Jump to content
maxy

problem ze znalezieniem wolnej domeny

Recommended Posts

Od dwóch dni poszukuję domeny na jeden ze swoich projektów. Jeszcze rok szukając wolnej nazwy można było znaleźć w ciągu kilku minut. Poszukuję nazwy .com i .eu żeby były wolne. Okazuje się że popularne słowo anglojęzyczne jest zajęte z wszystkimi możliwymi kombinacjami liter do dwóch przed i po nazwie. Powiedzmy słowo sklep było by zajęte azsklep i sklepaz . I naprawdę są to wszystkie możliwe kombinacje liter od a-z. Wszystkie domeny są na parkingach. Naprawdę tego nie rozumiem. Jakieś chore.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od dwóch dni poszukuję domeny na jeden ze swoich projektów. Jeszcze rok szukając wolnej nazwy można było znaleźć w ciągu kilku minut. Poszukuję nazwy .com i .eu żeby były wolne. Okazuje się że popularne słowo anglojęzyczne jest zajęte z wszystkimi możliwymi kombinacjami liter do dwóch przed i po nazwie. Powiedzmy słowo sklep było by zajęte azsklep i sklepaz . I naprawdę są to wszystkie możliwe kombinacje liter od a-z. Wszystkie domeny są na parkingach. Naprawdę tego nie rozumiem. Jakieś chore.

 

Ta choroba nazywa się "kto pierwszy ten lepszy i bogatszy" ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od dwóch dni poszukuję domeny na jeden ze swoich projektów. Jeszcze rok szukając wolnej nazwy można było znaleźć w ciągu kilku minut. Poszukuję nazwy .com i .eu żeby były wolne. Okazuje się że popularne słowo anglojęzyczne jest zajęte z wszystkimi możliwymi kombinacjami liter do dwóch przed i po nazwie. Powiedzmy słowo sklep było by zajęte azsklep i sklepaz . I naprawdę są to wszystkie możliwe kombinacje liter od a-z. Wszystkie domeny są na parkingach. Naprawdę tego nie rozumiem. Jakieś chore.

 

taka frustracja to czesty przypadek szczegolnie wsrod ludzi ktorym do glowy nie przychodzi wogole pomysl ze mozna domene odkupic i tym ktorzy sami maja jakies wynalazki ;)!

Maj pretensje do innych, ze akurat ta domena co by im sie przydala np. sklep.pl jest zajeta;)) .No to skandal naprawde :lol:

Kiedys jak jeszcze mialem informacje na swoich domenach ze sa na sprzedaz to co drugi pytajacy o cene zwyczjanie mial pretensje ze jak to sie dzieje, ze akurat ta domena co jemu jest niezbedna jakis spekulant i handlarze zarejestrowal i trzyma .Nie wykorzystuje jej tylko parkuje !.Takim sie marzy zeby nacjionalizowac takie dobra wtedy jak prawdziwi polacy czuli by ulge i satysfakcje ze komus cos zabrano ze sprawiedliwosci stalo sie w ich mniemaniu za dosc itd i itd .Tak wiec jesli sie komus nie podoba ze wiekszosc domen jest zajeta to niech sobie zarejestruje te co zostalo np mojkochanysklep12345.pl albo niech nie pisze takich farmazonow frustrata bo dzis w swieto narodowe nie wypada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
taka frustracja to czesty przypadek szczegolnie wsrod ludzi ktorym do glowy nie przychodzi wogole pomysl ze mozna domene odkupic i tym ktorzy sami maja jakies wynalazki ;)!

Maj pretensje do innych, ze akurat ta domena co by im sie przydala np. sklep.pl jest zajeta;)) .No to skandal naprawde :lol:

Kiedys jak jeszcze mialem informacje na swoich domenach ze sa na sprzedaz to co drugi pytajacy o cene zwyczjanie mial pretensje ze jak to sie dzieje, ze akurat ta domena co jemu jest niezbedna jakis spekulant i handlarze zarejestrowal i trzyma .Nie wykorzystuje jej tylko parkuje !.Takim sie marzy zeby nacjionalizowac takie dobra wtedy jak prawdziwi polacy czuli by ulge i satysfakcje ze komus cos zabrano ze sprawiedliwosci stalo sie w ich mniemaniu za dosc itd i itd .Tak wiec jesli sie komus nie podoba ze wiekszosc domen jest zajeta to niech sobie zarejestruje te co zostalo np mojkochanysklep12345.pl albo niech nie pisze takich farmazonow frustrata bo dzis w swieto narodowe nie wypada :)

 

Nigdzie nie napisałem że jestem zflustrowany tylko że nie rozumiem po co ktoś zarejestrował takie wynalazki. Ja bym tego akurat nie kupił nawet za 10 zł. A jeżeli Ty masz jakiś problem z samopoczuciem to nie moja sprawa. A to że jest dzisiaj jakieś święto mam głęboko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nigdzie nie napisałem że jestem zflustrowany tylko że nie rozumiem po co ktoś zarejestrował takie wynalazki. Ja bym tego akurat nie kupił nawet za 10 zł. A jeżeli Ty masz jakiś problem z samopoczuciem to nie moja sprawa. A to że jest dzisiaj jakieś święto mam głęboko.

 

Wlasnie po to, aby je odsprzedac Tobie podobnym :)

Widzisz, skoro Ty szukales tych domen pod jakis projekt, znajda sie inni i w koncu te domeny znajda swojego nowego wlasciciela :lol:

 

Niech zyje domaining!

Share this post


Link to post
Share on other sites
napisz jaka domena Cie interesuje, postaram sie odkupić i oddam Ci za darmo.

 

Ciekawe jaki miałbyś w tym interes. Nie pisałem tego, że bardzo potrzebuję określonej domeny tylko, że nie sądziłem iż

tak się dużo zmieniło przez ostatni rok na rynku domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe jaki miałbyś w tym interes. Nie pisałem tego, że bardzo potrzebuję określonej domeny tylko, że nie sądziłem iż

tak się dużo zmieniło przez ostatni rok na rynku domen.

 

Dlatego trzeba zakasac rekawy i wio do klawiatury - KONKURENCJA W TYM BIZNESIE NIE SPI! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naprawdę tego nie rozumiem. Jakieś chore.

Nacjonalizacji dla domen nie przewidziano na razie, charytatywnych akcji rozdawnictwa tez niestety nie..niektorym sie to marzy, gdyz mysla w bardzo prosty sposob: skoro ktos ma zaparkowana domene, a ja potrzebuje na projekt, to po kiego grzyba mu ta domena jak i tak z niej nic nie ma.

 

Takich frustratow jest wiecej...ostatnio natrafilem na wpis pewnej pani, ktora zajmuje sie copywritingiem i miotala sie i szalala na forum, ze nazwy potrzebne jej w procesie zwanym namingiem juz pozajmowane (te najlepsze nazwy), bo "zlodzieje" stosują zbójeckie skrypty itd. itp. szkoda komentowac, lepiej poczytac i posmiac sie troche z politowaniem dla tej pani Ewy KLIK 1 (od drugiego postu) i KLIK 2 (rowniez od drugiego postu) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś myślał o postawieniu domu ale nie śpieszył się z zakupem działki budowalnej.

Gdy już taką decyzję podjął to ze zdziwieniem ujrzał, że w miejscu, które go dawniej interesowało wszystkie działki są wykupione. :)

Nikt tam co prawda nie mieszka ale nie chce mu jej oddać za darmo ani w cenie zakupu tylko żąda za to dużo więcej kasy.

Czy to drań i spekulant ? :lol:

 

Przy .com kto pierwszy zapłaci ten ją dostaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nacjonalizacji dla domen nie przewidziano na razie, charytatywnych akcji rozdawnictwa tez niestety nie..niektorym sie to marzy, gdyz mysla w bardzo prosty sposob: skoro ktos ma zaparkowana domene, a ja potrzebuje na projekt, to po kiego grzyba mu ta domena jak i tak z niej nic nie ma.

 

Takich frustratow jest wiecej...ostatnio natrafilem na wpis pewnej pani, ktora zajmuje sie copywritingiem i miotala sie i szalala na forum, ze nazwy potrzebne jej w procesie zwanym namingiem juz pozajmowane (te najlepsze nazwy), bo "zlodzieje" stosują zbójeckie skrypty itd. itp. szkoda komentowac, lepiej poczytac i posmiac sie troche z politowaniem dla tej pani Ewy KLIK 1 (od drugiego postu) i KLIK 2 (rowniez od drugiego postu) :)

 

Dzieki za te linki - Networker ladnie tam pojechal :lol:

 

Mam pytanie przy okazji. Czy istnieje możliwość rezerwacji domen com i eu ?

 

 

Nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie.

 

Dziękuję.

 

Uważam temat za zamknięty. Może niepotrzebnie napisałem że to jest chore co niektórych tu rozjuszyło. Sam mam ponad 500 domen i pewnie na mnie nieraz też ktoś psy wiesza ale takie jest życie.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

maxy skoro Twoja kreatywność pozwoliła Ci na zajęcie bialoczerwonych przed innymi, to myślę że teraz też możesz z łatwością wymyślić równie dobrą nazwę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nigdzie nie napisałem że jestem zflustrowany tylko że nie rozumiem po co ktoś zarejestrował takie wynalazki. Ja bym tego akurat nie kupił nawet za 10 zł. A jeżeli Ty masz jakiś problem z samopoczuciem to nie moja sprawa. A to że jest dzisiaj jakieś święto mam głęboko.

 

Tak mam problemy z samopoczuciem jak czytam teksty podobnej tresci ! Dzis siedze i przegladam domeny i wiekszosc co mi jest potrzebna jest zajeta ale wyslylam maile do obecnych abonentow z pytaniem o ceny a nie kaszle, ze to zli ludzie bo mieli pomysl wczesniej odemnie i zainwestowali kase w rejestracje !

Jesli piszesz ze "to chore" to ja rozumiem to tylko tak, ze wogole rejestrowanie domen ( jakichkolwiek ) jest chore .Ja sie tym zajmuje i wiekszosc z nas na tym forum czyli moze nadinterpretujac twoje stwierdzenie uznales nas i to co robimy za patologie !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście macie racje ale nie rozumiem czemu się akurat skupiliście na tym że ktoś narzeka wydaje mi się że nie raz każdy z was brała frustracja jak szukaliście jakiejś domeny, a wątpię aby każdy odkupywał mniejsze lub większe nindze. Najlepszy interes z tego interesu domenowego mają rejestratorzy, bo jaki jest procent domen zarejestrowanych do odsprzedaży i rzeczywiście sprzedanych bardzo mały. A i tak większość tych domen jest nie przedłużanych. Po prostu do mniejszych projektów nie opłaca się odkupywać domen, ale fakt jest taki że kto pierwszy ten lepszy tylko trzeba mieć też na uwadze możliwości odsprzedaży domeny, bo jeśli są bliskie zeru to takich ludzi nie rozumiem, pieniądze wyrzucone w błoto bo i tak nie zostaną przedłużone.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najlepszy interes z tego interesu domenowego mają rejestratorzy, bo jaki jest procent domen zarejestrowanych do odsprzedaży i rzeczywiście sprzedanych bardzo mały.

No niestety - akurat na domenach, które są zarejestrowane i nie są przedłużane polscy rejestratorzy raczej nie zarabiają :lol: Już taka specyfika tego rynku, który jest w fazie rozwoju. Na rozwiniętym rynku amerykańskim zwykle rejestracja jest droższa od przedłużenia, bo właśnie rejestratorzy zarabiają najwięcej podczas rejestracji domen. W Polsce jest jednak póki co odwrotnie :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od dwóch dni poszukuję domeny na jeden ze swoich projektów. Jeszcze rok szukając wolnej nazwy można było znaleźć w ciągu kilku minut. Poszukuję nazwy .com i .eu żeby były wolne. Okazuje się że popularne słowo anglojęzyczne jest zajęte z wszystkimi możliwymi kombinacjami liter do dwóch przed i po nazwie. Powiedzmy słowo sklep było by zajęte azsklep i sklepaz . I naprawdę są to wszystkie możliwe kombinacje liter od a-z. Wszystkie domeny są na parkingach. Naprawdę tego nie rozumiem. Jakieś chore.

 

Ja tu między wierszami widzę o czym maxy pisze. Czy jest to chore? Być może w niektórych przypadkach tak..... no bo umówmy sie że po co komu domena xysklep.pl ;)

Ale z drugiej strony skoro wiecej niż jedna osoba jest zainteresowana tego typu cudem to jest tam jakaś podstawa aby taką domenę kupić na handel. Osobiscie nie brałbym tego typu wynalazków a to dlatego że prawdopodobieństwo zmiany zdania i szukania lepszej nazwy przez kupującego jest bardzo duze. Co nei oznacza że nie ma takich co kupią :lol:

 

Co do samego narzekania na to ze domeny są zajęte, to nigdy tego nie zrozumiem. Przecież kazdy ma szanse zarejestrować tyle domen ile da rady. Kwestia sprytu, szybkości, logiki i funduszy.

Biorąc pod uwagęjak szeroko jest ostatnio poruszany problem domen w mediach i jak wielu dzieciaków zaczyn asiew to bawićto i tak cud że jeszcez cos pozostało do rejestracji ;)

Wystarczy dobrze pogłówkować albo skierować sie w stronę rynku wtórnego.

 

 

Takich frustratow jest wiecej...ostatnio natrafilem na wpis pewnej pani, ktora zajmuje sie copywritingiem i miotala sie i szalala na forum, ze nazwy potrzebne jej w procesie zwanym namingiem juz pozajmowane (te najlepsze nazwy), bo "zlodzieje" stosują zbójeckie skrypty itd. itp. szkoda komentowac, lepiej poczytac i posmiac sie troche z politowaniem dla tej pani Ewy KLIK 1 (od drugiego postu) i KLIK 2 (rowniez od drugiego postu) :)

 

Jezu... ta kobieta potrzebuje natychmiastowej pomocy lekarza specjalisty (czyt. psychiatry) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

DOMENA:

copywriting.pl

id abonenta

tdc2265956133398 (osoba fizyczna)

serwery nazw:

ns1.tmbnet.pl. [217.172.182.54]

ns2.tmbnet.pl. [62.75.222.164]

utworzona:

2007.01.27 00:48:22

ostatnia modyfikacja:

2008.02.12

opcja:

brak opcji na nazwę domeny

ABONENT:

dane niedostępne

KONTAKT TECHNICZNY:

dane niedostępne

REGISTRAR:

AZ.pl Sp.J. Albert Jerka, Andrzej Kostrzewa

ul. Sosnowa 6a

71-468 Szczecin

Polska/Poland

+48.91 4243780

domena@az.pl

dane aktualne z dnia:

2008.05.04

 

Zakaldamy opcje? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
DOMENA:

copywriting.pl

cabona, to jest www.copywriting.pl.tl

piekna domena :lol:

 

zanim ktos dojdzie do domu to zapomni, a jak bedzie pamietal to wpisze .tl.pl

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no ten temat Link na Goldenline mnie zdruzgotał. Nic tylko wdziać wór pokutny, wypalić sobie na czole Z i samemu zgłosić się do organów ścigania i obowiązkowo do NASK o wyrejestrowanie "kradzionych" domen. Sami złodzieje... pomysłów firmom. I w dodatku jacy leniwi, że wybierają do przechwycenia najprostsze do zapamiętania nazwy i korzystają przy tym z narzędzi. Ta Pani Ewa faktycznie "lekko" nie ogarnęła tego tematu, a jej kontakt z obecną rzeczywistością jest delikatnie mówiąc umowny, żeby nie powiedzieć, że ma typosa na rzeczywistość rynku domen. :lol:

 

Osobiście mam w tej kwestii odmienne zdanie od tamtej Pani. Uważam, że wszelkie łapanie domen, trzymanie nazw, malingi do firm, przechodzenie domen z rąk do rąk domainerów - ogólnie cały wtórny rynek - wszystko jest bardzo pozytywne, nie tylko dla samych domainerów (wiadomo), ale i dla branż. Bo to uświadamia firmy, że dobra nazwa musi kosztować, a za 10 zł to można sobie wziąć pod sklep najwyżej ;) a już nie nawet wxsklep.pl (bo zajęta). I chcąc mieć dobrą nazwę trzeba ją odkupić. :)

 

Wydaje mi się też, że to właśnie dzięki domainerom i wtórnemu rynkowi dziś wchodząc na bron.pl widzę naprawdę najlepszy w Polsce sklep z bronią, na koszulki.pl najlepszy z koszulkami, Pani Obsesyjna Ewa z tego tematu na GL na intymna.pl kupuje bieliznę czy sprzęt sm "Domina 2008" na sadomaso.pl ;) itd. Gdyby takie domeny leżały wolne czy też były puszczane za grosze - domenę koszulki.pl mógłby przygarnąć Pan Zdzisiek robiący obrotu 5000 zł rocznie, handlując towarem trzeciej jakości i prowadzić sklep zrobiony za 500 zł na OsCommerce, a tak przynajmniej jest tam konkret - ktoś miał pieniądze na domenę, miał i na serwis i naprawdę porządny towar, na ciekawe programy partnerskie, reklamę (która pod taką domeną była bardzo łatwa) itd. i mógł dosłownie wymieść konkurencję z Internetowego rynku pomagając sobie domeną. Wchodząc pod adres mający jako domenę mocnego generyka mam najlepszy internetowy sklep w branży i to jest dobre i powinno być naturalne, że dobra domena=dobry serwis, kiepska domena=kiepski serwis. ;)

 

Tak naprawdę gdyby pełno porządnych domeny leżało luzem albo szły za śmieszne grosze to byłaby to wielka szkoda dla całego Internetu, bo zostałyby zajęte przez tragiczne firmy i pewnie im pospadały, potem przejęły następne tragiczne firmy itd. Inna sprawa, że "porządna domena" to pojęcie subiektywne i wwsklep.pl, sklepwg.pl może się komuś też wydawać porządna, ale mam na myśli bardziej średnie domeny typu sklepagd.pl czy fotosklep.pl (bo agd.pl i foto.pl są bardzo mocne). Osobiście też uważam te xxsklep.pl i sklepxx.pl za niezbyt trafione, ale bym się nie zdziwił gdyby jakiś Pan Jan Kowalski założył sklep o nazwie jksklep.pl ;) ;)

 

Pozostaje się cieszyć, że domeny są średnio w granicach 10 zł a nie 100 zł i można trochę poeksperymentować i nie przedłużyć takich tworów po roku. ;)

 

T|C

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pani Ewa w artykule jest taka zdenerwowana, bo albo nie może znaleźć wolnych domen jakie by chciała, albo spadło jej kilka domen, nie opłaciła i wylewa żale na forum.. cóż rzeczywistość "Kto pierwszy ten lepszy" : )

Ogólnie mnie powalila ta kobieta śmiechem z samego rana kilka jej wypowiedzi z tegoż forum:

"znaczy się kupiliscie z serwisów kradnących czyjes domeny juz działające od jakiegos czasu, itd.? czyli tez wspieracie podkradanie cudzych pomysłów i nazw do men bo własnych nie macie i czyhacie na cudxze? nieźle, nieźle." "...bzdury podobają sie tym co im to wygodne, złodzjeje domen. o tym pisałam i pisze jeszcze raz. nie ma w tym nic obrazliwego, szczegolnie dla ludzi uczciwych i z uczciwymi zamiarami, poza

tą drobnostką, ze nazywam sprawe po imieniu."

 

Ona chyba nie zna praw rynku domen, jak ktos zakupił firmę, to neich sobie opłaci z góry na 3 lata i ma z głowy, poza tym dostaje 14dni przed okresem wygaśnięcia domeny,kolejne przypomnienie, i z 2 miesiace przed wygasnieciem takze. Dla tej Pani jak ktos założy firmę i nie opłaci domeny w czasie to nie można zarejestrować jego domeny po spadku bo jest to złodziejstwo :lol:

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się też, że to właśnie dzięki domainerom i wtórnemu rynkowi dziś wchodząc na bron.pl widzę naprawdę najlepszy w Polsce sklep z bronią, na koszulki.pl najlepszy z koszulkami, [...] Gdyby takie domeny leżały wolne czy też były puszczane za grosze - domenę koszulki.pl mógłby przygarnąć Pan Zdzisiek robiący obrotu 5000 zł rocznie, handlując towarem trzeciej jakości i prowadzić sklep zrobiony za 500 zł na OsCommerce, a tak przynajmniej jest tam konkret - ktoś miał pieniądze na domenę, miał i na serwis i naprawdę porządny towar [...]

Zgadzam się z Tobą w pełnej rozciągłości :lol:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
DOMENA:

copywriting.pl

id abonenta

tdc2265956133398 (osoba fizyczna)

serwery nazw:

ns1.tmbnet.pl. [217.172.182.54]

ns2.tmbnet.pl. [62.75.222.164]

utworzona:

2007.01.27 00:48:22

ostatnia modyfikacja:

2008.02.12

opcja:

brak opcji na nazwę domeny

ABONENT:

dane niedostępne

KONTAKT TECHNICZNY:

dane niedostępne

REGISTRAR:

AZ.pl Sp.J. Albert Jerka, Andrzej Kostrzewa

ul. Sosnowa 6a

71-468 Szczecin

Polska/Poland

+48.91 4243780

domena@az.pl

dane aktualne z dnia:

2008.05.04

 

Zakaldamy opcje? :lol:

 

;) Ta domena raczej już nie spadnie, bo ma ją konkurencja tej pani :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×