doliczy tylko vat i gotowe,

 

Mi pisanie tych faktur zajmuje kilka godzin w miesiacu, i nie cierpie tego ;(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wpisuję na wewnętrznej tylko ogólny tytuł (zwykle „rejestracja i kupno domen” albo „rejestracja opcji i domen internetowych” – zależy od miesiąca) i pełną kwotę, a pod nią podpinam oryginał. Pierwsze słyszę żeby trzeba było przepisywać wszystkie pozycje, chyba bym się zasztyletował flamastrem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pierwsze słyszę żeby trzeba było przepisywać wszystkie pozycje, chyba bym się zasztyletował flamastrem.

 

Ja przepisuję każdą pozycję :)

 

 

 

 

#pozycjeseksualne.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja wpisuję na wewnętrznej tylko ogólny tytuł (zwykle „rejestracja i kupno domen” albo „rejestracja opcji i domen internetowych” – zależy od miesiąca) i pełną kwotę, a pod nią podpinam oryginał. Pierwsze słyszę żeby trzeba było przepisywać wszystkie pozycje, chyba bym się zasztyletował flamastrem.

 

moj ksiegowy twierdzi ze trzeba pisac wszystko, bo tak jest w jakies ustawie.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

To niech księgowy powie w jakiej, bo "w jakiejś ustawie" jest zapewne cokolwiek :)

 

Jeśli to by wam ułatwiło pracę, mogę np. udostępnić faktury w formie HTML, aby można było szybciutko przekleić :) Lub też wystawiać faktury zbiorcze za miesiąc (rejestracja domen: xxxxx PLN, testy domen: xxxxxx PLN, opcje: xxxxx PLN). Mogę tez jakoś generować wam te faktury wewnętrzne, ale musiałbym dostać jakiś szablon...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro już został poruszony temat księgowania domen to jak księgujecie domeny jeśli kosztują np 4 tys sztuka?

Jednorazowo w koszt, przez rozliczenia międzyokresowe z rozbiciem na 12 miesięcy czy jeszcze jakoś inaczej?

 

Nie są to usługi telekomunikacyjne, nie są to wartości niematerialne i prawne bo jeśli się nie opłaci domeny to przepada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zgodzę się, że nie można traktować domen jako wartości niematerialnych i prawnych.

Decydującą rolę przy księgowaniu odgrywa sposób ich wykorzystania.

Co prawda szczegóły zapisów na poszczególne konta syntetyczne i analityczne zostawiam dla biura rachunkowego ale istotny jest sposób / zamiar zagospodarowania zakupionych domen.

Jeżeli składniki majątkowe nabywasz z zamiarem dalszej odsprzedaży, to należy traktować je jako towary handlowe ( ??? ).

Jeżeli jednak są one przeznaczone na potrzeby własne, np. na zrobienie serwisu, o okresie użyteczności dłuższym niż rok, to należy je traktować jako prawa majątkowe zaliczane do aktywów trwałych.

Poniżej kilka linków z ogólnymi wyjaśnieniami ekspertów:

 

http://ksiegowosc.infor.pl/rachunkowosc/ra...ternetowej.html

http://e-prawnik.pl/podatek-dochodowy-od-o...prawo-podatkowe

http://e-prawnik.pl/spolka-jawna/rodzaj-wk...zi,prawo-spolek

http://www.podatki.egospodarka.pl/18864,In...ych,1,65,1.html

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×