Jump to content
k2n4

Panel klienta - wady i zalety

Recommended Posts

Od pewnego czasu gnębi mnie taki temat, jak panel klienta. Dla mnie jest to narzędzie dość istotne, używam go dość często. Korzystałem i korzystam z rozwiązań kilku rejestratorów, ale większość nie spełnia moich oczekiwań. Jakie wy macie odczucia w tym temacie, co taki panel powinien posiadać, a co jest kompletnie zbędne.

Az - na plus jest dostęp do authinfo, sms z powiadomieniem, ale minus to grafika, zbyt rozbudowane i rozwleczone menu

Home - plus - ssl, grafika, - ale minus to zmiana dnsów, brak DNT i opcji

Zazwyczaj jest tak, że jak odpowiadają mi ceny domen, to panel tego rejestratora jest porażką...

 

Dobry panel powinien być przejrzysty, mieć ssl, możliwość zamówienia takich usług jak: rejestracja i transfer domeny, opcja i testy domen, zmiana DNSów, dostęp do faktur, powiadomienie o fakturze sms, dobrze oznaczone domeny, które należy opłacić

Share this post


Link to post
Share on other sites

Az.pl i Home.pl porównałeś tak, że można odnieść wrażenie, że Az.pl nie posiada szyfrowania połączenia. Posiada i jest to domyślne. Co do menu to się zgodzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobry panel powinien być przejrzysty, mieć ssl, możliwość zamówienia takich usług jak: rejestracja i transfer domeny, opcja i testy domen, zmiana DNSów, dostęp do faktur, powiadomienie o fakturze sms, dobrze oznaczone domeny, które należy opłacić

 

Jesli jakikolwiek rejestrator ma panel nie przez ssl to moim zdaniem jest to totalna porazka. Szczegolnie przy dzisiejszej powszechnosci WiFi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MiKeyCo , masz rację większość rejestratorów posiada ssl :). Przy porównaniu chodziło mi generalnie o fakt, iż az ma makabryczny panel jeśli chodzi o grafikę, natomiast posiada wiele funkcji (opcja, dnt, sms itp), natomiast w home jest dokładnie odwrotnie - przejrzysta grafika jednak brak dodatkowych usług.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu w zasadzie dotykamy obszernego tematu "Usability"

 

Pamiętam, jak kiedyś chciałem się zalogować w az.pl mając internet GPRS (tyle grafiki), wyłączyłem więc ściąganie grafiki i tym samym pozbawiłem się linka do panelu administracyjnego. W AZ nie ma linka do logowania, jest tylko graficzny przycisk. Może teraz się coś zmieniło. Podobnie jest zresztą w mBanku. Od dawna toczą się dyskusję na temat użyteczności www dla niewidomych (im akurat grafika nie jest potrzebna, korzystają z programów, które tylko linki odczytują).

Temat rzeka, coś za coś...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Az.pl:

+ dużo opcji

+ płatności na zasadzie pre paid

 

- rozwlekłość

- burdel, układ, grafika

- dużo dziwnych błędów

 

 

Home.pl:

+ grafika

+ edycja rekordów

 

+/- przejrzystość

 

- brak hurtowych zmian konfiguracji

- układ Panelu

 

Nazwa.pl:

+ grafika

+ przejrzystość

+ łatwość w obsłudze

 

- brak hurtowych zmian konfiguracji

- stosunkowo mało opcji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najczęściej korzystam z paneli w Nazwa.pl oraz Home.pl i gdybym miał je porównywać to ten drugi jest po postu beznadziejny. Kiedy zacząłem korzystać z panelu nazwa.pl nie miałem z nim najmniejszych problemów. Przy Home.pl trzeba było jednak pomyśleć gdzie, co i jak. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedy zacząłem korzystać z panelu nazwa.pl nie miałem z nim najmniejszych problemów.

 

Heh, nic dziwnego, ze jak jest malo opcji to latwo zrobic przejrzysty panel <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
Heh, nic dziwnego, ze jak jest malo opcji to latwo zrobic przejrzysty panel <_<

 

A jednak Home ma z tym problem, niby opcji mało, a przejrzystośc do kitu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jednak Home ma z tym problem, niby opcji mało, a przejrzystośc do kitu...

 

Hmm, w zasadzie to odwolalem sie do wlasnych doswiadczen z panelami

home.pl i nazwa.pl oraz do wczesniejszej opinii przedstawionej przez 'amfre'.

 

Wedlug mnie nazwa ma moze w miare przejrzysty panel, ale malo co w nim

mozna zrobic jesli chodzi o domeny <_<

 

Home.pl ma czytelny panel, ale faktycznie trzeba sie do niego najpierw przyzwyczaic

i zapoznac sie z mozliwosciami.

Za to ma bardzo wygodne zarzadzanie ustawieniami domeny, pelna edycja

rekordow w strefie domeny. Brakuje troche hurtowej zmiany ustawien.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×