Jump to content
Guest weldman

likwidacja profilu

Recommended Posts

Pomysł szlachetny, ale czy znajdą się chętni do sprzedaży za %

Pozdrawiam i czekam na rozwój sytuacji.

 

PS. Sam chętnie oddam % za sprzedaż swoich domen.

 

Pozdrawiam,

Bartek.

Edited by BartX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobne pomysły już się pojawiały na forum ale nie chce mi się szukać tych wątków.

W każdym razie jak dotąd wykorzystał to chyba tylko Michau, pb, i ams.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znajdź mi weldman chętnego domainera który będzie tracił energię na Twoje domeny a zaniedbywał swoje. Prędzej taki ktoś zadzwoni w sprawie swojej domeny, niż cudzej za parę groszy(no chyba że będzie to domena za tysiące) Chętny musi być doświadczonym domainerem i mądrym "wciskaczem" żeby Ciebie nie ścigano za spam, kiedy wyślę ofertę sprzedaży z nazwą Twojej domeny. Oczywiście to jest fajny zarobek w razie sprzedaży, ale ile takich domen i za ile można sprzedać w ciągu miesiąca(zwłaszcza że Twoje domeny nie są specjalnie atrakcyjne) To co sprzedałeś dotychczas to był dziki fart,masz chłopie szczęście i nic ponadto. Nie potrafię wytłumaczyć tego jak w ogóle do tego doszło, że sprzedałeś tak przeciętne nazwy za taką kasę. Mimo wszystko nie jest łatwo sprzedać domenę! Owszem ninje za niską cenę można wcisnąć, ale atrakcyjną domenę za dobrą cenę, to już jest domenowe mission impossible.

 

Jednak życzę Ci, abyś znalazł takiego pośrednika domenowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jakie to domeny posiadasz?

 

Aha, jak ktos ma jakies domeny na sprzedaz, to oferty prosze na PW - ale tylko z cenami, bez ofert w stylu "ile proponujesz".

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedną z domen, którą mam w stopce sprzedam za 2600zł., kwota w górę zysk dla Sprzedającego.

 

Moja oferta ważna do końca roku.

 

Chętni pośrednicy, niech się zgłaszają na priv.

Edited by Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znajdź mi weldman chętnego domainera który będzie tracił energię na Twoje domeny a zaniedbywał swoje.

 

Nikt nie mówi, że brokeringiem domen MUSI się zajmować tylko "zawodowy" domainer. Może to być osoba z zewnątrz, ale na tyle obeznana z rynkiem domen i zasadami, namingiem, brandingiem, marketingiem itd, na tyle wprawna w pracy pośrednika, że otworzy swoje biuro o nazwie BROKER DOMEN i jedyne co bedzie robić przez (przysłowiowe) 5 dni po 8 godzin w tygodniu, czyli na pełen etat, to wyszukiwać klientów na zasadzie umowy zlecenia od "zawodowych" domainerów. Właśnie na tym ten myk polega, że nie musi to być domainer.

 

Procent sprzedawcy może stanowić, to co jest powyżej ceny oczekiwanej przez właściciela domeny. Dla przykładu, załóżmy, że chcę sprzedać domenę Lotty.pl za 250zł, sprzedawcy, który mi pomaga w sprzedaży bezpośredniej udaje się osiągnąć cenę 350zł - w tym przypadku sprzedawca zarobił 100zł. Sam ustalił swoją prowizję. Po otrzymaniu zapłaty - oddaję mu jego 100zł

 

Bajki prawisz, Weldman. Dla domenki wartej 350 PLN to małe piFFko, ale jak ktoś ma top-generyka i szacuje jego cene na 70 tys. zł, a broker opchnie np za 40 tys, (nawet jesli to i tak dobra cena) to co, potnie brokera? (oczywiscie zakładmy i tak,. że broker przed ostateczna transakcja caly czas np. kontaktuje sie z wlascicielem albo dokładniej: od umowy zalezy, w jakim zakresie realizuje swoja prace - czy tylko wyszukuje adresy, mailing robi itp., czy tez prowadzi ewentualne negocjacje az do transkacji). Najlepsza jest oczywiscie stały procent od kazdej transakcji, a nie jakies nadwyzki...

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie widzę tego wcale. Zaraz znajdą się chętni... do pozbycia się swoich ;) a nie znajdzie się zainteresowany ich sprzedażą. Jedyne sensowne rozwiązanie to giełda w stylu Aftermarket i nic więcej. Skoro ktoś byłby na tyle dobry aby sprzedawać czyjeś :D z jakąś śmieszną prowizją dla siebie to równie dobrze wolałby zarejestrować swoje :P;);) . Wtedy całość kwoty ze sprzedaży trafia do niego. Nie oszukujmy się, zarejestrować ;) każdy potrafi. Bycie dobrym sprzedawcą to już nie lada wyczyn :) Dlatego osobiście nie widzę tego. Giełda tak ale nic więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie sie pomysł podoba ale tylko w nawiązaniu do topowych domen, które ze względu na swoja wartość nie sprzedają się jak świeże bułeczki. Taki broker domen to osoba która zna rynek bardzo dobrze, zna inwestorów, potrafi negocjować z dużymi firmami. Nie widze sensu brania sie za sprzedaż domeny za kilkaset pln. Jesli jednak ktos kto posiada domenę wartą np. 30k i jest zainteresowany jej sprzedażą, może zlecić brokerowi wyszukanie potencjalnych klientów i negocjacje z nimi, organizację aukcji itp.

 

Zresztą może to działać w obie strony, broker może przyjmować tez zamówienia od firm na wyszukanie i zdobycie interesujących domen i negocjacje z właścicielem.

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy okazji właścicielowi, gratuluję domeny BrokerDomen.pl

Podziękował ;)

 

Ja uważam, że jest miejsce i wręcz popyt na rynku na usługi brokerskie dla domen. To tylko kwestia czasu, kiedy ktoś się tym zajmie na poważnie ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zasadach jakie tu opisujecie, program nie ma szans. Polski rynek do tego nie dojrzał. Firmy nie maja pojęcia o domenach.

Skuteczność byłaby w ułamku procenta, a nie o to chodzi.

 

Skoro sami nie potraficie sprzedawać domen, to znaczy, że nie jest łatwo. I nawet broker, jesli już zwiększyłby zbyt, to też w niewielkim stopniu.

Trzeba kombinować, albo czekać, czekać...

Share this post


Link to post
Share on other sites
To dla mnie doskonałe rozwiązanie, z chęcią oddam mu nadwyżkę.

 

Dla mnie też. Przynajmniej o spam posądzą "brokera" nie mnie.

 

Jeśli już to % od sprzedaży a nie nadwyżka. Inaczej skończy się wystawianiem ;) za 5k i "reszta dla Ciebie" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli już to % od sprzedaży a nie nadwyżka. Inaczej skończy się wystawianiem ;) za 5k i "reszta dla Ciebie" ;)

 

Wiesz "5k i reszta dla ciebie" chyba ma największy sens. Bo jesli zgłosi się ktos i mowi: poszukaj mi klienta na tego generyka i biedny broker znajduje kogos kto daje 30k a domainer mowi malo.. 50k i dalej malo to sprowadza się to tylko do łechtania próżności domainera :D

 

Sens brokeringu widzę wtedy, gdy zgłasza się domainer z konkretnymi oczekiwaniami finansowymi a broker wykorzystuje niedoszacowanie domeny przez sprzedającego i zarabia nie tyle % kwoty bazowej, a czasem jej wielokrotnośc.

 

Z jednym należy się zgodzic. Rynek jeszcze nie dojrzał. Kiedys w Polsce też nie było biur nieruchomości. Mam nadzieję, że na biura nieruchomości wirtualnych też przyjdzie czas :)

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiesz 5k i reszta dla siebie chyba ma największy sens. Bo jesli zgłosi się ktos i mowi: poszukaj mi klienta na tego generyka i biedny broker znajduje kogos kto daje 30k a domainer mowi malo.. 50k i dalej malo to sprowadza się to tylko do łechtania próżności domainera ;)

 

Sens brokeringu widzę wtedy, gdy zgłasza się domainer z konkretnymi oczekiwaniami finansowymi a broker wykorzystuje niedoszacowanie domeny przez sprzedającego i zarabia nie tyle % kwoty bazowej, a czasem jej wielokrotnośc.

 

Trafiles, kolego w samo sedno. Moze w koncu to niektorzy zrozumieja, ze tylko taka opcja ma sens ;) Bo jezeli cena zadowala sprzedajacego domene, i "broker" przekaze mu taka kwote, to nie powinno go interesowac, za jaka kwote sprzedal ta domene "broker".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja osobiście proponuję sprzedawcy nadwyżkę:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=20664

(...)

Odnow.pl - domeny internetowe - 50zł + IDN w rezerwacji

poloweczki.pl - randki internetowe - 50zł + IDN w rezerwacji

 

Nadwyżkę od czego? Od tych IDNów, które masz zarezerwowane i które nie są twoją własnością? To czyj towar miałby niby taki pośrednik sprzedawac? Nie twój? Niezły start.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nadwyżkę od czego? Od tych IDNów, które masz zarezerwowane i które nie są twoją własnością? To czyj towar miałby niby taki pośrednik sprzedawac? Nie twój? Niezły start.

 

 

O tym piszę.

Sam pomysł z brokerką jest ok. Tylko jednak powienien to być domeniarz. Inaczej będzie dostawał do sprzedaży jakieś totalne ;) .

Z drugiej strony DD chyba nie był zadowolony jak przez "brokera" sprzedał domo.pl dla Canal+? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z drugiej strony DD chyba nie był zadowolony jak przez "brokera" sprzedał domo.pl dla Canal+? ;)

 

 

Ciekawszy przykład, to orange.pl ;). Majstersztyk.

Edited by rekino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam jakiś czas temu piszczałem na forum na samą myśl że mogłoby coś takiego być, że np. sam mógłbym się tym zająć. Fajna strona gdzie byłaby zgromadzona oferta brokera i wirtualne biuro - dla mnie super sprawa! Tyle że ta oferta musiałaby być ofertą premium bo nie wyobrażam sobie, aby był zabrał się za to ktoś kto nie ma pojęcia o wartości keywordów w domenach. Bez tego jego mailing polegałby na nękaniu spamem np. firm informatycznych domenami w stylu "e-nter.pl" którą można kupić teraz na aukcji Allegro za jedyne 29 000,00. Już kiedyś pisałem, że takim pośrednictwem, może zająć się profesjonalnie w Polsce kilka osób i wszystkie one są tutaj na tym forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam jakiś czas temu (...) Już kiedyś pisałem, że takim pośrednictwem, może zająć się profesjonalnie w Polsce kilka osób i wszystkie one są tutaj na tym forum.

 

Oczywiście do tego mozna zorganizowac jakieś wykłady czy warsztaty z marketingu nt. znaczenia dobrych nazw domen i ich roli w przyciaganiu klientow i generowaniu ruchu/sprzedazy, wyklady nt. doboru domen do projektów realizowanych np przez agencje internatywne czy firmy public relations, a wszystko to polaczone z aukcjami na zywo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ze swojego doswiadczenia wiem, ze osoba ktora zajmuje sie tylko szukaniem klienta na domeny moze obsluzyc max 5-10 domen dziennie.

 

Wiec taki broker gdyby mial tyle domen na sprzedaz co jest dzis na Aftermarket, to mialby na kilka lat roboty.

A i tak nie mialby gwarnacji ze znajdzie jakiegos klienta.

 

Ludzie potrafia odpowiedziec na oferte po kilku miesiacach, jak domena wygasnie lub co mi sie zdarzylo, ze byla juz wolna;)

 

Telefonowanie do firm, z konkretnej branzy dla przyslowiowego Kowalskiego tez dawalo u mnie marne wyniki.

Ludzie czesto byli zajeci, w trasie, poza firma....albo traktowali jako kolejnego naciagacza.

 

Sam nie wiem jaki model sprzedazy powinien obrac broker!

Najlepiej gdyby mial spora baze domen domainerow i wspolpracowal z firmami co tworza strony www , wtedy moglby podsunac klientowi rozne domeny: tansze i drozsze.

 

 

Osoba, ktora kiedys zajmie sie ta dzialanoscia powinna ja traktowac jako podstawowa dzialanosc, i na efekty swojej pracy (zyski) pewnie poczeka kilka miesiecy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • jutro zakończenie aukcji
    • Jutro godzina 20:00 koniec aukcji.   https://0-0.pl/ 
    • wycenamajatku.pl   WycenaMajatku.pl 500 zł    
    • L-4.PL   Sell: https://www.aftermarket.pl/domena/l-4.pl/
    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×