Jump to content
Sign in to follow this  
MARiUSZ

Dobór serwera

Recommended Posts

Witam

 

Niebawem kończy mi się serwer zatem czas najwyży zakupić nowy .

I mam mały dylemat gdzie wziąść i jaki .

 

Moje wymagania :

 

Standardowe usługi jak php , mysql itp

Min 10 baz ale im więcej tym lepiej . Przepustowość na poziomie min 300 GB na rok

Szybki backup i obsługa

 

Cena : Do 300zł

 

Znalazłem na home business serwer 10gb z 600gb przepustowości w promocji za 300zł ale może gdzieś taniej można .

 

I prosze powiedzieć czym jest Bazy PostgreSQL i z czym to sie je :)

 

Z góry dziekuje za każdą rade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może się narażę, ale poczytaj o serwerach na nazwa.pl

Cenowo odpowiada to TWOIM oczekiwaniom (w promocji jeszcze taniej). Podstawa mojego zadowolenia to jest działanie każdej aplikacji, którą do tej pory instalowałem bez interweniowania u admina.

Bazy danych - bez ograniczen

bazy adanych do wybboru: mysql-4, -5 i postgre - wiem, że trochę są odmienne komendy i zdaje sie szybsza (ale fachowcem nie jestem od Postgre).

Zawsze w miarę aktualny PHP, no i transfer (2000 GB), do tej pory jeszcze nie udało mi sie go przekroczyć a można dokupić .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Płacisz 50 netto a za pół roku, 300 zł na kolejne 12 miesięcy, czyli za 1,5 roku płacisz 350 netto, albo po pół roku rezygnujesz. masz jesze 2 tygodnie testowania gratis

 

gdybyś się decydował daj znać, wyślę Ci link i dasz mi zarobić parę punktów na przedłużenie domen :)

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja tez z checia moge podac ci mojego linka :) jezeli chodzi o nazwe to dobre do czasu... na moje konto nalozyli ograniczenia, przy 100 online strona sie sypie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tudzież mi chodzi o niezawodność i stabilność bez niespodzianek . Poki co zamierzam wrzucic na niego 3 rozwijające sie fora + serwis społecznościowy

 

Co do linka chętnie zerkne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z doświadczenia wiem, że home.pl i nazwa.pl przycinają zasoby jak nikt inny. :) Jeśli na nazwa.pl postawisz jakiś bardziej oblegany, a niezbyt optymalnie napisany serwis - to zniknie ci baza w tajemniczych okolicznościach, a jej kopia (zrzut) wyląduje na mailu z ostrzeżeniem.

 

W home.pl jeśli serwis będzie za mocno obciążał serwer - przytną ci zasoby fizycznie i oczekuj przy każdym przeładowaniu strony magiczno-tajemniczego błędu 503. :)

 

Oczywiście wszystko zależy jak duże serwisy masz na myśli, bo ja ok. 5k uu i 1 mln odsłon/m-c i wyżej. :P

 

Ja pod mniejsze serwisy poleciłbym firmę Netmark, zawsze dobrze mi się z nimi współpracowało i obsługa na poziomie. A pod jeden konkretny serwis, z ponadprzeciętnym ruchem - ovh.pl, ich serwerów po prostu zajeździć nie sposób, tylko coś małe limity na bazę dają. :P

 

T|C

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeszedłem przez wielu (~10) znanych polskich hostingodawców.

 

Wśród nich 3 okazały się dobre.

 

Home.pl, Nazwa.pl, Progreso.pl.

 

Jednak do każdego mam pewne "ale".

 

- Nazwa.pl: Nie postawisz tam nic, co jest średnio/mocno obciążające. Również w przypadku wielu czynności trzeba pisać na e-mail. Jednak jakość i stabilność samych serwerów dobra.

- Progreso.pl: Wysoka jakość, dobre parametry, lecz ustawienia serwera dość nietypowe, co w przypadku bardziej zaawansowanych użytkowników jest uciążliwe. Jest shell!

- Home.pl: Bardzo wysoka jakość, 24h pomoc techniczna, reakcja natychmiastowa. Bardzo wysoka stabilność oraz jakość serwerów. By dodać domenę trzeba pisać do supportu, potwierdzać wiarygodność, uciążliwe.

 

I jedna ważna rzecz łączy tych 3 hostingodawców. Wszyscy mają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, mogę za to ręczyć. U wszystkich zostały znalezione przez specjalistów w swojej dziedzinie groźne podatności, lecz szybkość reakcji była zadowalająca. Są to dostawcy godni uwagi. Większość innych dostawców jest podatna na dziesiątki ataków, które pozostawiają bezpieczeństwo danych klientów pod znakiem zapytania.

 

^ Jak wiadomo, nie ma nic za darmo. Serwery są drogie, ale warto.

 

Pozdrawiam

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja osobiście korzystam jedynie z serwerów dedykowanych, ale znajomy tułał się od firmy do firmy aż w końcu trafił do KEI. Jest z nich bardzo zadowolony i wszystkim poleca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja osobiście korzystam jedynie z serwerów dedykowanych, ale znajomy tułał się od firmy do firmy aż w końcu trafił do KEI. Jest z nich bardzo zadowolony i wszystkim poleca.

 

 

Serwery KEI.pl są dobre (aktualnie również korzystam) lecz jakość ich serwerów przykrywają źle zrobione panele, sam się tydzień męczyłem zanim wszystkiego się dopytałem. Również o wiele rzeczy trzeba pisać na e-mail. Dbają jednak o stałe aktualizacje, zawsze informują przed nawet najmniejszą przerwą. Tylko 1-2 awarie mi się zdarzyły podczas całego użytkowania.

 

Nie polecam ze względu na panel, który jest ubogi oraz źle przemyślany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli doszlismy do sedna:

albo Dedyk, albo godząc się na pewne kłopoty wybieramy wczesniej wymienionego dostawcę hostingowego (jednego z CZECH)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nie wiem Interson i Dropped.pl czy w wypadku for i serwisu społecznościowego bezpieczeństwo danych jest tak szczególnie ważne jak to, że generacja ruchu nie spowoduje przeciążenia serwera. Nie przekonacie mnie, że takie skrypty mają dobrą optymalizację zapytań (każdy Wam powie, że forum na phpbb przemo powyżej 200 online jest w stanie zabić i mocnego dedyka z 4 GB RAM). :P

 

Jeśli masz źle napisany skrypt (forum na phpbb przemo czy słabo napisany bądź nawet gorzej - darmowy skrypt serwisu społecznościowego, oba z dziurami sql injection czy xss, to przecież nawet najlepiej zabezpieczony hosting nie zabezpieczy cię przed podaniem babola z zewnątrz postem czy getem albo atakiem xss z formularza na stronie). :)

 

Poza tym się cały czas wydaje, że mowa była o postawieniu czy tam przeniesieniu serwisu stworzonego pod generowanie potencjalnych zysków z ruchu albo nawet serwisów hobbystycznych, nie zaś serwisów firmowych, generujących zyski ze sprzedaży czy usług. W takim wypadku jestem przekonany, że bezpieczeństwo sprowadza się do tego, że pliki ani baza nie znikną z ftp, a ważniejsze będzie to czy serwer wytrzyma ruch, jego cena i limit transferu. :P

 

Konkluzja:

 

Sklepy, strony firmowe, serwisy przechowujące dane osobowe - nazwa.pl i home.pl zdecydowanie 3 x tak (bo koszt schodzi na daleki plan, skrypty są dobre, bezpieczeństwo danych jest bardzo ważne),

Serwisy z filmikami, fora, serwisy społecznościowe nieoptymalnie napisane i generujące duży ruch - nazwa.pl i home.pl zdecydowanie 3 x nie (bo koszty przewyższają potrzeby, bezpieczeństwo jest i tak złudne, a jak za duży ruch to admini cię "wytną"),

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Home, progreso, nazwa, kei, OK ale z trzema forami na phpBB by przemo to nie masz tam czego szukać.

 

Do dedyka trzeba liczyć jeszcze koszty konfiguracji/administracj. Jakieś 1500 rocznie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, ale nadal nie gwarantuje, że taki serwerek to wytrzyma, jak sobie radziłeś do tej pory?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dotychczasowy to był active24 lecz po utracie jednego forum ( czysty przypadek chaotycznego kasowania plikow z serwera ) rownież i jedno forum skasowałem . Po natychmiastowej interwencji nie mogli odzyskać backupu ;/

 

Jesli chodzi o działania ładnie szło na 3 forach generujacych srednio 1uv na dzien każdy

Edited by MARiUSZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

phpbb3 jest dobre i wydajne, ale nie ma tam zbyt wielu dodatków. :P Ja niedawno przerzuciłem jedno forum z Phpbb Przemo na Vbulletin i powiem, że VB jest bardzo ciekawy, szczególnie jeśli ktoś jest kombinatorem-programistą i lubi pobawić sie w modowanie skryptu forum, jak na ten przykład ja. :P

 

To w/w forum na Przemo było wyrzucane z chyba wszystkich możliwych hostingów zaczynając od Nazwa/Home, kończąc na DreamHost i HostGator, tak zawalało w godzinach szczytu, nosiłem się już nawet wprost z zamiarem zamknięcia go. Teraz na VB Alexa<1000. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
na 3 forach generujacych srednio 1uv na dzien każdy

 

to chyba niewielkie obciążenie przy tym ruchu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostanio testowałem Phorum.

bardzo fajnie chodzi i jest szybkie i lekkie, w komórce (mini opera) całe załadownie strony ważyło ok 5-6 kB

Poza tym uważam, iż for powstaje coraz więcej a i użytkowników nieobeznanych z róznymi forami łatwość i przejrzystość obsługi jest zdecydowanie ważniejsza od ilości postów. Zgodzicie sie ze mna, że ok 50 % wchodzi tam raz-dwa i przypadkowo zabiera głos

Share this post


Link to post
Share on other sites
No nie wiem Interson i Dropped.pl czy w wypadku for i serwisu społecznościowego bezpieczeństwo danych jest tak szczególnie ważne jak to, że generacja ruchu nie spowoduje przeciążenia serwera. Nie przekonacie mnie, że takie skrypty mają dobrą optymalizację zapytań (każdy Wam powie, że forum na phpbb przemo powyżej 200 online jest w stanie zabić i mocnego dedyka z 4 GB RAM). :P

[...]

 

Powiedz mi, jaka jest różnica między dobrym hostingiem, który ma bezpieczeństwo na najwyższym poziomie oraz dba o stabilność serwerów (blokuje te konta, które przekraczają ustalone granice) od takich hostingodawców, gdzie bezpieczeństwo sobie zostawia wiele do życzenia, ale nie blokują stron generujących duże obciążenie - w wyniku czego są częste awarie, serwer pracuje jak mu strony zagrają? Chyba jednak moje propozycje na dłuższą metę są bardziej odpowiednie.

 

Po prostu wymieniłem te firmy, u których otrzyma usługi na wysokim poziomie.

 

Jeżeli ktoś chce postawić coś obciążającego znacznie serwer to się kupuje VPS lub serwer dedykowany. Takich skryptów jak by przemo się nie instaluje na forach z dużą oglądalnością i wie to każdy, kto ma trochę doświadczenia. Zamiast stawiać forum na phpbb radził bym postawić na IPB lub Vbulletin, które dużo lepiej znoszą duże obciążenie, a pieniądze wydane na licencje i tak będzie trzeba wydać (często dużo więcej) na utrzymanie bardzo dobrego serwera w przypadku phpbb/by przemo.

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • Jutro godzina 20:00 koniec aukcji.   https://0-0.pl/ 
    • wycenamajatku.pl   WycenaMajatku.pl 500 zł    
    • L-4.PL   Sell: https://www.aftermarket.pl/domena/l-4.pl/
    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×