Jump to content
DD

Które domeny na aukcję MeetDomainers? (3) weekendowo :)

Które domeny Twoim zdaniem powinny znaleźć się na aukcji MeetDomainers?  

79 members have voted

  1. 1. Wybierz 5 najciekawszych Twoim zdaniem propozycji

    • błonnik.pl (IDN) - 1 PLN
      9
    • afrykanistyka.pl - 1 PLN
      6
    • kredytyratalne.pl - 500 PLN
      9
    • 1p.pl - 900 PLN
      16
    • aukcja-domen.pl - 1 000 PLN
      3
    • barbecue.pl - 1 500 PLN
      8
    • twojewesele.pl - 2 000 PLN
      12
    • komputery24.pl - 4 000 PLN
      28
    • donos.pl - 6 000 PLN
      24
    • wesolo.pl + IDN - 9 900 PLN
      7
    • magda.pl - 10 000 PLN
      34
    • polisyubezpieczeniowe.pl* - 15 000 PLN
      12
    • kac.pl - 25 000 PLN
      28
    • adwokaci.pl - 50 000 PLN
      31
    • najtaniej.pl - 89 000 PLN
      13
    • drukarki.pl - 149 000 PLN
      28


Recommended Posts

Podobnie jak w poprzednich dwóch sondach zapraszam do głosowania na domeny, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się na aukcji domen na żywo na MeetDomainers - pierwszym w Polsce Spotkaniu Właścicieli Domen Internetowych ;)

 

Wyniki głosowania pomogą wytypować finałową listę domen przeznaczonych na aukcję.

 

To już przedostatnia taka sonda ;) Okazało się, że chętnych do wystawienia przybyło po tym jak ukazały się pierwsze listy domen. Część przesłanych już domen zostanie wystawiona w oddzielnej sondzie w przyszłym tygodniu - tak więc, jeśli zgłosiłeś domenę i powinna się tu znaleźć a jej nie ma - nie panikuj :) Domena pojawi się pewnie w przyszłej sondzie (jeśli otrzymałeś już taką informację ode mnie).

 

W tej sondzie jest trochę więcej "drogich" domen niż w poprzednich - zobaczymy, jak się Wam spodobają. Oczywiście od "spodobania" do zakupu dłuuuga droga ;)

 

Link do poprzednich sond, w których też cały czas można głosować:

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=17181

http://www.di.pl/index.php?showtopic=17064

 

* domena polisyubezpieczeniowe.pl jest w komplecie z domeną polisaubezpieczeniowa.pl

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba sondy mijają się z celem, teoretycznie od razu się nasuwają drukarki i adwokaci - ale czy na aukcji ktos sie zdecyduje tyle zabidować? cięzko bedzie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sondy bywają pożyteczne gdy hołduje się zasadzie: otwieram książkę by wiedzieć co inni myślą. Zamykam ją by myśleć samemu i podjąć najlepszą decyzję.

Warto posłuchać zwłaszcza tych, którzy są gotowi brać udział w licytacjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba sondy mijają się z celem, teoretycznie od razu się nasuwają drukarki i adwokaci - ale czy na aukcji ktos sie zdecyduje tyle zabidować? cięzko bedzie...

Oddając głos powinieneś się zastanowić czy również cena startowa jest atrakcyjna i oceniać komplet domena i cena startowa. Najlepsze na aukcję będą domeny najwięcej warte w stosunku do ceny startowej.

 

Co z tego, że ktoś wystawiłby na aukcję domenę kredyty.pl, gdyby cena wynosiła np. 100 mln PLN ;) Oczywiście głosując trzeba brać pod uwagę cenę startową. Jeśli cena wydaje się za wysoka - wtedy radzę zagłosować na bardziej "realną" propozycję.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co z tego, że ktoś wystawiłby na aukcję domenę kredyty.pl, gdyby cena wynosiła np. 100 mln PLN ;) Oczywiście głosując trzeba brać pod uwagę cenę startową. Jeśli cena wydaje się za wysoka - wtedy radzę zagłosować na bardziej "realną" propozycję.

 

Tutaj masz rację. Jakoś ciężko wyobrazić mi sobie, że 14 osób będzie licytować drukarki.pl czy 17 osób adwokaci.pl

Nie ujmując nic tym domenom jednak myślę, że nie będzie nimi zainteresowania na aukcji. No chyba, że trafi się na niej jakiś EU ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oddając głos powinieneś się zastanowić czy również cena startowa jest atrakcyjna i oceniać komplet domena i cena startowa. Najlepsze na aukcję będą domeny najwięcej warte w stosunku do ceny startowej.

 

Dlatego zagłosowałem tylko na trzy domeny z tej listy. :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sondy bywają pożyteczne gdy hołduje się zasadzie: otwieram książkę by wiedzieć co inni myślą. Zamykam ją by myśleć samemu i podjąć najlepszą decyzję.

Warto posłuchać zwłaszcza tych, którzy są gotowi brać udział w licytacjach.

To prawda - i nie inaczej będzie w przypadku tych sond - nie są one wyrocznią a jedynie pomocą w ocenie domen i decyzji o ich dalszym losie na aukcji.

 

Aukcja, która odbędzie się w Krakowie będzie pierwszą tego rodzaju aukcją w Polsce, dlatego nie należy liczyć, że np. suma sprzedaży przekroczy 1 mln PLN (tak jak na ostatniej podobnej aukcji w Niemczech, gdzie sprzedano domeny za ponad 350 tys. EUR).

 

Ale jak to mówią - pierwsze koty za płoty - trzeba od czegoś zacząć, powiedzieć światu, że w ogóle takie aukcje się odbywają. A praktyka najlepiej pokaże, jakie domeny ostatecznie się sprzedadzą - jakie nie ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze zrobic nowe glosowanie, biorac juz pod uwage oddane glosy

ale sforumulowac jasno "w ktorych aukcjach domen bralbys udzial biorac pod uwage cene startowa, nazwe domeny i zasobnosc swojego portfela" ;)

 

i druga sonda "ktore domeny chcialbys zobaczyc na aukcji bez wzgledu na cene startowa"

 

w powiedzmy ze wezmie sie 20-30 domen z pierwszej sondy i 5-10 z drugiej

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moze zrobic nowe glosowanie, biorac juz pod uwage oddane glosy

ale sforumulowac jasno "w ktorych aukcjach domen bralbys udzial biorac pod uwage cene startowa, nazwe domeny i zasobnosc swojego portfela" ;)

Raczej nie będę już komplikował Wam życia ;) Te wyniki, które są w zupełności mi wystarczą do skompletowania ostatecznej listy domen na aukcję ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moze zrobic nowe glosowanie, biorac juz pod uwage oddane glosy

ale sforumulowac jasno "w ktorych aukcjach domen bralbys udzial biorac pod uwage cene startowa, nazwe domeny i zasobnosc swojego portfela" ;)

 

i druga sonda "ktore domeny chcialbys zobaczyc na aukcji bez wzgledu na cene startowa"

 

w powiedzmy ze wezmie sie 20-30 domen z pierwszej sondy i 5-10 z drugiej

 

Co prawda nie będzie mnie na AUKCJI ale to chyba byłaby już lekka manipulacja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Raczej nie będę już komplikował Wam życia ;) Te wyniki, które są w zupełności mi wystarczą do skompletowania ostatecznej listy domen na aukcję ;)

 

DD

Moim zdaniem niektóre domeny mimo, że są bardzo dobre nie powinny się znaleźć na aukcji właśnie przez ich cenę startową.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem niektóre domeny mimo, że są bardzo dobre nie powinny się znaleźć na aukcji właśnie przez ich cenę startową.

Zgadzam się. A na pewno będę się starał zachować równowagę, żeby takich domen nie było za dużo - co najwyżej mogą być swego rodzaju atrakcją.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to co teraz z drukarkami - powiedzmy sobie szczerze - jeśli ktoś deklaruje, że jest w stanie bidować min. niech się zgłosi na priv do Daniela, i wpłaci kaucję 10% na aftermarket - w przeciwnym wypadku mija sięchyba aukcja z celem, podobnie można zrobić z innymi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to co teraz z drukarkami - powiedzmy sobie szczerze - jeśli ktoś deklaruje, że jest w stanie bidować min. niech się zgłosi na priv do Daniela, i wpłaci kaucję 10% na aftermarket - w przeciwnym wypadku mija sięchyba aukcja z celem, podobnie można zrobić z innymi?

Na aukcji będą osoby, które nie są zarejestrowane na di.pl, ba - niektóre nawet nie mówią po Polsku i inwestują w domeny grube dziesiątki i setki tysięcy EUR / $, dlatego wybór domen na aukcję nie jest aż tak prosty jak piszesz ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na aukcji będą osoby, które nie są zarejestrowane na di.pl, ba - niektóre nawet nie mówią po Polsku i inwestują w domeny grube dziesiątki i setki tysięcy EUR / $, dlatego wybór domen na aukcję nie jest aż tak prosty jak piszesz ;)

 

DD

 

I dlatego na aukcji powinny być w większości domeny od 1 PLN. Niech się chłopaki obkupią ładnymi .plkami i wtedy zaczną inwestować w nasze domeny narodowe ;)

 

Zagłosowałem tylko na dwie domeny.

 

Nie chciałbym później słyszeć/czytać komentarzy w stylu: "Połowa domen nie została sprzedana, ponieważ cena startowa skutecznie odstraszyła potencjalnych nabywców". Myślę, że nie tylko ja mam takie zdanie.

 

 

Resumując: Domeny na aukcje dobre za jak najmniejszą cenę startową. A tak jak napisał Daniel, jedna naprawdę dobra z konkretną ceną w celu uatrakcyjnienia tego wydarzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no właśnie, chciałbym zobaczyć te 22 osoby które biją się o drukarki.pl z niezwykle atrakcyjną ceną startową za 150k. Wydaje mi się że głosowanie we wszystkich sondach troszkę się wypaczyło, bo większość głosowała na najlepsze domeny nawet pomimo ich wysokiej ceny startowej a nie na takie które realnie mogą się sprzedać za dobre pieniądze właśnie od 1zł. Ludzie którzy nie są zainteresowani kupnem, głosują na najlepsze frazy bo im się podobają, to tak ma wyglądać głosowanie? Pod tym względem wydaje mi się że na spotkaniu będę takie domeny które moglyby być normalnie kupione bez licytacji i to pewnie w niższej cenie a te domeny które powinny się tam znaleźć ze względu na atrakcyjną frazę i cenę od 1zł - nie znajdą się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co do ceny drukarki.pl za 150k PLN. Gdybym operował takim budżetem, to wierzcie, że wolałbym kupić od Bartola notebook.pl, wodka.pl + powalczyć od IDNa a do tego w końcu zainwestowałbym w driftowóz a nazwy domen umieścił na nim ;) 150k PLN powinno na początek wystarczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] a te domeny które powinny się tam znaleźć ze względu na atrakcyjną frazę i cenę od 1zł - nie znajdą się.

Znajdą się, znajdą ;)

 

@kulas - próbowałem namówić właściciela drukarki.pl na niższą cenę, ale się uparł ;) Z tą ceną raczej nie ma jednak szans na wystawienie jej na aukcję - może ponegocjuję niższą cenę startową ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znajdą się, znajdą ;)

 

@kulas - próbowałem namówić właściciela drukarki.pl na niższą cenę, ale się uparł ;) Z tą ceną raczej nie ma jednak szans na wystawienie jej na aukcję - może ponegocjuję niższą cenę startową ;)

 

DD

 

Uważaj jak będziesz negocjował. Biorąc pod uwagę Jego avatar to mocny "zawodnik" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co do ceny drukarki.pl za 150k PLN. Gdybym operował takim budżetem, to wierzcie, że wolałbym kupić od Bartola notebook.pl, wodka.pl + powalczyć od IDNa a do tego w końcu zainwestowałbym w driftowóz a nazwy domen umieścił na nim ;) 150k PLN powinno na początek wystarczyć.

 

Nie wypowiadam sie na temat cen domen bo to rzecz szalenie uzalezniona jak zawsze bede podkreslal od oklicznosci .Ale mam male pytanie co do wykorzystania np.domeny wodka.pl ?Mowisz kulas ze bys ja kupil OK masz takie prawo i sznuje to ale wydajesz powiedzmy na nia 50 tys i chyba tylko po to zeby ja miec bo jakie moze byc wykorzystanie komercyjne takiej domeny skoro rozumiem nie jestes producentem ani duzym dystrybutorem wodek ?A chyba zalezy nam na zwrocie inwestycji i zarobku ?

Co bedziesz sprzedawal tam wodke ? czy zalozysz nocny sklep z szyldem wodka.pl, ktory cie bedzie nobilitowal.Pomijam sprawy formalne zwiazane z handlem alkoholem w necie i co dla niektorych wazne , dla mnie mniej, kwestia IDNa ?! Co do domeny notebook.pl bardzo dobra domena ale ma swoje wady bowiem wystepuja synonimy i nazwy zastepcze. Dochodzi do tego rozne rozumienie przez spoleczenstwo pisowni i wiem co mowie bo posiadam noteboki.pl i mam tam naprawde fajny ruch .A ile jest ruchu na innych typosach ktore "zabieraja" ruch domeny prawidlowej ? Domena notebooki sami widzicie ze ma potezny potencjal pomylkowo typosowy ! Poztym nie wiem jaka jeste roznica miedzy notebookiem a laptopem !A co palmtopami i innym nazewnictwem urzadzen ktore sie zmieniaja i czasmi powstaja nowe nazwy lub ich hybrydy .To proces mocnej i szybkiej ewolucji zarowno technologicznej jak i ewolucji chyba tez w nazwnictwie Cena domeny to jak dla mnie tym wyzsza i takie domeny najbardziej cenie ktore nie maja swoich domen "zastepczych" ani odpowiednikow, ktore mocno zawezaja i detreminuja zawartosc serwisu pod ta domena . Wiadomo mozna wypromowac wszystko i na dowolnej domenie typu widelec czy kubeczek zrobic cos plotkarskiego ale to margines i zyci takich portali i domen jest jak zycie pacienta pod respiratorem .Jak sie wylaczy tube medialna to pacient umrze !

Pomijajac inne rzeczy wydaje mi sie ze powinnismy pokazywac potencjalnie zainteresowanym inwestora z EU czy swiata ze na takich aukcjach nie sprzedaje sie tylko domen slabych lub srednich bo oni patrza na nasz rynek duzo bardziej entuzjastycznie niz my ;) Dajmy im szanse moze nie na zakup tych domen ale na taki przekaz "zobaczcie my tez mamy rynek z nami tez mozna handlowowac " Tak wiec reasumujac moim skromnym zdaniem na takiej pierwszej aukcji powinno byc troche bardzo dobrych, drogich domen nie po to zeby sie sprzedaly ale po to zeby poszla o tym w swiat informacja ! To jest w interesie rynku nie abonenta domeny np. drukarki.pl ktory powiem wam w zaufaniu nie bylby zadowolony z faktu sprzedazy tej domeny na aukcji ;)

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomijajac inne rzeczy wydaje mi sie ze powinnismy pokazywac potencjalnie zainteresowanym inwestora z EU czy swiata ze na takich aukcjach nie sprzedaje sie tylko domen slabych lub srednich bo oni patrza na nasz rynek duzo bardziej entuzjastycznie niz my ;) Dajmy im szanse moze nie na zakup tych domen ale na taki przekaz "zobacznie my tez mamy rynek z nami tez mozna handlowowac " Tak wiec reasumujac moim skromnym zdaniem na takiej pierwszej aukcji powinno byc troche bardzo dobrych, drogich domen nie po to zeby sie sprzedaly ale po to zeby poszla o tym w swiat informacja ! To jest w interesie rynku nie abonenta domeny np. drukarki.pl ktory powiem wam w zaufaniu nie bylby zadowolony z faktu sprzedazy tej domeny na aukcji ;)

 

Częściowo na pewno masz rację. Pewnie sam nie chciałbym jej sprzedać poniżej tej ceny ;)

Z jednej strony takie ceny uświadamiają ludziom, że domeny przedstawiają jakąś wartość. Nie koniecznie 100 zł. ;) Przecież wszyscy pewnie dostają propozycje np. 100 zł za fajnego generyka ;)

Z drugiej strony wg mnie różnie mogą być odbierane takie aukcje gdzie dajemy cenę 150k i nikt nie licytuje.

I żeby nie było, że czepiam się drukarki.pl to dla mnie optymalna byłaby sytuacja gdyby się jednak sprzedała w tej cenie ;) Zawsze to byłaby kolejna "duża" sprzedaż na naszym rynku. Wszystkim zapewne wyszłoby to na dobre ;)

Abonent tej domeny też nie powinien wtedy narzekać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest w interesie rynku nie abonenta domeny np. drukarki.pl ktory powiem wam w zaufaniu nie bylby zadowolony z faktu sprzedazy tej domeny na aukcji ;)

 

Szczerze? Nie sadze, aby ta domena kiedykolwiek sprzedala sie za taka kwote. Producent drukarek? Nie. Sa pewne granice, ktorych nawet duze firmy nie przekrocza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szczerze? Nie sadze, aby ta domena kiedykolwiek sprzedala sie za taka kwote. Producent drukarek? Nie. Sa pewne granice, ktorych nawet duze firmy nie przekrocza.

 

Niestety nie zgodzę się z Tobą. Dlaczego niby duże firmy nie stać na drukarki.pl?

To raptem 150k. Jeśli dodatkowo ma duży ruch to dlaczego nie?

Również dobra na sklep tylko trochę ogranicza jego działalność.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szczerze? Nie sadze, aby ta domena kiedykolwiek sprzedala sie za taka kwote. Producent drukarek? Nie. Sa pewne granice, ktorych nawet duze firmy nie przekrocza.

 

A jest wogole jakas domena (jakakolwiek ) ktora sadzisz, ze sprzeda sie kiedykolwiek za podobna kwote ?

Mozesz podac nam przyklad takiej domeny, czy uwazasz ze to wogole niemozliwe zeby jakas domena sie sprzedala za tyle ?

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×