Jump to content
AW

EKT.pl za 380 PLN? - Nie, to OPCJA

Recommended Posts

Dotyczy: http://allegro.pl/item482648917_ekt_pl_swi...yliterowka.html

 

Opcja to bezdyskusyjnie ciekawe narzędzie do zapewnienia sobie szansy przejęcia dobrej domeny. Nie zaprzeczam jednak, że sprzedaż opcji to dla mnie zaskoczenie, a przynajmniej ciekawostka. Ze strony funckjonalności systemu to oczywiście nic nowego, ale nie chodzi o to...

Dobre domeny są zajęte, a ich cena na rynku wtórnym nie jest niska - to fakt. Opcję można także interpretować jako np. jednostkę uczestnictwa funduszu inwestycyjnego lub akcję - "wirtualny obiekt", który w powszechnej wierze ma ustaloną przez rynek wartość i daje przekonanie, iż w przyszłości ten sam "obiekt" będzie wart tyle i tyle. Może w ten sam sposób należy traktować opcję, która w tej chwili nie ma żadnej wartości i zapłacenie 380 PLN jest z racjonalnego punktu widzenia tak samo sensowne jak kupno "okruchów po zjedzonym obiedzie", ale z drugiej strony jeśli te umowne "okruchy" zostają przez rynek wyceniane na wartość X (lub szansa na taką wycenę pojawia się), to może dlaczego nie?

Temat do dyskusji, do której zapraszam i którą (wyjątkowo) pośledzę z ciekawości przez jakiś czas. Osobiście dosyć sceptycznie podchodziłbym do takich transakcji, ale jednocześnie sądzę, że jesteśmy świadkami nowego sektora w domenowym inwestowaniu, który ma szanse generować bliżej nieokreślony jeszcze obrót. W końcu ilość opcji też jest ograniczona :D

 

Pozdrawiam.

Edited by adam.szczypiorski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma o czym dyskutować, licytujący myśleli że kupują domenę.

 

 

Może gdybyśmy zgłaszali gremialnie do Allegro tego typy praktyki - to udałoby się wyeliminować oszustów?

Myślę, że ktoś mający kilkadziesiąt czy nawet kilkanaście pozytywnych opinii dwa razy by się zastanowił czy je stracić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W opisie aukcji było wskazane jasno "Przedmiotem aukcji jest opcja na domenę...". Nie sądzę, aby licytujący nie czytali opisu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warto pamiętać o tym, że bardzo wiele osób spoza domainingu nie wie, czym jest opcja, za to wie albo słyszało, że trzyliterowe domeny to dobra inwestycja pieniędzy. ;) Też myślę coś, że będzie wielkie zdziwienie. :D

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tytuł: EKT.pl - świetna trzyliterówka ! (numer 482648917)

 

 

Przedmiotem aukcji jest opcja na domenę:

 

 

 

- łatwa do zapamiętania i w wymowie

- krótka

- tworząca wiele rozwinięć ze skrótu

- nadająca się do wszystkiego !

 

 

EKT.PL

 

Co jest łatwe do zapamiętania i w wymowie?

Opcja na domenę?

 

Opis i tytuł są oszukańcze i nie ma nad czym - jak już napisał PB dyskutować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też myślę coś, że będzie wielkie zdziwienie. :D

created: 2005.11.16 12:17:49

last modified: 2008.11.09 16:47:33

 

Czyli w tym roku nici z opcji ;)

Edited by necik

Share this post


Link to post
Share on other sites
W opisie aukcji było wskazane jasno "Przedmiotem aukcji jest opcja na domenę...". Nie sądzę, aby licytujący nie czytali opisu...

 

Wow. Ciekawe kto ma opcję na n-k? I za ile w takim razie by się sprzedała. ;)

 

A tak na poważnie to nie sądzę aby licytujący dawali takie kwoty za opcje. Jest jeszcze tyle wolnych na 3 literówki :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sporo osób licytowało, parę także chyba z tego forum. Może wypowiedzą się tutaj czy wiedziały co licytują czy to było niedoczytanie opisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

szczerze sie przyznam ze w 1 chwili licytowalem nie patrzac na opis.Dopiero pozniej mnie tknelo i sprawdzilem jaki w tym haczyk:)

Edited by mikepolarny

Share this post


Link to post
Share on other sites
szczerze sie przyznam ze w 1 chwili glosowalem nie patrzac na opis.Dopiero pozniej mnie tknelo i sprawdzilem jaki w tym haczyk:)

Głosowałeś? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomo, że Ci co zalicytowali chcą domene, ponieważ albo nie doczytali albo nie wiedzą co to opcja.

I słusznie, bo w dziale "domeny krajowe" każdy szuka domen a nie opcji.

Opcje można sprzedawać w dziale "Internet - Pozostałe".

 

Zły dział

Zły tytuł

Zły opis

 

Takie jest moje zdanie.

 

Ja np. domene aparat-fotograficzny.pl sprzedawałem 3 razy - bo mimo, że była w dobrym dziale i napisałem 5 razy wielkimi literami, że sprzedaje domene, a nie aparat to i tak kupowali aparat. Nawet nie wiedzieli jaki ale kupowali. A potem wielkie pretensje jeszcze mieli, że chce im domene sprzedawać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja np. domene aparat-fotograficzny.pl sprzedawałem 3 razy - bo mimo, że była w dobrym dziale i napisałem 5 razy wielkimi literami, że sprzedaje domene, a nie aparat to i tak kupowali aparat. Nawet nie wiedzieli jaki ale kupowali. A potem wielkie pretensje jeszcze mieli, że chce im domene sprzedawać.

 

no tego bym się nie spodziewał, ile wylicytowali, wpłacili pieniądze? :D

Edited by Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites
no tego bym się nie spodziewał, ile wylicytowali, wpłacili pieniądze? :D

Za ile nie pamiętam, ale kwoty były dość niskie i nie opłacili, bo odpuściłem - mam komuś coś wciskać na siłe gdy nawet nie wie co to jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

necik bardzo przepraszam ze tak mocno cie urazilem i musiales mi zwrocic uwage ze licytowalem a nie glosowalem.jeszcze raz obiecuje ze to sie nie powtorzy.

 

dzizAs co za czlowiek...

Edited by mikepolarny

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osobiście dosyć sceptycznie podchodziłbym do takich transakcji, ale jednocześnie sądzę, że jesteśmy świadkami nowego sektora w domenowym inwestowaniu, który ma szanse generować bliżej nieokreślony jeszcze obrót.

 

Tia. Jeżeli mamy być świadkami powstawania nowego sektora w dombiznesie, to moim zdaniem taka próba wyceny opcji nie powinna odbywać się na Allegro i do tego przy tak błędnym opisie aukcji. Jeżeli już sondować rynek pod takie aukcje, to chyba lepiej wystawić licytację na di. :D

 

Tak mi się zdaje szanowni koledzy i koleżanki.

Edited by dobre-domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×