Jump to content
umberto

Konferencja Internet Płaszczyzną Globalizacji Handlu

Recommended Posts

W dniach 8. i 9. maja 2008 roku odbędzie się w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu czwarta edycja ogólnopolskiej konferencji naukowej „Internet Płaszczyzną Globalizacji Handlu”, która porusza zagadnienia handlu elektronicznego, a także aspektów z nim związanych. Organizatorem Konferencji jest Studenckie Kolo Naukowe e-commerce, działające przy Katedrze Zarządzania Przedsiębiorstwem Handlowym na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

 

Więcej

 

 

Jedna z prelekcji to: "Domena w sieci cybersquattera – jak e-przedsiębiorca odzyskuje nazwę domeny i zwiększa liczbę swoich klientów"

 

Inne ciekawe prelekcje:

 

- "Social lending"

- Cena czy funkcjonalność, czyli na czym zależy e-klientowi?

- Wykorzystanie AdWords i Google Analytics w promocji sklepu internetowego

- People instead of pages - reklama dopasowana do użytkowników

- Technologia Agentów Programowych - czy spełni pokładane w niej nadzieje?

- Czy polski e konsument myśli globalnie? Studium przypadku eBay.pl

- Life streaming - odpowiedź na wyzwania ery prosumenta

- Rola użytkownika w tworzeniu nowoczesnych form porządkowania informacji"

- Utwór audiowizualny i niezbywalna opłata dodatkowa

- Prawnoautorskie aspekty plagiatowania i pisania na zamówienie prac dyplomowych na uczelniach wyższych w Polsce

- e-fakturowanie"

 

mysle, ze mozna bedzie wymienic troche informacji z prawnikami w kwestii domen :D

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarówno konferencja w Poznaniu jak i Startup-IT i Barcamp zapowiadają się bardzo ciekawie. Szkoda, że sobotę mam już zarezerwowaną, ale może następnym razem.. Konferencja w Poznaniu będzie trochę "uniwersytecka", ale ciekawie byłoby popolemizować szczególnie w kwestii cybersquatterów ;) Ktoś się może wybiera? :D

 

Strona konferencji:

http://ipgh4.e-commerce.edu.pl/

 

Chyba najciekawiej przedstawia się piątek:

e-handel (piątek 9 maja godz. 9-16)

e-prawo (piątek 9 maja godz. 16-20)

 

Strona z poprzedniej konferencji w Poznaniu z marca:

http://ipgh.ae.poznan.pl/www/

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 90% pojawię się w piątek.

 

edit: Właśnie zapisałem się i dokonałem wpłaty. Jeśli ktoś chce przyjechać w czwartek wieczorem lub zostać do soboty to może i ja sobie zorganizuję jakiś nocleg ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś jeszcze będzie na tej konferencji ?

 

@ Czy ktoś z Poznania ( np. Umberto :) ) rezerwuje jakiś stolik w jednym z licznych ogródków na Rynku w czwartkowy lub w piątkowy wieczór ?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

tez bym z checia podjechal do Poznania, ale nie moge niestety :) w tych dniach

 

zapowiada sie ciekawie, czy ktos orientuje sie czy ta konferencja bedzie w jakis sposob rejestrowana??

Share this post


Link to post
Share on other sites
@ Czy ktoś z Poznania ( np. Umberto :) ) rezerwuje jakiś stolik w jednym z licznych ogródków na Rynku w czwartkowy lub w piątkowy wieczór ?

 

Dostałem dzisiaj mail z pytaniem:

...czy są Państwo zainteresowani udziałem w planowanych imprezach integracyjnych?
No to się zapisałem na piątkowy wieczór. Jeśli będzie nudno to zawsze można ruszyć na Rynek :lol: Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostałem dzisiaj mail z pytaniem: No to się zapisałem na piątkowy wieczór. Jeśli będzie nudno to zawsze można ruszyć na Rynek :)

ja tez dostalem maila, ale niestety, inne zajecia zaraz po konferencji sprawia, ze nie bede mogl uczestniczyc w "integrowaniu sie" poznym wieczorem ani w czwartek ani w piatek ...niestety

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugh, jednak rezygnuję. Byłem na dwóch barcampach i na startup-it. Przy większości prezentacji miałem ochotę włączyć AdBlocka.

 

 

"Domena w sieci cybersquattera – jak e-przedsiębiorca odzyskuje nazwę domeny i zwiększa liczbę swoich klientów"

 

Ten temat już poruszyli na Barcamp #7.

Tutaj można obejrzeć prezentację: [link]

VideoGoogle: [link]

 

 

 

People instead of pages - reklama dopasowana do użytkowników

Także był na Barcampie.

VideoGoogle: [link]

Prezentacja: [link]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed chwilą wróciłem z konferencji więc przekazuję kilka uwag na gorąco. Byłem w piątek i chciałbym odnieść się tylko do "Domena w sieci cybersquattera .." w panelu e-prawo.

Niestety muszę rozczarować tych, którzy oczekiwali sensacji i złego nastawienia ze strony prelengentów.

Zrobili na mnie całkiem sympatyczne wrażenie, mówili sensownie i odniosłem wrażenie, że dysponują bardzo przyzwoitą wiedzą.

Niestety mieliśmy mało czasu na dyskusję bo panel dyskusyjny zdominowało e-fakturowanie i plagiat.

Co prawda nie pytałem ich o to ale być może nawet możliwa byłaby współpraca z nimi ...

 

Pozwolę sobie zacytować tylko jedno z pierwszyszych zdań, które wypowiedział jeden z nich:

"Typowy przykład cybersquattera - pewnie każdy trafił na sklep z oponami - pan Zajkiewicz".

 

I co pan na to panie Wiktorze ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dyskusji podjął się Umberto, więc prawdopodobnie szerzej to opisze.

 

Co mnie zaskoczyło. Pierwsza rzecz - nieznajomość sytuacji domen z nazwami miejscowości w NASK.

 

Po drugie, na pytanie Umberto odnośnie domeny białka.pl, czy to miejscowość, czy po prostu odmiana wyrazu białko i jak to traktować. Jeden z dwóch autorów prezentacji o Odzyskiwaniu domen, prawnik, odpowiedział:

 

Teraz jest tanio, zarejestruj tę domenę i zobacz czy będą chcieli Ci ją odebrać.

 

Kangur, nie wziąłem Twego nr telefonu...

Edited by kubolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

No fakt. Tyle, że oni pewnie opierają się głównie na swojej praktyce a ta podsyła im tematy związane z TM i innymi sprawami związanymi z bznesem a problemy związane z nazwami miejscowości są tak rzadkie, że widocznie nie spotkali się z nimi wcale.

Tak naprawdę tylko garstka osób z forum, która dłużej zajmuje się domenami ma pełniejszą wiedzę we wszystkich obszarach.

 

@kubolo - Skleroza rzecz ludzka :) Będzie jeszcze okazja. Choć Umberto było dane mi poznać jako pierwszą osobę z forum.

 

@Pan_Grzegorz Konferencja była rzekomo rejestrowana i w ciągu dwóch miesięcy ma być dostępna na necie.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

To prawda.

Do tego praktycznie na każdym wykładzie była mowa o nieprzejrzystości polskiego prawa dot. internetu, nieregulowaniu wielu spraw itd. Niestety tak jest i to wiadomo już od dawna, ciężko też znaleźć kogoś, kto będzie wszystko wiedział.

 

Kolejną wartą poruszenia kwestią było zakwestionowanie przez Panów prawników legalności działań serwisu plagiat.pl. po wywiadzie na właśnie ten temat :)

 

No i wykład przedstawiciela Partii Piratów na temat Wpływu patentów na rozwój biznesu, którego nie było.

 

 

@Kangur - za szybko się zmyłeś, z Umberto się tylko przywitałem :)

 

down: No to trafiłem na moment, kiedy gdzieś odszedłeś :)

Edited by kubolo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolejną wartą poruszenia kwestią było zakwestionowanie przez Panów prawników legalności działań serwisu plagiat.pl. po wywiadzie na właśnie ten temat :)

Prelengenta z plagiatu znokautował Vagla gdy stwierdził, że plagiat.pl - pod płaszczykiem walki z bezprawiem - sam najprawdopodobniej bezprawnie korzysta z bazy pracy dyplomowych, które są własnością twórców tych prac. A uczelnie prawdopodobnie bezprawnie użyczają tej bazy gdyż nie dzieje się to w ramach dozwolonego użytku. Myślalem, że gość zapadnie się pod ziemię ale jakoś starał się wybrnąć :)

 

No i wykład przedstawiciela Partii Piratów na temat Wpływu patentów na rozwój biznesu, którego nie było.

Chciałem mu zaoszczędzić tego bo naprawdę zrobiło mi się go żal ale skoro już wspomniałeś to powiedzmy sobie wprost: to był totalny blamaż !

3-4 nic nie mowiące zdania, wyciągnięcie ściągawki z kieszeni i w końcu stwierdzenie, że miał być ktoś inny a on się nie zdążył przygotować :)

 

@Kangur - za szybko się zmyłeś, z Umberto się tylko przywitałem :)

Wychodziliśmy wraz z Umberto jako ostatni ze słuchaczy więc kto tu się za szybko zmył ? :P

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka współpraca, oznaczałaby walkę i ustalanie co jest "moralne" na forum, oczywiście każdy by twierdził, że niemoralne nie dotyczy jego, a innych, znana bajka. Więc w to nie wierzę, jak ktoś będzie potrzebował skorzystać z pomocy, to kontakt do nich zna. Ale prawnicy to specyficzne środowisko, muszą wiedzieć najlepiej, nawet jak nic nie wiedzą, inaczej przegraliby w sądzie, więc uczą się tworzyć coś z niczego. Także ostrożnie z każdą współpracą. Ale konferencja z pewnością warta zainteresowania. <_<

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

w czwartek też było ciekawie nt. web 2.0,. Wyraznie zaznaczaja sie dwie grupy: wrocławska Sebastiana Kwietnia (tego od Monetto.pl i GrillIT, web 2.0) oraz poznańska (Netguru.pl, Barcamp.pl), co może tylko pozytywnie wplynac na rozwoj nowych projektow IT, glownie w obszarze web 2.0. Nowe inkubatory, wiecej pieniedzy, nic, tylko pisac biznesplany i slac je do weryfikacji, a noz ktorys wypali. a nad Monetto.pl rozciaga sie niewidzialna reka BRE Banku, nie wiadomo, czy ktoregos dnia nie zostanie wchloniete (przejete) jako przybudowka BRE Banku, choc z tego co pamietam, to Monetto.pl korzysta tez do transkacji z platformy mBanku.

 

Byłem w piątek i chciałbym odnieść się tylko do "Domena w sieci cybersquattera .." w panelu e-prawo.

Niestety muszę rozczarować tych, którzy oczekiwali sensacji i złego nastawienia ze strony prelengentów.

Zrobili na mnie całkiem sympatyczne wrażenie, mówili sensownie i odniosłem wrażenie, że dysponują bardzo przyzwoitą wiedzą.

Tez mnie to troche zaskoczylo, oczywiscie nie wszyscy sluchacze zdawali sobie zapewne sprawe z wagi kwestii dotyczacych domen, a w tak krotkiej prezentacji nie dalo sie wszystkiego zawrzec. Przede wszystkim nie wszyscy przedsiebiorcy sa jedynie dobrzy, wiec trzeba bylo wspomniec o reverse domain hijacking ze strony niektorych. Ale wazne, ze temat domen zostal podniesiony.

 

Co mnie zaskoczyło. Pierwsza rzecz - nieznajomość sytuacji domen z nazwami miejscowości w NASK.

Widac, ze prawnicy nie sa az tak obeznani ze sprawami dotyczacymi domen, ale mogliby przynajmniej wiedziec, ze domen z nazwami miast nie da sie zarejestrowac (poradzili, by jednak sprobowac), bo nie ma takiej fizycznej mozliwosci przejscia procesu rejestracji, gdy sa one w gestii NASKu. Poza tym mysle, ze musza troche popracowac nad zlozonoscia kwestii zwiazanych z IDNami, dlaczego pilkanozna.pl ma osoba, ktora ma znak towarowy piłkanożna.pl (z polskimi znakami), a nie ma znaku towarowego "pilkanozna". Ale wiadomo, jak to prawnicy, do kazdej sprawy musza podejsc indywidualnie i zrobic studium przypadku z wyjasnieniem wielu kwestii wplywajacych na sprawe.

 

Poza tym inne wystapienia:

 

Partia Piratów - bez komentarza...wystapienie to niczym hokus pokus, ktore tak szybko jak sie pojawilo, tak szybko zniknelo ze sceny..na szczescie nikt nie probowal zadawac ich przedstawicielowi jakichbkolwiek pytan...

 

Plagiat.pl - no porazka na calej linii ...zwlaszcza po zgloszeniu obecnych na sali prawnikow (VaGli glownie) co do legalnosci samego serwisu, tzn dokladniej wykorzystywania przez nich bazy z pracami magisterskimi. Hmm, chyba czas wyslac do nich list z uprzejma prosba o przelanie pieniazkow za licencje na wykorzystywanie mojej pracy mgr (jelsi znajduje sie w ich bazie) ;)

 

nastepna konferencja na pewno za rok <_<

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widac, ze prawnicy nie sa az tak obeznani ze sprawami dotyczacymi domen, ale mogliby przynajmniej wiedziec, ze domen z nazwami miast nie da sie zarejestrowac (poradzili, by jednak sprobowac), bo nie ma takiej fizycznej mozliwosci przejscia procesu rejestracji, gdy sa one w gestii NASKu. Poza tym mysle, ze musza troche popracowac nad zlozonoscia kwestii zwiazanych z IDNami, dlaczego pilkanozna.pl ma osoba, ktora ma znak towarowy piłkanożna.pl (z polskimi znakami), a nie ma znaku towarowego "pilkanozna". Ale wiadomo, jak to prawnicy, do kazdej sprawy musza podejsc indywidualnie i zrobic studium przypadku z wyjasnieniem wielu kwestii wplywajacych na sprawe.

 

Mimo iz mam bardzo wyrobione zdanie na temat wiedzy prawnikow w zakresie tematyki domen to tu musze zaprotestowac <_< i stanac w ich obronie

Prawnicy nie musza znac kazdej instrukcji obslugi maszynki do miesa i kazdego regulaminy np.ciszy nocnej na koloniach dla dzieci

Regulaminy tak jak instrukcje obslugi ustala producent lub uslugodawca .

Nask moze w swoim regulaminie np. napisac ze nie rejestruje domen w czwartek i tych na litere K i co to nie jest to zgodene z regulaminem jesli tak napisza ?JEST niestety !

Chodzi o to ze to sam nask musi dbac o to zeby jego regulamin nie byl kontrowersyjny zeby nie bylo dowolnosci interpretacji .To w interesie Nasku i jego powagi, instytucji polskiego rejestratora lezy zeby uzytkownicy nie mieli szans, mowic krotko, przyczepic sie do takich zapisow .Tak wiec te obiekcie w sprawie regulaminu nasku musza byc kierowane do prawnikow NASKu co zreszta bylo czynione wielokkrotnie i powielokroc ale jak widac ...itd ..itd

Share this post


Link to post
Share on other sites
a nad Monetto.pl rozciaga sie niewidzialna reka BRE Banku, nie wiadomo, czy ktoregos dnia nie zostanie wchloniete (przejete) jako przybudowka BRE Banku, choc z tego co pamietam, to Monetto.pl korzysta tez do transkacji z platformy mBanku.

BRE Bank = mBank <_<

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
BRE Bank = mBank <_<

 

OK, dzieki za przypomnienie Daniel. Łeb mi dzisiaj pęka strasznie (nie, nie od procentow czy jakichs uzywek), więc powiedzmy, ze to szybkie nieskojarzenio-przejezyczenie ;) ...przeciez sam jestem klientem BRE-mBanku! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytając ten wątek, może ktoś stworzy biznes plan i ruszy w świat. Wystarczy pójść na parę takich konferencji, by o tym zacząć poważniej myśleć. Przecież IIF też musiał oprzeć swoje plany na realnym biznes planie rozwoju domen. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
BRE Bank = mBank <_<

 

DD

mbank jest częścią BRE Banku, ale to nie to samo. mBank jest dla klientów indywidualnych, a BRE dla korporacyjnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • jutro zakończenie aukcji
    • Jutro godzina 20:00 koniec aukcji.   https://0-0.pl/ 
    • wycenamajatku.pl   WycenaMajatku.pl 500 zł    
    • L-4.PL   Sell: https://www.aftermarket.pl/domena/l-4.pl/
    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×