Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

czy wiecie moze kim jest uzytkownik Aftermarket.pl?

 

Pod tym nickiem Dropped sprzedaje domeny które byly zastawione pod debet. Z tym tylko że na chwile obecną pozabierał klientom domeny wystawiając je aukcje bez informacji i wezwania do uzupełnienia debetu.

I chyba to ostatnie przegięcvie z ich strony bo z tego co mi wiadomo pare osob rusza na " wojne " z serwisem.

Osobiscie uważam że pozyczoną kasę trzeba oddawać ale sposob jaki serwis do tego podszedł to draństwo kategori S.

Tak że mamy okazje zakuów jakiej w tym serwisie jeszcze nie było.

 

Szkoda tylko że ten kto o tym zadecydował nie zdał sobie sprawy ze skutkow owego posunięcia. Bo będzie chryja.

:)

Edited by Marusa
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
I chyba to ostatnie przegięcvie z ich strony bo z tego co mi wiadomo pare osob rusza na " wojne " z serwisem.

 

Billy? :)

 

Pytanie co na to abonenci tychże domen. Poza tym czy przy wejściu tych debetów nie było tak, że nie było ściśle określonego terminu wykupu zastawionej domeny?

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pod tym nickiem Dropped sprzedaje domeny które byly zastawione pod debet. Z tym tylko że na chwile obecną pozabierał klientom domeny wystawiając je aukcje bez informacji i wezwania do uzupełnienia debetu.

I chyba to ostatnie przegięcvie z ich strony bo z tego co mi wiadomo pare osob rusza na " wojne " z serwisem.

Osobiscie uważam że pozyczoną kasę trzeba oddawać ale sposob jaki serwis do tego podszedł to draństwo kategori S.

Tak że mamy okazje zakuów jakiej w tym serwisie jeszcze nie było.

 

Szkoda tylko że ten kto o tym zadecydował nie zdał sobie sprawy ze skutkow owego posunięcia. Bo będzie chryja.

:)

no właśnie skorzystałem z tej okazji a dziś otrzymałem maila prawdopodobnie od byłego właściciela...

 

Informuje, ze domena zostala skradziona, pochodzi z przestepstwa i bedzie odzyskiwana, wiecej szczegolow prosze zasiegnac w dropped.pl i pana miachala XXXXXXX

Share this post


Link to post
Share on other sites
Billy? :)

 

Pytanie co na to abonenci tychże domen. Poza tym czy przy wejściu tych debetów nie było tak, że nie było ściśle określonego terminu wykupu domeny?

 

Z informacji jakie mam bo pare osob dzwowniło do Bazyla w tym temacie, najpierw dropped określil debet domen wedle własnych wyliczeń, za jakiś czas je przeszacował obniżając ich wartość i BEZ OKREŚLENIA TERMINU UZUPEŁNIENIA DEBETU I WEZWANIA DO ZAPŁATY powystawiał domeny na akcje.

Wychodzi na to że Dropped tonie mocniej niż myśleliśmy skoro łapie się takich metod.

 

no właśnie skorzystałem z tej okazji a dziś otrzymałem maila prawdopodobnie od byłego właściciela...

 

O tym właśnie pisze.

Bo mam jakieś dziwne wrażenie że jest to najzwyklejsza w świecie kradzież domen klientów przez serwis.

I chyba początek końca serwisu.

Edited by Marusa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z informacji jakie mam bo pare osob dzwowniło do Bazyla w tym temacie, najpierw dropped określil debet domen wedle własnych wyliczeń, za jakiś czas je przeszacował obniżając ich wartość i BEZ OKREŚLENIA TERMINU UZUPEŁNIENIA DEBETU I WEZWANIA DO ZAPŁATY powystawiał domeny na akcje.

Wychodzi na to że Dropped tonie mocniej niż myśleliśmy skoro łapie się takich metod.

 

To nie moja sprawa, ale a propos sytuacji finansowej AM/Dropped zastanawiam się jak to jest, że na akcje marketingowe typu reklamy, sponsorowanie imprez fundusze są, a nie ma ich za to na terminowe realizowanie wypłat.

Jeśli nie mam kasy to się nie bawię i pierwsze z czego rezygnuję to tego typu akcje/happeningi. Jednak może to ja jakiś inny jestem :)

 

10-17 (park linowy + ścianka wspinaczkowa)

(sponsorem wspinaczki jest AfterMarket.pl!)

 

19.30 biesiada/grill

(biesiadę sponsoruje AfterMarket.pl!)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to uzytkownicy AM mają kolejny nerwowy weekend. Ja tymczasem idę zaraz na rower :) taka piekna pogoda w Poznaniu.

 

Czy naprawdę skutecznośc giełdy Am rekompensuje te nerwy i ryzyko?

Share this post


Link to post
Share on other sites
no właśnie skorzystałem z tej okazji a dziś otrzymałem maila prawdopodobnie od byłego właściciela...

 

Lepiej szybko przenieś domenę do innego rejestratora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lepiej szybko przenieś domenę do innego rejestratora :)

tak tak, zrobilem to nawet zanim dostalem tego feralnego maila :]

 

gorzej ze nastepna domena oczekuje na oplacenie i nie za bardzo wiem co robic, a wolalbym uniknac klopotow...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lepiej szybko przenieś domenę do innego rejestratora :)

 

Sprawa w tym wątku to chyba pośrednie wyjaśnienie tej aukcji, którą umieściłeś w tym linku:

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=1005&...st&p=502664

 

Ktoś zastawił dwuliterówkę zh.pl w debecie, bo dla 2-3 literówek AM stosował stałe wyceny, AM zamknęło mu debet, zabrało domenę i puściło na szybką aukcję. Dla mnie w każdym razie ta cała sytuacja jest bardzo dziwna. Ja nie licytowałem w tych aukcjach i nie będę licytował.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...

Czy istnieje możliwość zlikwidowania debetu na swoim koncie automtycznie, czy trzeba napisać do supportu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak na szybko po telefonicznych kosultacjach. Serwis popelnil przestępstwo. Narazil klinetów na straty przez wystawienie domen ponizej oszacowanej wartości. NP. Domene która sam wycenil powiedzmy na 500 zł wystawil od 10 zl a sprzedał za 100 zł. A powinien od takiej kwoty na którą ja oszacował. Tego typu działanie powoduje iz serwis z debetu odzyskuje 100 zl, klient ma debet a nie ma domeny. ŻENADA

 

Sprawa w tym wątku to chyba pośrednie wyjaśnienie tej aukcji, którą umieściłeś w tym linku:

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=1005&...st&p=502664

 

Ktoś zastawił dwuliterówkę zh.pl w debecie, bo dla 2-3 literówek AM stosował stałe wyceny, AM zamknęło mu debet, zabrało domenę i puściło na szybką aukcję. Dla mnie w każdym razie ta cała sytuacja jest bardzo dziwna. Ja nie licytowałem w tych aukcjach i nie będę licytował.

 

Sek w tym że nie, bo klient ma nadal debet do chwili sprzedaży domeny. I jesli domena zostanie sprzedana w kwocie rownej debetowi lub powyzej to debet jest zerowany a gdy ponizej to tak jak wyżej. Seris odzyskuje część kasy, klient ma nadal debet, co prawda pomniejszony o kwotę wylicytowaną ale nie ma domeny.

 

Edit.

Problem dotyczy kont z nadwyżkami debetu o 25% Tzn. Ktos miał przyznany debet w kwocie 1000 a powstał debet 1300 to poszedł pod młot.

Co nie zmienia faktu że serwis nie wezwał i nie określił terminu spłaty tylko zrobił to z automatu.

Edited by Marusa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hm...

Czy istnieje możliwość zlikwidowania debetu na swoim koncie automtycznie, czy trzeba napisać do supportu?

 

Jeśli chodzi o likwidację opcji debetu (w ogóle) na koncie to nie ma takiej możliwości, ale sposobem jest przeniesienie wszystkich domen, które w ogóle możesz zastawić pod debet (tylko 2-3 literówki lub domeny kupione na aukcji przechwyconych domen) do innego rejestratora i debetu już nie można zaciągnąć.

 

Chyba, że chodzi o likwidację minusowej kwoty - to po prostu wpłacasz tę kwotę co jest na minusie, debet się zeruje, a potem najlepiej robisz to co wyżej.

 

Sek w tym że nie, bo klient ma nadal debet do chwili sprzedaży domeny. I jesli domena zostanie sprzedana w kwocie rownej debetowi lub powyzej to debet jest zerowany a gdy ponizej to tak jak wyżej. Seris odzyskuje część kasy, klient ma nadal debet, co prawda pomniejszony o kwotę wylicytowaną ale nie ma domeny.

 

Aha czyli jednak nie zamykał, no to bzdura niezła jak AM komuś sprzedaje domeny za grosze, a ten i tak zostaje na minusie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli tak sprawa wygląda to wydaje mi się że jest to poważniejszy problem niż opóźnienia wypłaty środków. Niejasne sprawy tego typu mogą bardzo łatwo zagrozić stabilności serwisu. Działania tego rodzaju są karygodne oraz z dużą dozą prawdopodobieństwa mogą zostać uznane za bezprawne, w przypadku gdy dzieje się to bez wezwania do spłaty salda debetowego. Przepraszam AM, że wtykam nos nie w swoje sprawy ale zachęcam Was abyście nie szukali więcej problemów niż macie. Bądźcie odpowiedzialni (skończcie z nierozsądnymi ambicjami), wystawcie domenę x.de na poważną aukcję na Sedo lub na jakiejś uznanej aukcji na żywo (koniecznie globalnej, jeśli takowe się w najbliższej przyszłości odbędą). Wezwijcie w jakiś uczciwy sposób (propozycje ratalne) do spłaty sald debetowych i będziecie mogli śmiało zaczynać biznes od początku. Nie wierzę że aż tak narozrabialiście żeby było Wam już wszystko obojętne dlatego szczerze życzę powodzenia.

Popatrzcie tak rozsądnie na świat i zobaczycie że na opóźnienia z wypłatami ludzie się podenerwowali, pogadali ale ciągle są wyrozumiali. Nie rozumiem wobec tego po co podnosić im ciśnienie na kolejny wyższy poziom.

 

Pozdrawiam i do następnego razu,

radse

(piszę tu coś pierwszy raz od dawna więc życzę również Wam wszystkim powodzenia w interesach a przede wszystkim samych wysokich sprzedaży)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Część aukcji zostało odwolanych a część nie. Teraz w ogóle bajzel się zrobi ostry. Aż mnie ciekawi co się będzie dalej działo bo nie wygląda to zbyt optymistycznie. A powinni odwołać wszystkie. Co z tymi co zostały zakonczone i domeny przekazane? W kazdym razie kolejny raz gratuluje Dropped strzału w przyslowiową 10, szkoda tylko, że to samobój.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Sprawę znam tylko z forum ponieważ nie dopuszczam do sytuacji w której moje saldo przekracza możliwości debetu. Co do informowania o zmianie wyceny domen, był odpowiedni e-mail w swoim czasie:

Drogi użytkowniku,

 

Zgodnie z regulaminem salda debetowego w naszym serwisie, informujemy że w dniu 3.05.2012 ulegnie zmianie wycena domen stanowiących zabezpieczenie twojego salda debetowego:

 

domena.pl: xxx PLN (yyy PLN)

domena.pl: xxxx PLN (yyyy PLN)

domena.pl: xxxxx PLN (yyyyy PLN)

 

Z tego powodu, wysokość twojego dostępnego salda debetowego zostanie zmieniona do: xxxxx PLN. Prosimy o odpowiednie uzupełnienie salda konta, lub użycie innych domen jako zastawu dla salda debetowego.

 

Więc jeśli ktoś tego nie zrobił to mogło się okazać że złamał regulamin:

Egzekucja zabezpieczeń

 

Właściciel serwisu ma prawo do zajęcia domen stanowiących zabezpieczenie salda debetowego i rozpoczęcia egzekucji należności w każdym z poniższych przypadków:

- Na koncie użytkownika przez 10 kolejnych dni utrzymywać się będzie ujemne saldo poniżej 125% przyznanego dopuszczalnego salda debetowego.

- W wyniku wygaśnięcia domeny lub domen stanowiących zabezpieczenie salda lub usunięcia ich z konta użytkownika z innego powodu, ujemne saldo na koncie użytkownika spadnie poniżej 125% przyznanego dopuszczalnego salda debetowego.

 

W wyniku zajęcia domen, właściciel serwisu wystawi je na aukcji w serwisie. Środki uzyskane ze sprzedaży domen na aukcji trafią na konto użytkownika po potrąceniu prowizji od sprzedaży domen na aukcji oraz prowizji za zajęcie domen zgodnie z cennikiem. Właściciel serwisu może dowolnie decydować o kolejności i sposobie wystawiania domen na aukcje aż do uzyskania dodatniego salda na koncie użytkownika. Wysokość dopuszczalnego salda debetowego na koncie użytkownika zostanie pomniejszona o wycenę przypisaną do zlicytowanych domen.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawostka, poprosilem znajomego o zalicytowanie w aukcji jednej z tych zastawionych domen. I co się okazało. Pomimo złożenia wielu ofert nie może przebić kwoty 90 zł a system nie pokazuje złożonych ofert powyżej tej kwoty. Jaja się robią.

 

Anubis. Regulamin został tak ułożony że można klientowi zabrać niemal wszystkie domeny. Masz debet 5 k pod zastaw 10 domen. Serwis zabiera Ci 5 i sprzedaje je za 1k. Domen pod zastaw zostało Ci pod debet 2,5k ale nadal masz debet na 4k I znowu mogą Ci zabrać te pozostałe po 10 dniach. Według Ciebie to normalne?

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Debety a dokładnie >125% debetu - byly niesplacane od >20dni(w regulaminie jest >10 więc i tak poszlismy klientom na reke) więc zgodnie z regulaminem wystawilismy domeny zastawione na sprzedaż - wszystko bylo sprawdzane zeby uchronic sie od jakiejkolwiek pomylki. Uzytkownicy byli informowani o zmianach w debecie, oraz o wystawieniu aukcji z ich domenami w celu splacenia debetu. Nie raz juz byly wystawiane z tej okazji domeny na poczet debetu i do tej pory wszystko bylo jasne i nikt nie doszukiwal sie w tym naszych zlych dzialan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Debety a dokładnie >125% debetu - byly niesplacane od >20dni(w regulaminie jest >10 więc i tak poszlismy klientom na reke) więc zgodnie z regulaminem wystawilismy domeny zastawione na sprzedaż - wszystko bylo sprawdzane zeby uchronic sie od jakiejkolwiek pomylki. Uzytkownicy byli informowani o zmianach w debecie, oraz o wystawieniu aukcji z ich domenami w celu splacenia debetu. Nie raz juz byly wystawiane z tej okazji domeny na poczet debetu i do tej pory wszystko bylo jasne i nikt nie doszukiwal sie w tym naszych zlych dzialan.

Bzdura. Do mnie żadna wiadomość nie dotarła. Problem ze nie chodzi hosting i poczta do niego dołączona wielokrotnie zglaszałem, rowniez tu na forum. Dwa. Licytacje domen zaczynają się od 10zl pomimo wyceny domen na wyższą kwotę. Trzy. Przykład prosty z brzegu. Domena algebra.pl nie można przebić się z ofertą powyżej 90zl. Cztery. Jeśli wymagacie od nas najpierw zacznijcie od siebie. Wypłacajcie terminowo kase i nie będzie debetów.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Masz debet 5 k pod zastaw 10 domen. Serwis zabiera Ci 5 i sprzedaje je za 1k. Domen pod zastaw zostało Ci pod debet 2,5k ale nadal masz debet na 4k I znowu mogą Ci zabrać te pozostałe po 10 dniach. Według Ciebie to normalne?

 

@Bazyli

A co jeśli domeny nie pójdą za 1k, a za 20k? Wtedy też będzie trzeba pociągnąć Dropped do odpowiedzialności?

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Bazyli

A co jeśli domeny nie pójdą za 1k, a za 20k? Wtedy też będzie trzeba pociągnąć Dropped do odpowiedzialności?

 

Bazyli napisał, że w przypadku choćby domeny algebra nie ma możliwości licytacji powyżej 90 pln, jak więc mają pójść za więcej? :)

 

Edit: Wycofuję. Sprawdziłem i również mogę złożyć ofertę. Bazyli może jest tak jak Thomaso sugeruje poniżej?

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Bazyli

A co jeśli domeny nie pójdą za 1k, a za 20k? Wtedy też będzie trzeba pociągnąć Dropped do odpowiedzialności?

Jak wyżej. Zatem wygląda to tak jakby górną granicą moze byc kwota zastawu. To uczciwe?

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena algebra.pl nie można przebić się z ofertą powyżej 90zl.

 

No nie wiem, ja chciałem sprawdzić czy to prawda i oferta złożyła się bez problemu. Jeśli chodzi o konto domainsbroker.pl lub invi (bo one mają zerowy rating) to potrzebna jest kaucja do licytacji powyżej 90 zł, może o to chodzi, że oferta nie wchodzi wyższa.

 

algebra.pl - http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1228800

 

Inna sprawa, że miałem nie licytować w tych aukcjach, a po postach Anubisa i Noname to teraz to sam nie wiem.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Inna sprawa, że miałem nie licytować w tych aukcjach, a po postach Anubisa i Noname to teraz to sam nie wiem.

 

Również się nad tym zastanawiałem, ale skoro wszystko jest zgodne z regulaminem to z chęcią o coś "powalczę" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×